Yenilmezler – The Avengers

YENİLMEZLER (Disney Digital 3D formatında)

Marvel Studyoları, Tüm zamanların en büyük süper kahraman takımı Yenilmezler’i sunar…
Yenilmezler, Marvel’in en çok iz bırakan kahramanlarını bünyesinde topluyor: Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow. Beklenmedik bir düşman su yüzüne çıkıp dünyanın güvenliğini tehdit etmeye başlıyor. S.H.I.E.L.D. adıyla bilinen uluslararası barışı koruma teşkilâtının yöneticisi olan Nick Fury, dünyayı böylesi bir felâketten kurtarmak için bir takıma ihtiyacı olduğunu anlıyor. Takıma adam seçmek için dünyanın dört bir yanını gezmeye başlıyor.

Başrollerini Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner ve Tom Hiddleston’un paylaştığı  bu ekibe Stelan Skarsgard’la Samuel L. Jackson eşklik ediyor. Joss Whedon’un Zak Penn ile birlikte yazdığı hikayeden senaryolşatırdığı ve yönettiği Yenilmezler, ilki 1963 yılında basılan ve o günden beri Marvel’in en sevilen çizgi roman serilerinden biri olan “The Avengers”tan uyarlandı. Aksiyon ve olağanüstü özel efektlerle dolu, muhteşem bir filme hazır olun. “Yenilmezler – The Avengers” yazısını okumaya devam et

Sevimli Balık Pupi – Seefood

Sevimli Balık Pupi
(Seefood)

Hikaye: Korkunç Beyaz Başlı Köpek Balığı Julius tarafından şakacı bir şekilde kovalanan sevimli Bambu Köpek Balığı Pup kendini her zamankinden daha fazla denizden uzak hisseder.Mercan kayalıklarının orada Bamboo Köpek Balığı yumurtaları bulmasıyla heyecanlanır. Fakat yalnız değildir: İki dalgıç yumurtaları toplamaya gelmiştir. Tüm çabalarına rağmen, Pup yumurtaları kaçak avcılardan koruyamamıştır.

Julius, dostunu keyiflendirmeye çalışmaktadır.Pup’ı altın paralarla dolu bir batık gemi olan evine götürür. Evinde onun için çalışan üç palamut ona taze balık olarak menüde: Kılıç balığını, Turna balığını, uskumruyu ve vatozu sunmaktadır. Ama Pup aç değildir ve Julius dostunu neşelendirememektedir.

Pup, Julius ve yemekleri su altındaki yaşamları farkına bile varılmadan siyah zehirli endüstriyel çöp atıklarıyla gaspedilmektedir. Bunlar yavaşça mercan kayalıklarını geçerek yakınlardaki bir fabrikadan gelen atıklardır. “Sevimli Balık Pupi – Seefood” yazısını okumaya devam et

Ekümenopoli – Ucu Olmayan Şehir

İstanbul üzerine bir belgesel film.
Ekümenopolis/Ucu Olmayan Şehir

Ekolojik eşikleri aştınız. Nüfus eşiklerini aştınız.Ekonomik eşikleri aştınız. Peki nereye gidecek bunun sonu?
4 Mayıs`ta Sinemalarda…
Hiç alışık olmadığımız türden bir film sinemalarda oynayacak. Birçok uluslararası film festivalinden ödülle dönen, SİYAD En İyi Belgesel ödüllü Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir, İstanbul’u nefes alınamaz hale getiren sistemin ilmek ilmek nasıl örüldüğünü gözler önüne serecek.

Bugün İstanbul “kontrolsüz kentleşme” hastalığının bütün belirtilerini gösteriyor. “Kentsel dönüşüm” yüzlerce yıllık mahalleleri yerlebir ediyor. Kent bir tarafta Bolu’nun, öteki tarafta bütün Trakya’nın suyunu çekiyor. Kuzey ormanları gözle görünür bir şekilde tahrip olurken, 3. köprü projesi İstanbul’un son kalan orman ve su havzalarını tehdit ediyor. “Ekümenopoli – Ucu Olmayan Şehir” yazısını okumaya devam et

Paris’te Çılgın Macera – Un Monstre A Paris – A Monster In Paris

PARIS’TE ÇILGIN MACERA”
04 Mayıs’ta sinemalarda.

Orijinal seslendirmesini Vanessa Paradis, Gad Elmaleh, François Cluzet, Ludivine Sagnier;   Ingilizce seslendirmesini ise Adam Goldberg, Sean Lennon, Vanessa Paradis gibi isimlerin gerçekleştirdiği;  ‘Köpekbalığı Hikayesi’nin yönetmeni Bibo Bergeron’un yeni animasyon filmi “UN MONSTRE A PARIS (A MONSTER IN PARIS) _ PARIS’TE ÇILGIN MACERA” 04 Mayıs’ta sinemalarda.

Konu:

1900’lü yılların başı, Paris… Bir bahçede yaşayan canavar, çok güzel ve genç bir şarkıcı kıza aşık olur.  İcat düşkünü kargo elemanı Raoul ile sinema aşığı arkadaşı Emile ve zıpır maymunberaber bir deney yapmaya koyulurlar. Her yana yayılan iksirlerin etkisiyle yanlışlıkla bir pireyi dev haline getirirler. 2 metre boyuna gelen bu sevimli dev pire kendini Paris’in sokaklarında korunmasız bulur. Güzel şarkıcı Lucille’in de yardımıyla yeni arkadaşlarını kötü kalpli sef Maynott’tan korumaya çalışırlar çünkü Maynott dev pireyi yakalayıp şöhret olma peşindedir. Bu arada Lucille, sevimli dev pirenin aynı zamanda çok iyi gitar çaldığını keşfeder. “Paris’te Çılgın Macera – Un Monstre A Paris – A Monster In Paris” yazısını okumaya devam et

Ateşin Düştüğü Yer

Kadına Yönelik Şiddet Beyazperdede!

Son zamanlarda gündemin neredeyse birinci maddesi olan ve gittikçe artan kadına yönelik şiddeti, yönetmen İsmail Güneş 4 Mayıs’ta vizyona girecek “Ateşin Düştüğü Yer” adlı son filminde ele aldı.
Filmin öyküsü, bir gazetenin 3. sayfasına düşen haberle doğdu ve etrafımızda her gün yaşanan öykülerden ilham alınarak kurgulandı.
Başrollerini Hakan Karahan, Yeşim Ceren Bozoğlu ve Elifcan Ongurlar’ın paylaştığı Ateşin Düştüğü Yer filminde duygu dolu bir baba kız öyküsü işleniyor. Evlilik dışı hamile kalan kızına aile büyükleri tarafından verilecek ceza ile babalık duygusu arasında sıkışıp kalan bir adamın, eşsiz görüntüler eşliğinde anlatılan hikayesi izleyicilere, töreye, kimliğe, kültüre ve geleneğe dair soru işaretleri bırakıyor.
Çekimlerinin Muğla Fethiye, Ölüdeniz, Antalya Kaş, Kalkan, Toros yaylaları ve Bolu Kartalkaya’da yapıldığı Ateşin Düştüğü Yer filminin senaristliğini ve yönetmenliğini İsmail Güneş, yapımcılığını Baran Seyhan ve Aynur Güneş, dağıtımını ise Pinema üstleniyor. Gerçek bir hikâyeden yola çıkılarak beyaz perdeye aktarılan Ateşin Düştüğü Yer filmi 4 Mayıs 2012’de Türkiye’de izleyicisiyle buluşuyor. “Ateşin Düştüğü Yer” yazısını okumaya devam et