Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı – The Ballad of Songbirds & Snakes

OLİVİA RODRİGO, AÇLIK OYUNLARI: ÖTÜCÜ KUŞLAR VE YILANLAR ŞARKISI İÇİN YENİ şarkısı “CAN’T CATCH ME NOW” I DUYURDU

Üç kez Grammy ödüllü şarkıcı / söz yazarı Olivia Rodrigo, merakla beklenen THE HUNGER GAMES: THE BALLAD OF SONGBİRDS & snakes’in resmi şarkısı olarak “Can’t Catch Me Now” ı yazdı ve kaydetti. Lionsgate, Times Meydanı’nda bir ilan panosunu devraldı ve tiktok’ta canlı yayınlanan özel bir yayın sırasında duyuruyu yayınladı ve izleyicilere şarkının altmış saniyelik bir önizlemesini verdi.

Times Meydanı’ndaki hayranlara katılan filmin yıldızları Tom Blyth, Rachel Zegler ve Josh Andrés Rivera, gösterinin yeni bir film klibiyle başladığını ve ardından 50’den fazla üyeden oluşan canlı bir koronun “The Hanging Tree” şarkısını söylediğini izledi.”

AÇLIK Oyunları’nın hikayesini deneyimleyin – Katniss Everdeen’in haraç olarak gönüllü olmasından 64 yıl önce ve Coriolanus Snow’un Panem’in zalim Başkanı olmasından on yıllar önce.

“Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı – The Ballad of Songbirds & Snakes” yazısını okumaya devam et

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2 – Hunger Games: Mockingjay Part 2

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2

Dünya çapındaki “Açlık Oyunları” serisinin fırtınası, seyirciyi etkisi altına alarak, 2.2 milyar dolarlık hasılata ulaşmış durumda. Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2 Katnis Everdeen (Jennifer Lawrence) ‘in her şeyin sadece hayatta kalmak değil aynı zamanda geleceğini şekillendireceğini anlamasını, bu güçlü finalde beğenimize sunuyor.

Katniss, Panem ulusuyla tam teşekküllü bir savaş içerisindeyken Başkan Snow (Donald Sutherland) ile yüzleşiyor. Yakın arkadaşları Gale (Liam Hemsworth), Finnick (Sam Claflin), Peeta (Josh Hutcherson)  ve bir grup ile birlikte Panem halkına özgürlüklerini kazanmalarında yardımcı olabilmek için hayatlarını tehlikeye atarak 13.Bölge’den ayrılırlar. “Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2 – Hunger Games: Mockingjay Part 2” yazısını okumaya devam et

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1 – Hunger Games: Mockingjay Part 1

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1

Dünyaca ünlü fenomen Açlık Oyunları dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor.

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1’de Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) oyunları kelimenin tam anlamıyla yıktıktan sonra kendini 13. Bölgede bulur. Başkan Coin (Julianne Moore)’in liderliğinde ve güvendiği arkadaşlarının yardımıyla Katniss, ulusu ve Peeta (Josh Hutcherson)’yı kurtarmak adına savaşmaya devam eder. Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1’in yönetmen koltuğunda Francis Lawrance oturuyor. Senaryosu Peter Craig ve Danny Strong tarafından Suzanne Collins’in yardımlarıyla oluşturuldu. Filmin yapımcılığını ise Nina Jacobson ve John Kilik yapıyor. Film Suzanne Collins’in sadece Birleşik Devletler’de 65 milyon kopya sattığı üç kitaplık eserine dayanıyor. “Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1 – Hunger Games: Mockingjay Part 1” yazısını okumaya devam et

Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak – The Hunger Games: Catching Fire

AÇLIK OYUNLARI: ATEŞİ YAKALAMAK
22 KASIM’DA SİNEMALARDA!

Tüm dünyada gişe rekorları kıran AÇLIK OYUNLARI filminin devamı olan AÇLIK OYUNLARI: ATEŞİ YAKALAMAK Vodafone FreeZone sponsorluğunda 22 Kasım’da seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor!
Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak, 2012’de muhteşem bir gişe başarısı yakalayan AÇLIK OYUNLARININ arkasından; dünya çapında bir fenomen haline gelen hikayeye yeni bir soluk yaratmaya geliyor. Büyük beğeni toplayan ilk film, izleyiciye ilgi çekici ve ütopik olmayan Panem kültürünü tanıttı. Her yıl on iki ezilen bölgenin bir kız bir erkek gencinin hayatta kalma savaşı için ışıltılı başkente göndermesini anlattı. Akademi ödüllü Jennifer Lawrence, Açlık Oyunları alanında imkânsız seçimler yapmaya zorlanan, 16 yaşındaki kadın kahraman Katniss’i büyük bir uyumla canlandırdı.
Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak filminin yönetmenliğini Francis Lawrence, senaryosunu Suzanne Collins’in “Ateşi Yakalamak” romanına dayanarak Simon Beaufoy ve Michael DeBruyn, yapımcılığını ise Nina Jacobson ve Jon Kilik üstleniyor. “Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak – The Hunger Games: Catching Fire” yazısını okumaya devam et

Aşkın Büyüsü – Water For Elephants

“WATER FOR ELEPHANTS / AŞKIN BÜYÜSÜ” – 15 Nisan 2011 de sinemalarda

Çok satanlar listesinde bir numaraya yükselen kitap WATER FOR ELEPHANTS’tan uyarlanan film, macera, mucize ve tehlike ile dolu bir dünyada geçen destansı bir yaşak aşkı tüm büyüsüyle beyazperdeye taşıyor.
Twilight (Alacakaranlık) serisi ile yıldızı parlayan oyuncu ROBERT PATTINSON’a başrolde Oscarlı aktris Reese Witherspoon ve  Inglourious Basterds ile akıllara kazınan Oscarlı oyuncu Christoph Waltz eşlik ediyor.

Konu:
23 yaşındaki veterinerlik öğrencisi Jacob Jankowski,  anne-babasının bir trafik kazasında öldüğü haberini almasıyla Cornell Üniversitesi’ndeki eğitimini bir kenara bırakıp bir sirk trenine katılır. Burada sirkin yıldızı Marlena ile tanışır ve ona aşık olur. Burada güzellikle tanışan ikili, sirkin asi ama bir o kadar da özel fili Rosie’ye olan sevgileriyle de birleşirler. Her türlü zorluğa ve Marlena’nın karizmatik olduğu kadar tehlikeli de olan kocası August’a rağmen aşklarını yaşamaya uğraşırlar.

Yönetmen: FRANCIS LAWRENCE
Oyuncular:
REESE WITHERSPOON, ROBERT PATTINSON, CHRISTOPH WALTZ, PAUL SCHNEIDER
İthalat: Tiglon
Dağıtım: Tiglon
Süre: 121 dk