Yetenek Avcısı – Million Dollar Arm

MILLION DOLLAR ARM
Walt Disney Pictures

Bir sporcu menajeri olarak kariyerini kurtarmak için son bir çaba gösteren JB Bernstein (John Hamm) beyzbolun bir sonraki en iyi atıcısını bulmak için bir plan hazırlar. Birinci ligde bir beyzbol yıldızına dönüştürebileceği genç bir kriket atıcısı bulma umuduyla JB “Million Dollar Arm” adında bir realite şov yarışması düzenlemek için Hindistan’a gider. Huysuz fakat keskin gözlü, emekli bir beyzbol yetenek avcısının da (Alan Arkin) yardımıyla Dinesh (“Slumdog Millionaire/Milyoner” filminden Madhur Mittal canlandırıyor) ve Rinku (“Life of Pi/Pi’nin Yaşamı” filminde Suraj Sharma canlandırıyor) adlarında, beyzbol hakkında hiçbir fikri olmayan ama topu hızlı fırlatmada çok yetenekli olan 18 yaşındaki iki oğlanı keşfeder. Onlar için birinci ligle sözleşme yapmayı ve kısa yoldan zengin olmayı uman JB, çocukları eğitmek için ülkesi Amerika’ya getirir. Amerikalılar Hindistan’da kendileri gibi olamazken köylerinden hiç çıkmamış olan bu çocuklar da Amerika’ya gelince aynı şekilde zorluk çekerler. Çocuklar, beyzbolun inceliklerini öğrenirken JB de çekici arkadaşı Brenda’nın (Lake Bell) yardımıyla takım çalışması, sorumluluk ve bir aile olmanın ne demek olduğu hakkında değerli hayat dersleri alır.

Craig Gillespie’nin yönettiği, senaryosu Tom McCarthy’e ait olan Walt Disney Pictures’ın dram filmi “Million Dollar Arm”ın baş rollerinde stars Jon Hamm, Aasif Mandvi, Suraj Sharma, Lake Bell, Madhur Mittal, Pitobash ve Alan Arkin oynuyor. Filmin yapımcılığını Mark Ciardi, Gordon Gray ve Joe Roth üstleniyor. Filmin baş yapımcıları Palak Patel, Kevin Hollaran, Bill Simmons ve Connor Schell. Film Türkiye’de 11 Temmuz 2014 günü vizyona girecek.

Tür: Dram
Kategori: Yetişkin Refakatında
Türkiye Vizyon Tarihi: 11 Temmuz 2014
Oyuncular: Jon Hamm, Aasif Mandvi, Bill Paxton, Suraj Sharma, Lake Bell, Madhur Mittal ve Alan Arkin
Yönetmen: Craig Gillespie
Yapımcılar: Mark Ciardi, Gordon Gray, Joe Roth
Baş Yapımcılar:    Palak Patel, Kevin Hollaran, Bill Simmons, Connor Schell
Senaryo: Tom McCarthy

Hayalimdeki Aşk – Ruby Sparks

“HAYALİMDEKİ AŞK / RUBY SPARKS”

2 dalda Oscar kazanan ve son zaman kültleri arasında sayılan LITTLE MISS SUNSHINE / KÜÇÜK GÜNIŞIĞIM’ın yönetmenleri Jonathan Dayton ve Valerie Faris’i yeniden yönetmen koltuğunda izleyeceğimiz filmin senaryosu, aynı zamanda başrolde oynayan ve rol arkadaşı PAUL DANO (KAN DÖKÜLECEK ile BAFTA Ödülü kazanan) ile gerçek hayatta da sevgili olan ZOE KAZAN’a ait.

Müzikleri ile de dikkat çeken filmin müziklerini ise Devotchka’nın solisti Nick Urata besteledi.

Filmekimi kapsamındaki gösterimleri de büyük ilgi gören film 02 Kasım’da sinemalarda!

Konu:

Kusursuz eşi yaratmak mümkün olsaydı ve onu yanlışlıkla yaratıverseydiniz ne olurdu? Aşkta aradığını bulamayan roman yazarı Calvin, ikinci romanına ilham versin diye rüyalarının kadını Ruby’yi yaratır. Bir hafta sonra bir bakar ki Ruby, kanlı, canlı salonda oturmaktadır. “Hayalimdeki Aşk – Ruby Sparks” yazısını okumaya devam et