Üç Günlük Dünya

ÜÇ GÜNLÜK DÜNYA

İstanbul’un arka mahallelerinden birinde tekel sahibi olan Muhittin geçim sıkıntısına düşünce çareyi kendi içkisini üretmekte bulur. Ekibe önce Korsan taksici Kısmet’in ardından kimya öğrencisi Furkan’ın da dahil olmasıyla, hayalini kurdukları dillere destan mavi rakıyı yapmayı başarırlar. Tam zengin olduk dedikleri anda ise başlarına gelmeyen kalmaz.

Yönetmen: Caner Erzincan
Oyuncular: Ayhan Taş, Bülent Çolak, Ceren Soylu, ve Yılmaz Gruda
Senaryo: Ceren Keklik & Caner Erzincan
Görüntü Yönetmeni: Soner Buvan – Vedat Oyan – Cengizhan Durmaz
Kurgu: Erkan Tekemen
Müzik: İ. Can Erzincan
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 55 dk
Vizyon Tarihi: 3 Mayıs 2024
A90 Pictures

“Üç Günlük Dünya” yazısını okumaya devam et

Öldüm Bittim

Öldüm Bittim

Konu:

1- Öldüm Bittim, hastalık hastası olan bir adamın hayatına odaklanıyor. Sıradanlık ve özgünlüğü kişiliğinde birleştiren Mehmet, hastalık hastası olan biridir. Onun hayatı, bir köpeği sevmek isterken köpeğin elini ısırmasıyla bambaşka bir hal alır. Kuduz olacağını düşünüp panik atak geçiren Mehmet hastaneye kaldırılır. Vizitedeki doktorların başka bir hastanın öleceği üzerine yaptığı konuşmayı kendi üzerine alan Mehmet, bir haftalık ömrü kaldığını düşünerek, ölüme hazırlık yapmaya başlar.

2- Sıradanlıkla özgünlüğü kişiliğinden birleştirme başarısı sergileyen Mehmet Abi, aynı zamanda hastalık hastasıdır. Bir gün kitapçıda gördüğü köpeği sevmek isterken köpek, Mehmet Abi’nin elini ısırır. Kuduz olacağım endişesiyle panik atak geçirip hastaneye kaldırılır. Vizitedeki doktorlar, Mehmet Abi’nin başında, başka bir hastanın öleceğinden bahsederler. Mehmet Abi “ölüm teşhisi”ni kendi üzerine alır ve bir haftalık ömrünü değerlendirip, ölüme hazırlık yapmaya başlar.

“Öldüm Bittim” yazısını okumaya devam et

Efsane

Efsane

Filmde 7 bin yıllık yoğurdun sırrını eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Selçuk Aydemir yönetmenliğinde vizyona girecek haftanın komedi filmlerinden Efsane, izleyicileri başrollerini Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt ve Cemile Canyurt’un paylaştığı bir kahkaha tufanına davet ediyor. Sadık, Çorum’da ailesiyle birlikte binlerce yıllık aile geleneğini sürdürerek yoğurtçuluk yapar. Yoğurtları yapan ve yoğurtların sırrını tek bilen kişi olan ailenin büyüğü dede, bir yaz günü kar yağmasıyla bu sırrı aileye açıklamak zorundadır. Birbirine küs olan İkiz kardeşler Sadık ve Özgür, dedelerinden el alıp yoğurdun sırrını öğrenebilmek için amansız bir mücadeleye girişir.

Özet: Çorum’da yaşayan Sadık ve ailesi binlerce yıllık aile geleneği olarak yoğurtçuluk yapmakta, yoğurtlarının lezzeti ve şifasıyla bilinmektedirler. Bu efsane yoğurdun sırrı ise ailenin en büyüğü olan Dede tarafından saklanmakta ve yoğurtları o yapmaktadır. Ancak bir yaz günü dedenin evinin çatısına kar yağması her şeyi değiştirecektir… Efsaneye göre sırra sahip olanın çatısına yaz günü kar yağarsa o sır başkasına aktarılmalı, aileden başka birine el verilmelidir.

“Efsane” yazısını okumaya devam et

3310’dan Tüm Birimlere

3310’dan Tüm Birimlere

Konu:
1- Bir emniyet müdürü Diyarbakır’a atandıktan sonra bir süre kimliğini gizleyerek şehri tanımaya çalışır. Gün geçtikçe halkı daha yakından tanıma fırsatı bulan emniyet müdürü, çok geçmeden çok sevdiği halkın gücünü de arkasına alır. Ancak bazıları bu durumdan rahatsız olur ve okların müdüre yönelmesini sağlayacak şeyler yaparlar. Kendisini bir anda büyük bir savaşın içerisinde bulan emniyet müdürü, içine düştüğü durumdan kurtulmayı başarabilecek midir?

2- Diyarbakır’a atanan emniyet müdürü bir süre halkın içinde gizlenip şehri tanımaya başlar. Her geçen gün halkı daha çok sevip, halkın da gücünü arkasına alır. Ama bu durum bazılarının işine gelmediği için bütün okların müdüre yöneltmesine sebep olur ve bir anda kendini büyük bir savaşın içinde bulur.

2- 3310’dan Tüm Birimlere, atandığı şehirde kendisini zorlu bir savaşın içerisinde bulan bir emniyet müdürünün hikâyesini konu ediyor.

“3310’dan Tüm Birimlere” yazısını okumaya devam et

Aşkın Saati 19:03

AŞKIN SAATİ 19:03 – 5 MAYIS 2023 SİNEMALARDA !

Merakla beklenen Aşkın Saati 19:03 filminin fragmanı ve afişi yayınlandı

Aşkın Saati filmi vizyon için gün sayarken afiş ve fragmanı görücüye çıktı. Özel kostümler, farklı mekanlar, özgün senaryo ve özel efektlerin bir araya geldiği Aşkın Saati filmi 5 Mayıs’ta sinemaseverlerle buluşuyor.Sowa Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, Hasan Gümet’in yönetmen koltuğunda oturduğu, senaryosunu ise Özgür Özgülgün’ün kaleme aldığı Beşiktaş’ın filmi Aşkın Saati 8K çekim tekniğiyle Türkiye’de bir ilke imza attı.

‘Aşkın Saati’ oyuncu kadrosu ve senaryosu kadar çekim tekniğiyle de Türk Sineması’nda bir ilke imza attı. Filmin yönetmeni Hasan Gümet, “Aşkın Saati Türk Sineması’nın ilk 8K tekniğiyle çekilen filmi oldu. Bu anlamda bir ilke imza attık. Uzun bir çalışma ve araştırma sürecinden sonra güçlü bir ekip ve oyuncu kadrosuyla yola çıkmanın heyecanını yaşıyorum” dedi.

Başrollerini Ali Sürmeli, Berat Efe Parlar, Feride Hilal Akın, Ayhan Taş, Bülent Çolak gibi başarılı oyuncuların paylaştığı ‘Aşkın Saati 5 Mayıs’ta vizyona giriyor.

“Aşkın Saati 19:03” yazısını okumaya devam et