İtalyan Usulü Aşk – Little Italy

İTALYAN USULÜ AŞK
(LITTLE ITALY)
31 Ağustos’ta Sinemalarda!

Üç Nesil. İki Aile. Bir Yasak Aşk.

İtalyan Usulü Aşk, farklı kuşakların aşkını içinde barındıran, rengarenk karakterlerin ve eğlenceli durumların yer aldığı romantik bir eve dönüş hikayesi.

Özet: Küçük Italya’da aileden kalma gizli tarifleriyle restoran işleten iki yakın arkadaş Sal ve Vince’in arası bilinmeyen bir nedenden dolayı yıllar önce bozulmuştur. O günden sonra Küçük Italya bir daha hiç aynı olmamış Pizza Napoli Vince’in Pizzası-En İyisi ve Sal’ın Pizzası-Daha İyisi olarak ikiye bölünmüştür.

Şimdi artık aradan yıllar geçmiştir ancak ikili hala birbirlerini sabote etmeye devam etmektedir. Ancak sanıldığı gibi ailenin her üyesi birbiriyle savaş halinde değildir. Sal’in Londra’da şef olan kızı Nikki (Emma Roberts) ve Vince’in oğlu Leo’nun (Hayden Christensen) masum çocukluk aşkları Nikki’nin Küçük İtalya’ya geri dönmesiyle yeniden alevlenmiştir. Eşleri Dora ve Amelia hala gizliden gizliye birbirlerinin en yakın arkadaşı olmaya devam etmektedir. “İtalyan Usulü Aşk – Little Italy” yazısını okumaya devam et

Şafaktan Önce – A Prayer Before Dawn

ŞAFAKTAN ÖNCE / A PRAYER BEFORE DAWN

Şafaktan Önce, Tayland’ın en ünlü hapishanelerinden birinde 3 yıl hapis yatmış genç İngiliz boksör Billy Moore’un, gözlerinize inanamayacağınız anılarından uyarlanan gerçek bir hikaye. Bir anda kendisini uyuşturucunun ve hapishane içi çete savaşlarının içinde bulan Moore, hapishane yönetimi Muay Thai boks turnuvalarına katılabileceğini söylediğinde, bunun kurtulmak için tek şansı olabileceğini düşünür. Billy, özgürlüğünü kazanmak için bir dövüşten başka bir dövüşe savrulduğu, aksiyon ve yumruklarla dolu, sonunda da özgürlüğünden başka kaybedecek bir şeyi olmadığı bir maceraya sürüklenir. Son dönemde The Lobster, Moonlight, Hereditary gibi filmlerle çıkış yapan A24’ün son bombası Şafaktan Önce; Tayland’da gerçek bir hapishanede ve gerçek mahkumlarla çekilen, akıldan çıkmayacak bir yolculuk. Dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan filmin başrolünde ise Peaky Blinders ve Black Mirror dizileriyle yıldızı parlayan yetenekli oyuncu Joe Cole bulunuyor. “Şafaktan Önce – A Prayer Before Dawn” yazısını okumaya devam et

Upgrade

UPGRADE

UPGRADE, Kapan ve Arınma Gecesi yapımcıları ve Testere, Ruhlar Bölgesi yaratıcılarının imzasını taşıyan gerilim ve şiddet dolu bir gelecek zaman kurgusu.

Korkunç bir soygun esnasında karısını kaybeden ve felçli kalan Grey Trace’e (Logan Marshall Green, Spider-Man:Eve Dönüş, Prometheus) yeni buluşları olan bir milyarder tarafından vücudunu “geliştirmek” üzere deneysel bir tedavi önerilir. STEM denilen bir Yapay Zeka implantasyonuyla gerçekleşen tedavi, Grey’e daha önce deneyimlediklerinin dışında fiziksel beceriler kazandırırken, karısını öldüren ve kendisini ölüme terk edenlere karşı acımasız bir intikam duygusuyla hareket etmesine neden olur.

Tür: Bilim-Kurgu
Oyuncular: Logan Marshall-Green, Betty Gabriel, Harrison Gilbertson
Yazar ve Yönetmen: Leigh Whannell “Upgrade” yazısını okumaya devam et

Dışarıda – He’s Out There

HE’S OUT THERE – DIŞARIDA
31 AĞUSTOS 2018

The Handmaid’s Tale dizisiyle 2018 Emmy Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu adayı olan Yvonne Strahovski’nin rol aldığı HE’S OUT THERE (DIŞARIDA), Hollywood Reporter’ın “2018’in En Merakla Beklenen Korku Filmleri” listesinde yer alan başarılı bir yapım. The Last House on the Left (Soldaki Son Ev) filminin yönetmeni Dennis Illiadis imzası taşıyan DIŞARIDA’nın çekimlerinde Arrival, Blade Runner: 2049, X-Men, Resident Evil, Max Payne, The Aviator, Chronicles of Narnia gibi yapımlarda çalışmış, sağlam bir teknik ekip yer alıyor.

Konu: Ormanın ortasındaki göl evinde tatil yapan bir anne ve iki kız çocuğu, kim olduğunu bilmedikleri bir psikopat tarafından tasarlanan korkunç tuzağa düştükten sonra bu kabustan kurtulmak ve hayatta kalmak için savaşmak zorundadır. “Dışarıda – He’s Out There” yazısını okumaya devam et

Kıskanç – Jalouse

Kıskanç
(Jalouse)

Konu: Orta yaşlı, boşanmış bir üniversite profesörü ve , sevecen bir kadın olan Nathalie, ona yakın olan herkesi önüne geçilmez bir şekilde kıskanmaya başlar. En iyi arkadaşı, yeni meslektaşı, eski kocası … herkes kendini tuhaf davranışlar içerisinde bulur. 18 yaşındaki güzel kızı Mathilde bile! Alaycı doğası ve çatışan duygularıyla Nathalie, bu beklenmedik orta yaş krizi boyunca komik, dokunaklı ve patavatsız bir şekilde davranır.

Yönetmen: David Foenkinos, Stéphane Foenkinos
Oyuncular: Karin Viard, Dara Tombroff, Anne Dorval, Bruno Todeschini
Gösterim Tarihi: 31 Ağustos 2018 “Kıskanç – Jalouse” yazısını okumaya devam et