Louis Wain’in Renkli Dünyası – The Electrical Life of Louis Wain

LOUIS WAIN’İN RENKLİ DÜNYASI – Türkçe Alt Yazılı Fragman – 31 Aralık’ta Sinemalarda

Oscar adayı Benedict Cumberbatch, çağının en yetenekli ressamları arasında gösterilen Louis Wain rolünde yine benzersiz bir oyunculuk performansı sergiliyor. Vincent Van Gogh ile aynı dönemde yaşayan ressamın çalkantılarla dolu hayatının gerçek hikayesinde Benedict Cumberbatch’e, Altın Küre ve Emmy ödüllerinin sahibi, yetenekli oyuncu Claire Foy (THE CROWN, First Man) eşlik ediyor. Oscar ödüllü yönetmen Taika Waititi ve ünlü müzisyen Nick Cave’in sürpriz rollerinin de olduğu filmde, Oscar ödüllü oyuncu Olivia Colman’ı seslendirmen olarak duyuyoruz.

Konu: Ressam, girişimci, mucit, boksör… Louis Wain hayatı boyunca ne yapmak istediyse başarır. Ancak hayatında yalnızca iki şeyi gerçekten sever. Karısı Emily ve evlat edindikleri sokak kedisi Peter. Eşini hastalığı döneminde gülümsetebilmek için yaptığı kedi resimleriyle büyük bir başarıya ve şöhrete ulaşan Louis Wain, hayatındaki en büyük kaybını yaşayınca yavaş yavaş deliliğe sürüklenmeye başlar. Onu hayatta tutan ise resimlere olan tutkusu olacaktır.

“Louis Wain’in Renkli Dünyası – The Electrical Life of Louis Wain” yazısını okumaya devam et

Garez – The Grudge

Konu: Kinci bir ruh, bulunduğu eve giren herkesi dehşete düşürücü ölüm senaryosuyla karşılar.

Garez, bir ruhun musallat olduğu eve giren insanların başlarına gelen olayları konu ediyor. Bekar bir anne genç bir dedektif ile birlikte mahallesinde bulunan evde yaşanan bir cinayeti araştırmaya başlar. Banliyöde bulunan evin genç annesi, tüm ailesini evin içinde katletmiştir. Olayı incelemekle görevlendirilen bir dedektif ve kadın, araştırmalarını ilerlettikçe evin, içinde yaşayanları ölüme mahkum eden bir hayalet tarafından lanetlendiğini keşfeder. Mahallesindeki laneti öğrenen bekar anne, kendisini ve oğlunu lanetli evdeki şeytani ruhlardan kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

“Garez – The Grudge” yazısını okumaya devam et

Stalin’in Ölümü – The Death of Stalin

The Death of Stalin / Stalin’in Ölümü

Moskova, 1953. Sovyetler Birliği’nde Stalin’in ölümüyle birlikte büyük bir koltuk kavgası başlar. Stalin’in vekili ve komitenin birlikte hareket etmesinden yana olan Malenkov Genel Sekreterliği’ni korumaya çalışırken, İstihbarat Şefi Beriya ile komitenin başkanlığını yürüten Kruşçev arasında amansız bir siyasi rekabet başlar. Hamleler birbirini kovalarken, Sekreterlik koltuğunu doldurmak için çok vakit kalmamıştır…

Yönetmen: Armando Iannucci
Oyuncular: Andrea Riseborough, Jason Isaacs, Olga Kurylenko
Ülke: Birleşik Krallık, Fransa
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Nicolas Duval Adassovsky “Stalin’in Ölümü – The Death of Stalin” yazısını okumaya devam et

Oblivion

OBLİVİON

PRODÜKSİYON NOTLARI
“Hiç gitmediğin bir yeri özlemek mümkün mü?
Hiç bilmediğin bir zaman için yas tutmak?”

Kumandan  Jack Harper

TOM CRUISE’un oyunculuğunu üstlendiği Oblivion, TRON: Legacy’ nin vizyoner yönetmeninden ve Rise of the Planet of the Apes’ in yapımcılarından, Dünya’nın öngörünün üzerinde geleceğine dair, bir adamın geçmişiyle yüzleşerek sürüklendiği keşif yolculuğunu ve insan ırkını kurtarmak için verdiği savaşı anlatan orijinal ve sarsıcı bir yapım.
2077: Jack Harper (Cruise) tahliye edilmiş olan bir dünyada güvenlik ve tamir elemanı olarak çalışmaktadır. Gezegenimizden geriye kalanları silip süpürmek isteyen uzaylıların tehdidi ile yıllardır süren iç savaş sonrasında, Jack’in görevi neredeyse tamamlanmak üzeredir. İki haftalık bir süreç içinde, evi olarak adlandırdığı bu zarar görmüş dünyadan, çok daha uzakta bulunan ve hayatta kalanların oluşturduğu Ay Kolonisine katılacaktır. “Oblivion” yazısını okumaya devam et

Gölgede Dans – Shadow Dancer

“SHADOW DANCER / GÖLGEDE DANS”

SADAKATİN BEDELİ BAZEN İHANETTİR

En İyi Belgesel Oscar’ı kazanan “ Man on Wire / Teldeki Adam” ve “The King / Kral” filmlerinin yönetmeni James Marsh’ın merakla beklenen son filmi GÖLGEDE DANS’ın başrollerinde Oscar adayı aktör Clive Owen, Andrea Riseborough, Altın Küre sahibi aktris Gillian Anderson gibi birbirinden başarılı bir kadro yer alıyor.

Konu:

Yaslı bir eş, bir anne, bir terörist… Kuzey İrlanda’nın bağımsızlığına kendini adayan bir dava kadını… Eski bir IRA (İrlanda Cumhuriyet Ordusu) üyesi olan Colette McVeigh’Londra’da metroya bomba yerleştirme suçlamasıyla tutuklanır ve onu sorgulayan MI5 (Military Intelligence Section 5) subayı Mac, ona iki seçenek sunar: Ya susacak ve 25 yıl hapis cezasına çarptırılacak ya da kendi ailesine karşı casusluk yapacaktır. Ailesini korumaya çalışan Colette ve Colette’i korumaya çalışan Mac için yollar giderek daralmaktadır. “Gölgede Dans – Shadow Dancer” yazısını okumaya devam et