Meraklı Kedinin 10 Yaşamı – 10 Lives

MERAKLI KEDİNİN 10 YAŞAMI – 10 LIVES
19 Nisan’da Sinemalarda!

HERKÜL, POCAHONTAS, ASLAN KRAL, GÜZEL VE ÇİRKİN, ALADDİN, KÜÇÜK DENİZ KIZI gibi dünyaca ünlü Disney animasyonlarının ekibinden, Columbia’dan NEŞELİ DALGALAR animasyonun senaristi Christopher Jenkins filmin yönetmen koltuğunda. Filmin müziklerini de KARAYİP KORSANLARI, MALEFİZ filmlerini yapan stüdyo ekibi hazırladı!

34 milyon dolar bütçeli filmin dağıtımını ABD’de Paramount, İngiltere’de SKY üstleniyor.

Bill Nighy (Love Actually), Simone Ashley (Bridgerton), dünyaca ünlü şarkıcı Zayn Malik, Jeremy Swift (Ted Lasso) gibi yıldızlarla dolu bir seslendirme kadrosundan macera ve eğlenceli dolu bir animasyon!

Kediler 9 canlı derler, peki içlerinden biri 10.hakkını kullanmak isterse ne olur?

“Meraklı Kedinin 10 Yaşamı – 10 Lives” yazısını okumaya devam et

Aşk Her Yerde – Love Actually

Aşk Her Yerde – Love Actually

Unutulmaz replikleri, dokunaklı sahneleri ve etkileyici müzikleriyle gelmiş geçmiş en unutulmaz romantik komedilerden biri olan AŞK YERDE (Love Actually), 20. yılına özel olarak bir kez daha sinemalarda!

Yönetmen Richard Curtis’in, başrollerini Hugh Grant, Colin Firth, Emma Thompson, Keira Knightley, Liam Neeson ve Alan Rickman gibi dev oyuncuların paylaştığı klasikleşmiş filminde, Noel’e birkaç hafta farklı çiftlerin yolu Londra’da kesişir. Bazıları aşık olurken bazılarının kalbi kırılacak, kimi doğru, kimisi de yanlış insanla karşılacak ama bu sımsıcak hikayede ne olursa olsun hep aşk kazanacaktır.

AŞK HER YERDE

Yazan & Yöneten: Richard Curtis
Oyuncular: Bill Nighy, Emma Thompson, Hugh Grant, Colin Firth, Liam Neeson
Süre: 135 dk
Tür: Romantik Komedi
Vizyon Tarihi: 29 Aralık 2023
BirFilm

“Aşk Her Yerde – Love Actually” yazısını okumaya devam et

Yaşamak – Living

YAŞAMAK – LIVING 10 Şubat’ta Sinemalarda

2 Oscar Adayı YAŞAMAK (LIVING) 10 Şubat’ta Sinemalarda!

2023 BAFTA Ödülleri’nde En İyi İngiliz Filmi, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu dallarında aday

Ömrünün son günlerini yaşayan bir adamın hayatı yeniden keşfetme hikayesi…

Usta yönetmen Akira Kurosawa’nın başyapıtı YAŞAMAK filminin senaryosu Nobel ödüllü yazar Kazuo Ishiguro tarafından yeniden yazıldı ve ödüllü yönetmen Oliver Hermanus’un kamerasından beyaz perdeye uyarlandı.

Başrollerinde BAFTA ödüllü Bill Nighy (Aşk Her Yerde, Karayip Korsanları) ve Netflix’in popüler dizisi Sex Education ile tanınan, BAFTA ödüllü Aimee Lou Wood yer alıyor. Sundance’te prömiyerini yapan film, Venedik, Toronto ve San Sebastian dahil sayısız festivalde gösterilip ödüller aldı. Başrolündeki Bill Nighy ise olağanüstü performansıyla Altın Küre adayı olurken, Oscar ödüllerinde de favoriler arasında gösteriliyor.

“Yaşamak – Living” yazısını okumaya devam et

Süper Köpek ve Turbo Kedi – Stardog and Turbocat

STARDOG & TURBOCAT
SÜPER KÖPEK VE TURBO KEDİ

Kediler ve köpekler anlaşır mı hiç? Cevabını öğrenmek için bu animasyonu görmeniz lazım! Heyecan ve eğlence dolu maceralarıyla ailecek keyifle izlenen SÜPER KÖPEK VE TURBO KEDİ, yeni favori ikiliniz olmaya aday.

KONU: Buddy adlı bir köpek, uzaya gittikten 50 yıl sonra dünyaya geri döner. Ama o da ne! İnsanlar artık hayvanların en iyi dostu değildir. Bu tanıdık ama yabancı dünyada yolunu bulmaya çalışan Buddy’nin imdadına Felix adlı bir kedi yetişir. Haylaz ve maceraperest bir köpek ile kendini süper kahraman olmaya adamış bu kedi, karşılarına çıkan türlü türlü engelleri aşmak için beraber çalışacaklardır! Acaba Buddy ve Felix, dünyanın tekrar sevgi dolu bir yer olması için ihtiyaç duyduğu süper kahramanlar olabilecek midir?

“Süper Köpek ve Turbo Kedi – Stardog and Turbocat” yazısını okumaya devam et

The Bookshop

THE BOOKSHOP
8 HAZİRAN’DA SİNEMALARDA!

İspanyol sinemasının dünyadaki en yetenekli kadın temsilcilerinden olan festivallerin sevilen ismi Isabel Coixet, son filmiyle izleyenleri buram buram kitap kokan nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. Berlin Film Festivali’nde prömiyerini yapan ve 2018 Goya töreninden En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödülleriyle ayrılan THE BOOKSHOP’ta ünlü oyuncular Emily Mortimer ve Bill Nighy “izleyenleri tek kelimeyle büyülüyor” (Hollywood Reporter).

Konu: 1950’li yılların İngiltere’sinde eşini kaybetmenin acısını yüreğine gömerek hayatında yeni bir sayfa açmak isteyen Florence Green, bir sahil kasabasında kitapçı açmaya karar verir. Kasabada kimsenin kitap okumayı sevmediğini fark etse de, azmi ve tükenmeyen inancı ile kitapçıyı kasabanın en çok işleyen dükkanlarından biri haline getirmeyi başarır. Ne var ki kasabadan inatçı bir kadınının da kitapçı olan tarihi bina ile ilgili Florence’ın bilmediği başka planları vardır ve bunları gerçekleştirmek için her şeyi yapmaya hazırdır. Florence kitaplara olan tutkusu ve inadı ile bunun üstesinden gelebilecek midir? “The Bookshop” yazısını okumaya devam et