Üç Günlük Dünya

ÜÇ GÜNLÜK DÜNYA

İstanbul’un arka mahallelerinden birinde tekel sahibi olan Muhittin geçim sıkıntısına düşünce çareyi kendi içkisini üretmekte bulur. Ekibe önce Korsan taksici Kısmet’in ardından kimya öğrencisi Furkan’ın da dahil olmasıyla, hayalini kurdukları dillere destan mavi rakıyı yapmayı başarırlar. Tam zengin olduk dedikleri anda ise başlarına gelmeyen kalmaz.

Yönetmen: Caner Erzincan
Oyuncular: Ayhan Taş, Bülent Çolak, Ceren Soylu, ve Yılmaz Gruda
Senaryo: Ceren Keklik & Caner Erzincan
Görüntü Yönetmeni: Soner Buvan – Vedat Oyan – Cengizhan Durmaz
Kurgu: Erkan Tekemen
Müzik: İ. Can Erzincan
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 55 dk
Vizyon Tarihi: 3 Mayıs 2024
A90 Pictures

“Üç Günlük Dünya” yazısını okumaya devam et

Yaşam Koçu

Yaşam Koçu

Film Özeti: Kariyerindeki büyük hedefleri gerçekleştirmek için çareyi Yaşam Koç’larının enerji ve frekansını düzenlemesinde arayan Helin, sonsuz bir inançla her gün yeni bir Yaşam Koç’una giderken yakın arkadaşı Cafer’i de alır. Helin’in bu durumuyla dalga geçen Cafer, bir parti çıkışı magazincilerin “sevgili misiniz?” sorusuna “Yaşam Koçu’yum” cevabını verir ve Helin’in de kariyerindeki büyük değişim ile Türkiye’nin en popüler yaşam koçu haline gelir.
Aşık olup bir türlü açılamadığı ve mecburi kankalık vasfıyla eşlik ettiği ünlü oyuncu Helin ile yaşam koçları, enerjici ve falcıları dolaşan Cafer, bu tarz işleri tiye alıp dalga geçerken bir anda kendini ülkenin en popüler yaşam koçu olarak bulur. Gün geçtikçe çevresinde oluşan mürit halesinin etkisiyle kerameti kendinden sanan Cafer’in gerçeği bulması için önce kendini bulması gerekmektedir.

“Yaşam Koçu” yazısını okumaya devam et

Başkan

Başkan

Kasaba halkı, seçimlerde mevcut belediye başkanını değiştirmek ister. Bu süreçte başlarına gelenler mizahi bir şekilde anlatılıyor.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Ulaş Bahadır’ın üstendiği Başkan, belediye başkanlarından memnun olmayan ve yerel seçimlerde değiştirmek isteyen kasaba halkının yaşadıklarını konu ediniyor. Diren Polatoğulları, Necip Memili, Büşra Pekin, Nursel Köse, Şerif Sezer, Füsun Demirel gibi isimlerden oluşan kadrosuyla vizyona giren film, izleyiciyi kahkaha tufanına davet ediyor.
Yönetmen: Ulaş Bahadır
Oyuncular: Diren Polatoğulları, Necip Memili, Büşra Pekin, Nursel Köse, Şerif Sezer, Füsun Demirel, Bülent Çolak, Salih Kalyon, Sinan Demirer
Senaryo: Ulaş Bahadır
Yapımı: 2024 – Türkiye
Süre: 90 dk
Tür: Komedi
Vizyon Tarihi: 5 Ocak 2024
TME FİLM

“Başkan” yazısını okumaya devam et

Aşkın Saati 19:03

AŞKIN SAATİ 19:03 – 5 MAYIS 2023 SİNEMALARDA !

