Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki – Dune: Part Two

Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki – Dune: Part Two

Konu: Ailesini yok eden komploculara karşı başlattığı intikam savaşında Chani ve Fremen’lerle birleşen Paul Atreides’in efsanevi yolculuğu anlatan ikinci bölümde, Paul hayatının aşkıyla, bilinen evrenin kaderi arasında bir seçim yapma durumunda kalırken, yalnızca kendisinin öngörebileceği korkunç bir geleceği engellemeye çalışır.

Bilim kurgu klasiklerinden Dune serisinin ikinci filmi Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki (Dune: Part Two), ailesini yok edenlere karşı intikam savaşı başlatan Paul Atreides’in hikayesini konu ediniyor. Paul Atreides, ailesini yok eden komploculara karşı bir intikam savaşı başlatır. Bu süreçte Paul, Chani ve Fremen’lerle güçlerini birleştirir. Ancak Paul, zor bir seçimle karşı karşıya kalır. Hayatının aşkı ve bilinen evrenin kaderi arasında bir seçim yapmak zorunda kalan Paul, yalnızca onun öngörebileceğini korkunç bir geleceği engellemek için zorlu bir mücadeleye girişir.

“Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki – Dune: Part Two” yazısını okumaya devam et

Senden Başka – Anyone But You

Senden Başka – Anyone But You

1- Senden Başka, mükemmel başlayan bir ilk buluşmadan sonra birbirlerinden buz gibi soğuyan Bea ve Ben’in kendilerini beklenmedik bir şekilde Avustralya’da bir düğünde bulmalarını konu alıyor. Kendi çıkarları için sevgiliymiş gibi davranan ikilinin mizah dolu hikâyesi.

2- Senden Başka (Anyone But You), birbirlerinden nefret etmelerine rağmen çıkarları için sevgiliymiş gibi davranan bir çiftin hikâyesini konu ediniyor. Bea ve Ben’nın ilk buluşmaları mükemmel geçer. Ancak sonrasında işler aynı şekilde ilerlemez. Birlikte geçirdikleri muhteşem ilk günün ardından adeta birbirlerinden buz gibi soğurlar. Onlar birbirlerinden hoşlanmasalar da bir anda kendilerini Avustralya’da bir düğünde bulurlar. Çıkarları gereği sevgili gibi davranan Bea ve Ben bu süreçte kendilerini türlü komik olayların içerisinde bulur.

“Senden Başka – Anyone But You” yazısını okumaya devam et

İki Nehir Arasında

İki Nehir Arasında

İki Nehir Arasında, 1914 – 1918, Burma, Türk savaş esiri kampı ve diğer tarafta Afyonkarahisar’daki İngiliz savaş esiri kamplarına odaklanırken savaşın bireyler üzerindeki etkisini ortak acı perspektifinden resmediyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, 1. Dünya savaşını ve etkilerini bilinmeyen yönleriyle bilmemiz ayrıca günümüz ulusal ve uluslararası değerlerini daha iyi anlayabilmemiz açısından ışık niteliği taşımaktadır.

Bu filmin farklılığı ise bugüne kadar hiç konu olmamış bir savaşı Kut zaferini merkezine alarak yaşanılmış acıları gözler önüne seriyor olması. Bugüne kadar 1. Dünya savaşının Çanakkale cephesi epey işlenmişti ama 1. Dünya Savaşını Irak cephesi hiçbir zaman derinlemesine işlenmemiş ve günümüze kadar gelmiş canlı tanıklarının sesi hiçbir zaman duyulmamıştı. İşte bu film bize bunları anlatıyor.

Filmin bir diğer önemli yanı ise izleyici kitlesinin 6 yaş ve üstü olmasıdır. Hiç şüphesizdir ki tarihi bir Belgesel filmi 6 yaş üstü izleyicinin anlayabileceği şekilde anlatabilmek geniş kitlelere filmin ulaşabilme gayretini destekleyici bir sembol değeri teşkil etmektedir. Bu film askeri bir tarihi filmdir bu anlamda ayrıca hedef kitlemiz askerler, öğretmenler, öğrenciler ve memurlardır bu anlamda izleyicimize ulaşma gayretinde olan bizlere desteğiniz ayrıca manevi büyük bir anlam teşkil etmektedir.

