Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali

Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali

Konu: Türk edebiyatının önemli ismi olan Sabahattin Ali’nin yaşam hikâyesini ve Türkiye’nin çalkantılı dönemlerini anlatan belgesel film, Almanya, Bulgaristan ve Türkiye de çekildi. Çekim ve araştırmaları iki yıl sürdü. Belgeselde Sabahattin Ali’nin aşkları, düşünceleri, edebiyatçı yönü araştırıldı ve anlatıldı. Yakın arkadaşlarının yazarın öldürülmesine giden süreci de anlatığı belgeselde faili meçhul cinayetlere de yer veriliyor.

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin yaşam hikâyesini ve Türkiye’nin çalkantılı dönemlerini anlatan “Sabah Yıldızı” adlı belgesel filmin çekimleri Almanya, Bulgaristan ve Türkiye de çekildi. “Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali” yazısını okumaya devam et

Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin yaşam hikâyesini ve Türkiye’nin çalkantılı dönemlerini anlatan “Sabah Yıldızı” adlı belgesel filmin çekimleri Almanya, Bulgaristan ve Türkiye de çekildi. Film 21 Eylül’de vizyona giriyor.

Çekimi ve araştırmaları 2 yıl süren filmde Sabahattin Ali’nin aşkları, düşünceleri, edebiyatçı yönü anlatılıyor. Ali’nin öldürülmesine giden süreci de filmde yakın arkadaşları aktarıyor. Belgesel filmde o döneme damga vuran faili meçhul cinayetlere de yer veriliyor.

Filmin yapımcılığını Sinemanus Produksiyon, yönetmenliğini de Metin Avdaç üstlendi. “Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali” yazısını okumaya devam et