Kapının Diğer Tarafı – The Other Side of the Door

KAPININ DİĞER TARAFI

Kapının Diğer Tarafı, sessiz sakin bir hayat yaşayan ailenin trajik bir kaza sonucu genç oğullarını kaybetmesinin hikayesi. Bir türlü teselli bulamayan anne, kaybettiği oğlunu geri getirecek bir ritüel olduğu keşfeder ve ona son kez veda edebilmek ister.  Bunun için eski bir tapınağa gider, bu tapınağın kapısı iki dünya arasındaki geçiş olarak kullanılmaktadır. Ama kadın, kapıyı ritüel bitmeden açmaması gerektiği uyarılarına uymamıştır ve sonucunda ölüm ve yaşam arasındaki dengeyi bozmuştur.
Yaşam ve ölüm arasındaki ince çizgi, yazar-yönetmen Johannes Roberts’ı uzun zamandır büyülüyordu. Kendisi, kapının diğer tarafında yaşamış “ruh” kavramını hisseder ve araştırmaya koyulur.  “Yasaklanmış şeylerle ilgili hikayeleri seviyorum. Çatı katına çıkma, gece yarısından sonra yaratıkları (Gremlin) besleme – neyin ne zaman nerede olacağını merak ediyorsunuz. ”
STORAGE 24’ün elinden çıkan filmin Hindistan’da bulunan Medient Stüdyoları ile ortak finanse edilmesi, Roberts’ın filmini Hindistan’da çekmek istemesine sebep olur ve Hint kültürünü araştırmaya başlar. Robert terk edilmiş bir Hint kasabası olan Bhangarh’da geceleri ziyaret edilmemesi istenen bir tapınak olduğu duyumunu alır. Bu ona ilham kaynağı olur. “Kapıda uyarılma hissi ve gün batımından sonra ölülerin yürüdüğü bir kasaba fikri çok hoşuma gitti” diyor Roberts. Bu sırada partneri Ernest Riera ile senaryo çalışmalarına başlıyor. “Kapının Diğer Tarafı – The Other Side of the Door” yazısını okumaya devam et

Rec 3: Diriliş – Rec 3: Genesis

REC 3: GENESIS – REC 3: DİRİLİŞ

Koldo ve Clara için hayatlarının en önemli günüdür. Her şey normal başlamıştır, özellikle gelin ve damat ile onların aileleri olmak üzere herkes bu önemli günün tadını çıkarmaktadır. Fakat birdenbire bazı misafirler, ne olduğu anlaşılmayan bir hastalığın belirtilerini göstermeye başlar. Gelin ve damat daha şaşkınlıklarını üzerlerinden atamadan kendilerini bir kâbusun içinde bulurlar. Hayatlarının en mutlu günü, hayatlarının en korkunç gününe dönüşmüştür.
Ünlü korku serisi REC – ÖLÜM ÇIĞLIĞI’nın 2012 yılında çekilen son filmi olan REC 3: GENESIS –
REC 3: DİRİLİŞ, hayatta kalmaya çalışan bir avuç insanın mücadelesini anlatıyor. “Rec 3: Diriliş – Rec 3: Genesis” yazısını okumaya devam et