“İki Nehir Arasında” yazısını okumaya devam et

Son Şarkı Ahmet’in Türküsü

‘’SON ŞARKI AHMET’İN TÜRKÜSÜ’’ 1 MART’TA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR

Müzik dünyasının efsanevi ismi Ahmet Kaya’nın vatana dönüş hikayesini beyaz perde izleyicisiyle buluşturacak olan Son Şarkı Ahmet’in Türküsü filmi 1 Mart’ta seyirci ile buluşacak. Ahmet Kaya’yı usta isim Celil Nalçakan canlandıracak. Ahmet Kaya’nın hayatının dönüm noktalarını seyirci ile buluşturacak olan filmde, ‘Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?’, ‘Neden Ahmet Kaya?’, ‘Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?’, ‘Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?’ gibi pek çok sorunun cevabı yer alacak.

Celil Nalçakan ve Ezgi Şenler’in başrollerini paylaştığı film, Ahmet Kaya’nın sanatıyla nasıl insanları etkilediğini ve toplumsal duyarlılığı nasıl şekillendirdiğini gözler önüne serecek. Usta yönetmen Kudret Sabancı’nın yönetmenliğiyle beyaz perdeye yansıyan Ahmet’in Türküsü’nün yapımını Erbay Medya üstelenirken, film Ahmet Kaya’nın sadece müzik kariyerini değil, aynı zamanda toplum üzerindeki derin etkisini ve ses getiren eserlerini de mercek altına alarak beyaz perde izleyicisiyle buluşturacak.

“Son Şarkı Ahmet’in Türküsü” yazısını okumaya devam et

Şaşkın Damat – Abo Nasab

Şaşkın Damat

Film Özeti: Mısırlı yönetmen Rami Imam’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Şaşkın Damat (Abo Nasab), düğün gününde kendisini beklenmedik olayların içerisinde bulan damadın hikayesini konu ediniyor. İlginç bir kişiliğe sahip çocuk doktoru Ali, nişanlısı Dalia ile evlenmek üzeredir. Düğün günü eski bir dolandırıcı olan gelinin babası Daoud’un hapisten çıkmasıyla beklenmedik olaylar yaşanır. Ali kendisini bir anda bir çetenin intikam savaşının ortasında bulur. Bu durum, düğün gününü ve heyecanla beklediği balayını mahveder.

Yönetmen: Rami Imam
Senaryo: Ayman Wattar
Ülke: Mısır
Yapım Yılı: 2023
Süre: 1s 50dk
Filmin Türü: Komedi
Vizyon Tarihi: 1 Mart 2024
Sinema Dağıtım: CJ ENM
İthalatçı: Ceemafilms

“Şaşkın Damat – Abo Nasab” yazısını okumaya devam et

Meşru Gayrimeşru

Meşru Gayrimeşru – 1 Mart’ta Sinemalarda!

Film, hukuk profesörü olan Erdem Kuş’un, tüm parasını telefon dolandırıcılarına kaptırdıktan sonra parasının peşine düşmesiyle gelişen komedi dolu bir macerayı anlatıyor.

Kendini hakim, savcı, emniyet müdürü olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının eline düşen, aynı zamanda baktığı davalar yüzünden baskı gören bir hukuk profesörü Erdem Kuş işini de kaybetmiştir.

Kendini dolandıran çetenin peşine düşen ve bir yandan da bildiği doğruları kendi içinde yeniden tartışmaya açan Erdem Hoca, karşılaştığı dolandırıcılık çetesiyle kendisini hiç beklemediği trajikomedi dolu bir maceranın içinde bulur.

“Meşru Gayrimeşru” yazısını okumaya devam et

Ayı Teddy’in Maceraları – Teddy’s Christmas

AYI TEDDY’NİN MACERALARI 1 MART’TA SİNEMALARDA !