Merakla beklenen Aşkın Saati 19:03 filminin fragmanı ve afişi yayınlandı

Aşkın Saati filmi vizyon için gün sayarken afiş ve fragmanı görücüye çıktı. Özel kostümler, farklı mekanlar, özgün senaryo ve özel efektlerin bir araya geldiği Aşkın Saati filmi 5 Mayıs’ta sinemaseverlerle buluşuyor.Sowa Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, Hasan Gümet’in yönetmen koltuğunda oturduğu, senaryosunu ise Özgür Özgülgün’ün kaleme aldığı Beşiktaş’ın filmi Aşkın Saati 8K çekim tekniğiyle Türkiye’de bir ilke imza attı.

‘Aşkın Saati’ oyuncu kadrosu ve senaryosu kadar çekim tekniğiyle de Türk Sineması’nda bir ilke imza attı. Filmin yönetmeni Hasan Gümet, “Aşkın Saati Türk Sineması’nın ilk 8K tekniğiyle çekilen filmi oldu. Bu anlamda bir ilke imza attık. Uzun bir çalışma ve araştırma sürecinden sonra güçlü bir ekip ve oyuncu kadrosuyla yola çıkmanın heyecanını yaşıyorum” dedi.

Başrollerini Ali Sürmeli, Berat Efe Parlar, Feride Hilal Akın, Ayhan Taş, Bülent Çolak gibi başarılı oyuncuların paylaştığı ‘Aşkın Saati 5 Mayıs’ta vizyona giriyor.

“Aşkın Saati 19:03” yazısını okumaya devam et

Geniş Aile: Komşu Kızı

Özet: 1 – Bir oto yıkama açarak hayatlarına düzen tutturmaya çalışan Cevahir ve Ulvi’nin yolu bir tesadüf eseri Cevahir’in hala unutamadığı eski sevgilisi Zeynep’le kesişir. Zeynep, başındaki belayı savmak için Cevahir ve Ulvi’den yardım ister. Zeynep hiç istemediği halde, abisi Katip’in vasiyeti üzerine Nebil’le evlenmek zorundadır. Bu vasiyetin kırılacak tek yanı vardır o da Nebil’in bu evlilikten vazgeçmesidir. Cevahir ve Ulvi; Muazzez ve Kütük’ün de yardımları ile Zeynep’in uzaktan akrabaları gibi davranarak Nebil’i Zeynep’ten soğutmaya çalışırlar. Nitekim başarırlar fakat Nebil sandıkları kadar sevimli değildir. Nebil, bizimkileri ummadıkları belaların içine sokar.
2 – Cevahir ve Ulvi; bir oto yıkma açmış hayata iç dış girmektedirler. Cevahir, Zeynep’i çok özlemektedir, fakat oto yıkama serin olduğu için yüreğinin yangını bir nebze olsun mevsim normallerine dönmektedir… Bir gün Zeynep çıkıp gelir. Fakat aşk için değil başındaki belayı savmaya gelir. Cevahir ve Ulvi’den yardım ister. Cevahir önce yanaşmaz, fakat Cevahir’in ucunda aşk olunca kalp çeker ve yanaşır… Zeynep, Nebil adında üst düzey bir sevimli ile abisi Katip’in vasiyeti üzerine evlenmek zorundadır. Fakat bu vasiyetin kırılacak tek yanı vardır o da Nebil’in vazgeçmesidir. Cevahir ve Ulvi; Muazzez’in de yardımları ile Zeynep’in uzaktan akrabaları gibi davranarak Nebil’i Zeynep’ten soğutmaya çalışırlar. Nitekim başarırlar fakat Nebil sandıkları kadar sevimli değildir. Nebil, bizimkileri ummadıkları belaların içine sokar…

Gösterim Tarihi: 02 Ağustos 2019
Dağıtım: CJ Entertainment
Yapım: Two Yapım
Yapımcı: Mahmut Kayımtu
Yürütücü Yapımcı: Ertuğrul Fındık, Fatih Olçok
Senaryo: Cüneyt İnay
Yönetmen: Cüneyt İnay
Oyuncular:
Cevahir – Ufuk Özkan
Ulvi – Bülent Çolak
Zeynep – Rojda Demirer
Nebil – Emre Altuğ
Muazzez – Mine Teber
Kütük – Tolga Canbeyli
Cevriye – Tuğçe Karabayır