Ölüm Günün Kutlu Olsun 2 – Happy Death Day 2U

UNIVERSAL PICTURES Sunar
Bir BLUMHOUSE Yapımı
Bir CHRISTOPHER LANDON Filmi

Blumhouse’ın sürükleyici, tekrar eden ve komik ayrıntılarıyla 2017’deki sürpriz hit filminin devamı olan Ölüm Günün Kutlu Olsun 2’de yeniden bir arya gelen oyuncu kadrosunun başrolünde JESSICA ROTHE yer alıyor. Bu kez kahramanımız Tree Gelbman (Rothe) tekrar tekrar ölmenin önünde yatan tehlikelerden şaşırtıcı bir şekilde daha kolay olduğunu keşfediyor.
Tree’yi son bıraktığımızda kendisini oda arkadaşı Lori’nin (RUBY MODINE, Showtime’da Shameless) elinden gelecek kesin bir ölümden kurtarmış ve psikopatı Kappa Nu derneğinin penceresinden dışarı atmıştı. Tree’nin hiç bitmeyen doğum günü NİHAYET sona ermişti. Yepyeni bir hayata başlamayı başarmış ve eski hatalarını bir daha asla tekrarlamayacağına yemin etmişti.
Ya da öyle olacağını düşünmüştü.
Tree, sonsuz döngüye veda ederek Carter (ISRAEL BROUSSARD, The Bling Ring) ile umut vaat eden yeni bir ilişkiye başlar başlamaz tuhaf cinayetinin bulmacasını çözmenin istemeden de olsa, çoklu evrene şok dalgaları gönderecek bazı sonuçlar doğurduğunu fark ediyor.

“Ölüm Günün Kutlu Olsun 2 – Happy Death Day 2U” yazısını okumaya devam et

Sibel

25 yaşındaki Sibel, Karadeniz’in ıslık diliyle konuşulan, küçük bir köyünde babası ve kız kardeşiyle yaşamaktadır. Çocukluğunda geçirdiği hastalık sebebiyle konuşamayan, çevresiyle ıslık diliyle anlaşan Sibel’in hayatı tarla, orman ve ev arasında geçer. Köyde kendini yalnız ve dışlanmış hisseden genç kadın, gizemli bir kurdun peşindeyken, bir gün ormanda saklanan Ali adında bir yabancıyla karşılaşır. Sibel, Ali’yle iletişim kurmaya başlayınca, içinde gizlenen gücü fark edecektir.

*13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Olumsuz örnek ve şiddet unsurları içerir.

“Sibel” yazısını okumaya devam et

New York in New York

Filmin Konusu: Amerika, New York’ta yaşayan Türk bir ailenin gelini olan Dilber’in bir kaza sonucu kocasını öldüren New York’lu fotoğrafçı Dylan, çektiği vicdan azabıyla daha fazla yaşayamaz ve Dilber’i bulup ondan özür dilemek ister. Onu yaşadığı yere kadar takip ettiği gecenin sonu, evin büyük oğlu Mürtüz’ün de olaylara şahitlik etmesiyle büyük bir kovalamacaya dönüşür. Dylan canı pahasına Mürtüz’den kaçarken, tesadüf eseri kendisini düşmanın evinde hapiste bulur. Törelere göre, ‘özür dilemeye gelip evlerine sığınan Tanrı misafiri öldürülemez.’ Ailesine ve törelere başkaldıramayan ama abisinin intikamını almak isteyen Mürtüz, elinde silahıyla Dylan’ın evden çıkmasını bekler.

“New York in New York” yazısını okumaya devam et

Döndüm Ben

Konu: Takıntılı ve evhamlı bir kişiliğe sahip olan Cenk (35) hayatında köklü bir değişiklik yapmak istemekte ve bunu ilk olarak Melda (29) ile olan evliliğini sonlandırmakla yapmak istemektedir. İşini ve eşini terk etmek isteyen Cenk Tam da Melda’ya bunu söylemeye karar verdiği gün, Melda, ailesini de yemeğe çağırır ve artık bir çocuk sahibi olmak istediklerini açıklar. Neye uğradığını şaşıran Cenk ise çareyi yakın arkadaşı Samet’e içini dökmekte bulur. Samet ise Cenk’i cast ajans sahibi olan Özgür’e yönlendirir. Olaylar silsilesi, kahkaha tufanı tam da burada başlamaktadır.

“Döndüm Ben” yazısını okumaya devam et