ALF PRØYSEN’in “TEDDY’S CHRISTMAS” şarkısından uyarlanan AYI TEDDY’NİN MACERALARI filminin konusu ; Sirkte bulunan dart yarışmasında hediye olarak verilen AYI TEDDY’nin bir oyuncak değil canlı olduğu bilinmektedir. Yılbaşı hediyesi olarak AYI TEDDY’i elde etmeye çalışan çocukları aksiyon dolu bir film beklemektedir.

Ayı Teddy’nin Maceraları, zengin bir sahibin hayalini kuran Ayı Teddy’nin maceralarını konu ediyor. 8 yaşındaki Mariann, Norveç’teki kasabasında bir Noel pazarını ziyaret ederken aniden inanılmaz bir manzarayla karşılaşır. O, bir karnaval oyun standının en üst rafında bulunan sevimli bir peluş oyuncak ayının hareket ettiğini görmüştür. Canlı peluş hayvanla arasında bir bağ hisseden Mariann, onu ödül olarak kazanmaktan daha iyi bir Noel dileği düşünemez. Ancak Teddy’nin ise başka planları vardır. Teddy, ona dünyanın sunduğu her şeyi öğretebilecek zengin bir sahibin hayalini kurmaktadır. Mariann, Teddy’yi almaya gittiğinde onu birinin kazandığını öğrenir. Bu durum üzerine Mariann en yakın arkadaşı ile birlikte ayıyı bulmak için zorlu bir maceraya atılır. Teddy’yi kazanan kişi onu bir odunluğa götürdüğünde yeni en iyi arkadaşı kirpi Bolla, hayatta gerçekten neyin önemli olduğunu anlamasına yardımcı olur.

“Ayı Teddy’in Maceraları – Teddy’s Christmas” yazısını okumaya devam et

Altın Gaga ve Macera Çetesi – Goldbeak

Altın Gaga ve Macera Çetesi – Goldbeak

Konu: Tavuklar arasında büyüyen küçük sevimli kartal Altın Gaga, artık bir daha uçamayacağını düşünüyor ya da en azından ona böyle söylenmiş. Tanınmak için istekli olan Altın Gaga, uçmayı öğrenir ve kız kardeşiyle birlikte bazı sırları çözmek için Kuşlar Şehri’ne gitmeye karar verirler . Altın Gaga ve ekibi Kuşlar Şehri’ne geldiklerinde karşılarında yardıma ihtiyacı olan bir şehir bulurlar. Artık bu şehri kurtarmak Altın Gaga ve arkadaşlarının görevi!

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Altın Gaga ve Macera Çetesi (Goldbeak), yardıma ihtiyacı olan bir şehri kurtarmak için mücadele eden Altıngaga ve çetesinin maceralarını konu ediniyor. Tavukların arasında büyüyen, kendisine uçamayacağı söylenen ve buna inanıp artık uçamayacağını düşünen küçük sevimli karga Altıngaga’nın en büyük isteği tanınmaktır. İçgüdülerinin peşinden giden Altıngaga, uçmayı öğrenince, kız kardeşiyle birlikte bazı sırları çözmek için Kuşlar Şehri’ne gitmeye karar verir. Ekibi ile birlikte Kuşlar Şehri’ne giden Altıngaga, orada yardıma muhtaç bir şehirle karşılaşır. Artık Altıngaga ve arkadaşlarının yeni görevi bu şehri kurtarmaktır…

“Altın Gaga ve Macera Çetesi – Goldbeak” yazısını okumaya devam et

Derin Tehlike – Beneath the Surface

Derin Tehlike – Beneath the Surface

Film Özeti: Genç bir kadın, ailesiyle birlikte tekneyle tatile çıktığı sırada büyük bir beyaz köpekbalığı saldırısından kurtulur, ancak çok geçmeden kabusunun henüz bitmediğini fark eder. Genç kadın, çevresindekileri güvenilmez bulur ve yeniden suya adım atabilmek için kendi iblisleriyle yüzleşmek zorundadır.

