Savaşın Çiçekleri – The Flowers Of War

FLOWERS OF WAR/SAVAŞIN ÇİÇEKLERİ
24 AĞUSTOS 2012 sinemalarda

1937 yılında Japonya, Çin’in başkenti olan Nanjing’i işgal ettiğinde resmi olmayan rakamlara göre 300.000 Çin’li katledilir.

Çin ve Japonya arasında gerçekleşen savaşta tüm şehir bombalanmıştır. Vefat eden yerel papazın cenazesine yeni bir papaz katılır. Papaz; şehre gelir gelmez, manastır öğrencileri ile fahişeler arasında kalır. Yaşadığı bu ikilem; fedakarlığı ve onuru keşfetmesini sağlar.

Yönetmen: Yimou Zhang
Yapımcı : Zhang Weiping
Görüntü Yönetmeni: Zhao Xiaoding
Senaryo: Heng Liu, Geling Yan
Türü : Tarih, Savaş
Oyuncular: Christian Bale, Ni Ni, Xinyi Zhang

Lal Gece

Lal Gece

Konu: 2011 yılı Mart ayında Ardahan’da çekilen film, gerçek bir hikâyeden yola çıkarak “çocuk gelin” dramını oldukça farklı bir bakış açısıyla perdeye aktarıyor.

Director – Screenplay: Reis Çelik
Oyuncular: İlyas Salman, Dilan Aksüt, Mayşeker Yücel, Sabri Tutal, Sercan Demirkaya, Ahmet Aydın
Cinematography: Gökhan Tiryaki
Executive Producers: İsrafil Parlak, Ekrem Çelik
Editing: Reis Çelik
Color Correction: Bora Gökşingöl
Sound Recording: Ekrem Çelik “Lal Gece” yazısını okumaya devam et

Beni Yargılama – Nessuno Mi Puo Giudicare

Beni Yargılama
(Nessuno Mi Puo Giudicare)

BENİ YARGILAMA-NESSUNO MI PUO GIUDICARE 24 AĞUSTOS’TA SİNEMALARDA…

Alice Roma’nın kuzeyinde muhteşem villasında oğlu ve 3 hizmetçisiyle zengin ve mutlu bir hayat yaşamaktadır.
Tek işi hizmetçilerine emirler yağdırmak ve partiler düzenlemektir.Beklenmeyen bir kazada kocası ölünce kendisini beş kuruşsuz, evsiz barksız çocuğuyla sokakta bulur.
Hayatı kabusa dönmüştür. Kendilerini geçindiremedikleri için sosyaL hizmetler çocuğunu elinden alacaktır…

Alice dünyanın en eski işini yapmaya karar verir, fakat başına gelecekleri asla tahmin edememiştir. “Beni Yargılama – Nessuno Mi Puo Giudicare” yazısını okumaya devam et

Kabus – Fairytale

FAIRYTALE / KABUS

Eşinden boşanan genç bir kadın olan Sophia, kızı Helena’yı da yanına alarak yeni bir hayata başlamak üzere uzak bir şehre taşınır.Anne kızın yaşamaya başladıkları yeni ev, gizemli bir geçmişe ev sahipliği yapan bir apartmandadır.Helena’nın süt dişlerinin dökülmeye başlaması ile birlikte, evin sakladığı korkunç sırlar açığa çıkmaya başlar. Sophia, kızının her dökülen dişi ile birlikte elinden gittiğine fark ettiğinde yaşadıkları kâbus artık geriye dönülmez bir hal alacaktır.

Yönetmen: Christian Bisceglia, Ascanio Malgarini
Oyuncular: Harriet MacMasters-Green, Sabrina Jolie Perez
Senaryo: Christian Bisceglia
Görüntü Yönetmeni: Antonello Emidi “Kabus – Fairytale” yazısını okumaya devam et

Korku Efendisi – Sint

KORKU EFENDİSİ

2011 Tribeca Film Festivaline katılan, 2010 Kasım – Aralık ayları Hollanda box office listesinde 1 numara olan izleyenlere aksiyon ve gerilimi bir arada  yaşatan bir efsane, bir Dick Maas filmi “Korku Efendisi”  24 Ağustos’ta gösterime giriyor.

Konusu

Efsaneye göre Aziz Nikolas ülkeyi haraca bağlayan ve çocukları kaçıran kötü bir adamdır. Halkın ayaklanmasıyla beraber 5 Aralık gecesi Aziz Nikolas vahşice öldürülür. Ölümünden sonra 5 Aralık gecesi dolunay ile beraber Aziz Nikolas öcünü almak için geri gelir. Artık o geceyi unutmak hiç kimse için mümkün olmayacak. “Korku Efendisi – Sint” yazısını okumaya devam et