Shazam! Tanrıların Öfkesi – Shazam! Fury of the Gods

SHAZAM! TANRILARIN ÖFKESİ

New Line Cinema’dan, sihirli “SHAZAM!” kelimesini söyledikten sonra, yetişkin Süper Kahraman alter egosu Shazam’a dönüşen, genç Billy Batson’un hiakyesini devam ettiren “Shazam! Tanrıların Öfkesi” geliyor.
“Shazam! Tanrıların Öfkesi” ile ilk filmdeki rollerine geri dönen oyuncular şöyle sıralanıyor; Zachary Levi (“Thor: Ragnarok”) Shazam rolünde; Asher Angel (“Andi Mack”) Billy Batson rolünde; Jack Dylan Grazer (“It Chapter Two”) Freddy Freeman rolünde; Adam Brody (“Promising Young Woman”) Süper Kahraman Freddy rolünde; Ross Butler (“Raya and the Last Dragon”) Süper Kahraman Eugene rolünde; Meagan Good (“Day Shift”) Süper Kahraman Darla rolünde; D.J. Cotrona (“G.I. Joe: Retaliation”) Süper Kahraman Pedro rolünde; Grace Caroline Currey (“Annabelle: Creation”) Mary Bromfield / Süper Kahraman Mary rolünde; Faithe Herman (“This Is Us”) Darla Dudley rolünde; Ian Chen (“A Dog’s Journey”) Eugene Choi rolünde; Jovan Armand (“Second Chances”) Pedro Pena rolünde; Marta Milans (“White Lines”) Rosa Vasquez rolünde; Cooper Andrews (“The Walking Dead”) Victor Vasquez rolünde; ile Djimon Hounsou (“A Quiet Place Part II”) Büyücü rolünde, tekrar karşımızdalar.

“Shazam! Tanrıların Öfkesi – Shazam! Fury of the Gods” yazısını okumaya devam et

Mahkûm 77 – Modelo 77

Mahkûm 77 – Modelo 77

Mahkum77 filminin konusu yaşanmış gerçek olaylara dayanmaktadır.

Konu: İspanya Barcelona. Yıl 1977. Carcel Modelo Hapishanesi. Genç bir muhasebeci olan Manuel iftiraya uğrar ve işlemediği bir suçtan dolayı 1977 yılında Modelo Hapishanesi’ne atılır. Yargılanmayı beklerken işlemediği suçtan dolayı beklenmedik bir şekilde 20 yıl ceza ile karşı karşıya kalır. Hapishanede mahkûm olarak geçirdiği sürede dayak yer ve dayanılmaz işkencelere maruz kalır.

1976/78 yılları La Transicion diye adlandırılan demokrasiye geçiş dönemidir. Bu dönem modern İspanyol tarihinin rejim değişikliğini kapsayan bir dönemdir.

Hapishanelerde uygulanan orantısız güç ve işkencelerden dolayı birçok mahkûm sisteme boyun eğmiş olsa da genç Manuel defalarca işkence görmesine rağmen bu sisteme boyun eğmek istememiştir.

Manuel hücre arkadaşı Pino’nun aracılığıyla, kendisi gibi sıradan mahkûmların hakları ve af talepleri için direniş mücadelesi veren Copel isimli grubun lideri ile tanışır. Onlara göre bu şartlardaki her mahkûmun hapishaneden kaçmaya hakkı vardır.

“Mahkûm 77 – Modelo 77” yazısını okumaya devam et

Asi – Rebel

Asi – Rebel

Kamal hayatını yoluna koymaya karar verir ve Belçika’dan ayrılarak Suriye’deki savaş mağdurlarına yardımcı olmak için yola çıkar. Suriye’ye vardığında milislere katılmak zorunda kalır ve Rakka’da yüzüstü bırakılır. Geride kalan kardeşi Nassim, kendisini abisine ulaştıracakları sözünü veren radikal gruplar için kolay lokma olur. Anneleri Leila ise geride kalan en küçük çocuğunu korumak için savaş vermek zorundadır.