Derin Tehlike, ailesiye bir köpek balığı saldırısında kaybeden genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Genç bir kadın olan Lexy’nin hayatı ailesiyle çıktıkları tekne tatilinde altüst olur. Uğradıkları köpek balığı saldırısınde babası ve kız kardeşini kaybeden Lexy, sağ kurtulmayı başarsa da yaşayan bir ölüye döner. Çok geçmeden kabusunun henüz sona ermediğini keşfeder. Çevresindeki kimseye güvenemeyen Lexy, suya yeniden adım arabilmek için önce iblislerle yüzleşmek zorunda kalır. Lexy, bir danışmanın yardımıyla, akıldan çıkmayan geçmişe dönüşlerin derinliklerine iner ve o kader gecesinde olanlarla ilgili gerçeği yavaş yavaş ortaya çıkarır.

“Derin Tehlike – Beneath the Surface” yazısını okumaya devam et

İki Yüzlü

İki Yüzlü

Evlerine gelen damat adayı aslında o gecenin kabusu olacaktır. Psikopat bir katil ve sapık olan bu adam aileye inanılmaz acılar yaşatacaktır. Melisa, bir ay kadar önce tanıştığı erkek arkadaşı Sarp’ı, babasının isteği üzerine akşam yemeğine davet etmek zorunda kalır. Kibarlığı ve zekâsıyla aileyi adeta büyüleyen Sarp’ın, acımasız bir katil ve iflah olmaz bir sapık olduğunu anladıklarında ise artık çok geçtir. Aile o gece korkunç bir planın kurbanı olur.

Genç ve güzel Melisa, erkek arkadaşı Sarp ile tanışalı henüz bir ay kadar olmuştur. Melisa ve ailesi gösterişli bir yaşama sahiptir. Babası Kuzey, uzun yıllar Fransa’da yaşamış biri olarak son derece modern bir yapıda olmasına rağmen kuralcı bir yanı da vardır.

Kızı Melisa’nın erkek arkadaşını tanımak ister. Babasının isteğini geri çeviremeyen Melisa, Sarp’ı akşam yemeğine davet etmek ve ailesiyle tanıştırmak zorunda kalır. Davet üzerine eve gelen Sarp ise zekâsı, bilgisi ve davranışlarıyla kısa süre içinde ailenin gönlünde taht kurar. Birçok ortak yönü olan Sarp’ı fazlasıyla benimseyen Kuzey, ona evin içinde dizayn ettiği ofisini gösterir. Bu ofis Sarp’ın ilk hareket noktası olur ve Kuzey’i bıçak darbesi ile yaralar.

“İki Yüzlü” yazısını okumaya devam et

Sevgili David – Dear David

SEVGİLİ DAVID

John McPhail yönetmenliğinde vizyona girecek haftanın gerilim filmlerinden Sevgili David (Dear David), şeytani bir varlığın musallat olmasıyla hayatı değişen bir adamın hikayesini konu ediniyor. Sakin bir yaşam süren bir çizgi roman sanatçısı Adam Ellis, bir gün dairesinin köşesinde boş bir sallanan sandalyenin hareket ettiğini görür ve o andan itibaren uyuyamaz hale gelir. Adam, David adındaki ölü bir çocuğun hayaletinin kendisine musallat olduğuna inanmaya başlar. Adam, patronu tarafından “Sevgili David” konusuna devam etmesi konusunda teşvik edilir ancak çok geçmeden sanal ve gerçek olan üzerindeki hakimiyetini kaybetmeye başlar…

Özet: Sevgili David, Ağustos 2017’de tekrar tekrar gördüğü rüya aracılığıyla ölü bir çocuğun hayaletinin kendisine musallat olduğunu Twitter’da paylaşan Adam Ellis’in gerçek hikayesini anlatıyor.

“Sevgili David – Dear David” yazısını okumaya devam et