Karanlık Sular – Dark Waters

KARANLIK SULAR DARK WATERS 07 ŞUBAT’TA SİNEMALARDA TÜRKÇE ALTYAZILI

FİLM HAKKINDA • Nathaniel Rich’in New York Times Dergisi’nde çığır açan makalesinden yola çıkılan, inatçı çevre savunma avukatı olan Rob Bilott’ın DuPont ve Teflon’un hikayesi. • Film kış aylarında Cincinnati ve Batı Virginia’da çekildi. Çok sayıda gerçek mekanlarda çekim yapıldı. • Mükemmel oyuncu kadrosunun yanında birçok yerel aktör de filme dahil oldu. • Zamanın ve mekânın özgüllüğü, havalı bir gözlemsel stili vurgulamak için zıt yerleri birbirine harmanlanıp görsel bir dille aktarılmıştır. • Mark Ruffalo, Rob ve ailesi ile çok fazla zaman geçirerek onların fiziki yapılarını, jestlerini, yürüdüğü ve yaşadığı yerleri gözlemlemiştir.

HİKAYE HAKKINDA Kariyerini ve ailesini dünyanın en büyük şirketlerinden birinin gizlediği karanlık bir sırrı ortaya çıkarmak ve topluma adalet getirmek için savaşan kahraman bir avukatın (Mark Ruffalo) hikayesi konu alınıyor. Onlarca yıl boyunca birçok insan ölümcül kimyasallara maruz kalmıştır. Çevre savunma avukatı Rob Bilott (Mark Ruffalo), büyük kimya şirketlerini savunan bir avukattır.

“Karanlık Sular – Dark Waters” yazısını okumaya devam et

YANGIN YERİ / WILDLIFE

4 Ocak’ta Sinemalarda!

Özet: Torino Film Festivali’nden “En İyi Film” ödülüyle dönen YANGIN YERİ’nin başrollerini ünlü oyuncular Carey Mulligan ve Jake Gyllenhaal paylaşıyor. Yönetmen koltuğunda Paul Dano’nun oturduğu filmin konusuysa şöyle: 14 yaşındaki Joe, ev hanımı bir anne (Jeanette) ve golf oyuncusu bir babanın (Jerry) tek çocuğudur. Bir gün Kanada sınırında, evlerine çok da uzak olmayan bir ormanlık bir bölgede kontrol altına alınamayan bir yangın çıkar.

“YANGIN YERİ / WILDLIFE” yazısını okumaya devam et