Yönetmen: Adil El Arbi, Bilall Fallah
Oyuncular: Aboubakr Bensaihi, Lubna Azabal, Tara Abboud
Ülke: Belçika, Lüksemburg, Fransa
Yapım Yılı: 2022
Tür: Aksiyon – Dram – Gerilim
Süre: 135′
Dil: Fransızca, Arapça, İngilizce; Türkçe altyazılı
Vizyon Tarihi: 17 Mart 2023
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
İthalat: Bir Film

“Asi – Rebel” yazısını okumaya devam et

Karlar Kralı Norm 3: Aile Tatili – Norm of the North: Family Vacation

Karlar Kralı Norm 3: Aile Tatili – Norm of the North: Family Vacation

KARLAR KRALI NORM 3
NORM OF THE NORTH: FAMILY VACATION
17 Mart’ta Sinemalarda

OYUNCAK HİKAYESİ filminin Oscar adayı senaristinin imzasını attığı KARLAR KRALI NORM’un macerasına tam gaz devam!

İlk filmiyle herkesin kalbini kazanan NORM, bu sefer ailesiyle birlikte çıktığı tatilde tacını geri kazanmaya çalışıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Dreamworks’un Dragons: Riders of Berk ve Nickelodeon’ın ünlü Rugrats serisinin yönetmenlerinden Anthony Bell oturuyor.

Konu: Krallığı sırasında hem ailesine hem de görevlerine zaman ayırmakta zorlanan Norm, sonunda ailesiyle birlikte bir tatile çıkmaya karar verir. Ancak bir gece tacı gizemli bir şekilde çalınınca ailesine belli etmeden onu bulmaya çalışır. Ama bu sorunu da her zamanki gibi ailesinin yardımıyla çözecektir.

“Karlar Kralı Norm 3: Aile Tatili – Norm of the North: Family Vacation” yazısını okumaya devam et

Şüphe – Kindred

Şüphe – Kindred

Konu: Babasının intiharı, genç bir anne olan Helen için büyük bir yıkım olur. Çok geçmeden Helen, babasının ölümüne neyin yol açtığını araştırmaya başlar. Yaptığı araştırmalar onun 30 yıl öncesine ait çözülmemiş bir gizemi ortaya çıkardığında, çocuğu için ölümcül olabilecek karanlık bir aile sırrını keşfeder.

Yönetmen: Jamie Patterson
Oyuncular: April Pearson, Blake Harrison, James Cosmo, Samantha Bond, Patrick Bergin, Kirsty Dillon
Yaş Sınıflandırması: 16+, Şiddet ve Korku, Olumsuz Örnek
Süre: 94 dakika
Gösterim Tarihi: 17 Mart 2023
Dağıtım: CJ ENM
İthalat: Ela Film

“Şüphe – Kindred” yazısını okumaya devam et

Kahraman Kuyruklar – Pattie et la Colere de Poséidon – Argonuts

Kahraman Kuyruklar – Pattie et la Colere de Poséidon – Argonuts

Konu: Genç, zeki ve cesur bir fare olan Pati ile kedi arkadaşı Sam, Antik Yunan’daki en tuhaf ve tehlikeli yaratıklarla savaşmak için zorlu bir yola çıkacaklar! Sevimli dostlarımız, Usta kahraman Jason’ un önderliğinde yaşadıkları kenti kurtarabilmek için önlerine çıkan zorluklara karşı büyük mücadele veriyorlar.

Yönetmen: David Alaux
Seslendirenler: Kaycie Chase, Christophe Lemoine, Emmanuel Curtil, Michel Tureau
Format: 2D
Süre: 96 dakika
Gösterim Tarihi: 17 Mart 2023
Dağıtım: CJ ENM
İthalat: YEK Teknoloji Pazarlama A. Ş.

“Kahraman Kuyruklar – Pattie et la Colere de Poséidon – Argonuts” yazısını okumaya devam et

Leyla’nın Kardeşleri – Leila’s Brothers

Leyla’nın Kardeşleri – Leila’s Brothers

40 yaşındaki Leyla, tüm hayatını anne babasına ve dört erkek kardeşine bakmakla geçirmiştir. Aile, uluslararası ekonomik yaptırımların pençesine düşmüş bir ülkede sürekli tartışmakta ve borçların altında ezilmektedir. Kardeşler iki yakalarını bir araya getirmeye çalışırken, Leyla bir fikir bulur…

Yönetmen: Saeed Roustayi
Oyuncular: Taraneh Alidoosti, Navid Mohammadzadeh, Saeed Poursamimi, Payman Maadi
Ülke: İran
Yapım: Saeed Roustayi, Javad Norouzbeigi
Yapım Yılı: 2022
Tür: Dram
Süre: 165′
Dil: Farsça; Türkçe altyazılı
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
İthalat: Mubi

“Leyla’nın Kardeşleri – Leila’s Brothers” yazısını okumaya devam et