Köylüler – The Peasants

The Peasants – Köylüler

Özet: KÖYLÜLER, bir köylü kızı olan Jagna’nın oğlu Antek’e olan sevgisine rağmen kendisinden çok daha yaşlı ve varlıklı bir çiftçi olan Maciej ile evlenmeye zorlanmasının trajik hikayesidir. Zamanla Jagna, köylülerin kıskançlık ve nefret nesnesi haline gelir ve bağımsızlığını korumak için savaşmak zorunda kalır. 19. ve 20. Yüzyıl Polonya kırsalında geçen hikayenin dramatik kırılmaları, değişen mevsimlere, tarlalardaki ağır işlere ve geleneksel bayramlara bağlanıyor.

Ülkemizde de çok sevilen Loving Vincent filminin yönetmenlerinin, yüzün üzerinde yağlı boya ressamının el emeğiyle hazırladığı filmi, Nobel ödüllü Polonyalı yazar Władysław Reymont’un aynı isimli romanından uyarlandı.

Bunları Biliyor Musunuz?

Tüm dans ritüelleri Polonya kültürüne uygun olarak gerçekleştirildi.
Kamila Urzedowska, 600 aday arasından Jagna rolü için seçildi.
Tüm sahneler çekildikten sonra boyandı. Film 80,000 tablodan oluşuyor. Boyama işlemi için 1350 litre/300 galon boya kullanıldı.
Wladyslaw Reymont’a Nobel Ödülü kazandıran aynı adlı romandan uyarlandı.

“Köylüler – The Peasants” yazısını okumaya devam et

Loving Vincent

LOVING VINCENT

29 ARALIK 2017

Film ünlü ressam Vincent Van Gogh’un oldukça ilgi çekici hayat hikayesini ressamın tablolarını bir araya getirerek anlatıyor. Filmde yer alan 65.000 karenin her biri Polonya ve Yunanistan’da yer ala stüdyoyu ziyaret eden 125 profesyonel yağlı boya ressamı tarafından çizildi. Bu filmde Van Gogh’un etkileyici resimleri kadar tutkulu ve talihsiz hayat hikayesi ile gizemli ölümünü de izleme olanağı bulacaksınız. “Loving Vincent” yazısını okumaya devam et