Müstakbel Suçlar – Crimes of the Future

Müstakbel Suçlar – Crimes of the Future

Ünlü bir performans sanatçısının bedeninde alışılmadık yeni organlar belirmeye başlar. Hızlandırılmış evrim sendromu olarak adlandırılan bir hastalıktan mustarip olan adam, bu yeni organlarını ortadan kaldırmayı canlı bir gösteriye dönüştürür.

Yönetmen: David Cronenberg
Oyuncular: Viggo Mortensen, Léa Seydoux, Kristen Stewart
Ülke: Kanada, Yunanistan
Yapım Yılı: 2022
Tür: Bilim Kurgu – Gerilim
Süre: 108′
Dil: İngilizce; Türkçe altyazılı
Yapım: Robert Lantos
İthalat: Mubi
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım

“Müstakbel Suçlar – Crimes of the Future” yazısını okumaya devam et

Spencer

PRENSES DIANA’NIN KRALİYET AİLESİNE VEDA ÖYKÜSÜ
‘SPENCER’ 19 KASIM’DA TÜRKİYE’DE VİZYONA GİRİYOR
LADY DI’NIN HAYATININ EN MERAK EDİLEN BÖLÜMÜ SİNEMA’DA!

Kristen Stewart’ın Prenses Diana’yı canlandırdığı, yılın en çok merak edilen ve heyecanla beklenen filmlerinden ‘Spencer’, 19 Kasım’da Türkiye’de gösterime giriyor.

Prenses Diana’nın Britanya kraliyet ailesindeki sırlarla dolu yaşamına ve kraliyetten ayrılışına odaklanan ‘Spencer’ın yönetmenliğini usta Şilili sinemacı Pablo Larrain üstlendi. Usta yönetmen ‘Tony Manero’ (2008), ‘No’ (2012), ‘Neruda’ (2016) ve ‘Jackie’ (2016) gibi övgüye boğulan, bol ödüllü filmleriyle tanınıyor.

Galasını Venedik Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen ‘Spencer’, beklenmedik ölümüyle sevenlerini yasa boğan Lady Diana’nın Prens Charles’la evliliğine son vermeye ve kraliyetten ayrılmaya karar verdiği, hayatının en kritik üç gününü konu alıyor. Film ismini Prenses Diana’nın evlenmeden önceki soyadından alıyor.

“Spencer” yazısını okumaya devam et

“SEBERG” 6 Mart’ta Sinemalarda

Özet: Başrolünde ünlü yıldız Kristen Stewart’ın yer aldığı SEBERG, 1960’ların sonunda insan hakları aktivisti Hakim Jamal ile yaşadığı politik ve romantik ilişki sebebiyle FBI tarafından hedef alınan, Fransız Yeni Dalgası’nın sevilen yüzü ve Serseri Aşıklar’ın yıldızı Jean Seberg’in çarpıcı hikayesini anlatıyor.

​Yönetmen: Benedict Andrews
Oyuncular: Kristen Stewart, Jack O’Connell, Margaret Qualley, Zazie Beetz,
Vince Vaughn, Anthony Mackie
Senaryo: Joe Shrapnel, Anna Waterhouse
Yapımcı: Naima Abed, Marina Acton, Fred Berger
Görüntü Yönetmeni: Rachel Morrison
Kurgu: Pamela Martin
Müzik: Jed Kurzel

““SEBERG” 6 Mart’ta Sinemalarda” yazısını okumaya devam et

Derin Sular – Underwater

Okyanus yüzeyinin kilometrelerce altında bir şey uyandı.

Kepler madencilik işletmesinin mürettebatı, görevlerinde birtakım zorluklar olacağını anladı. Otuz gün, okyanusun dibindeki inanılmaz sondaj basınçlarına dayanacak biçimde yapılmış bir denizaltı teçhizatının daracık koridorlarına ve sıkış tıkış kabinlerine makhum edildi. Lakin, yıkıcı bir depremin hemen sonrası, tüm cehennem serbest kaldı. Alarmlar avazı çıktığı kadar bağırıyor ve saniyeler içinde parçalanarak, betonu akıl almaz bir biçimde patlatan su taşkınları şeklinde inliyor. Kıvrak zekası ve becerikliliği sayesinde, elektrik mühendisi Norah Price kendini kurtarmayı ve olası bir felaketi ortadan kaldırmayı başarıyor fakat bu ona çok pahalıya mal oluyor.

Yardım çağrısı gönderilemedi ve kaçış denizaltıları da yok edildiğinden, Norah ve hayatta kalan diğerleri için işler hiç de iç açıcı görünmüyor. O ve diğer mürettebat –kaptan Lucien, deniz biyolojisi öğrencisi Emily, operasyon uzmanı Smith, sistem yöneticisi Rodrigo ve çok bilmiş Paul – için hiç iyi seçenekler kalmadı. Hayatta kalabilmek için sahip oldukları tek atış, okyanus tabanından uzak, terk edilmiş bir teçhizata, Roebuck’a doğru, hala iletişim aletlerinin iyi durumda olduğunu yahut hepsini güvenli bir yere taşıyacak yeterli kaçış kapsülü olduğunu umarak yürümek…

“Derin Sular – Underwater” yazısını okumaya devam et

Charlie’nin Melekleri – Charlie’s Angels

“CHARLIE’NİN MELEKLERİ™ “CHARLIE’S ANGELS™”

Yönetmen Elizabeth Banks’ten yeni jenerasyonun korkusuz Charlie’nin Melekleri geliyor.
Bank’in güçlü vizyonuna göre, Kristen Stewart, Naomi Scott, ve Ella Balinska uluslararası düzeye yayılan gizemli güvenlik ve araştırma ajansı Charles Townsend için çalışıyorlar Dünya’nın en zeki, cesur ve yüksek düzeyde eğitimli kadınları, yerkürenin her yerinde, farklı Bosley’ler tarafından yönetilen ve en zorlu görevleri üstlenen Melekler takımları olarak görev yapıyorlar.

Yapım Bilgileri
Yönetmen Elizabeth Banks, Charlie’nin korkusuz meleklerinin bir sonraki kuşağını yeniden uçuşa geçiriyor. Banks’in cesur vizyonuyla çektiği filmde, Kristen Stewart, Naomi Scott ve Ella Balinska, uluslararası boyutaki güvenlik ve soruşturma bürosu gizemli Charles Townsend için çalışıyorlar.

“Charlie’nin Melekleri – Charlie’s Angels” yazısını okumaya devam et