Güvercin Hırsızları

16 yaşındaki Mahmut’un yaşadığı ilçedeki tek gündeliği taklacı güvercin beslemek ve arkadaşlarıyla birlikte başkalarının güvercinlerini çalmaktan ibarettir. En büyük hayali ise en iyi güvercinlere sahip olmaktır. Bir gün güvercinlerinden biri kaçar ve geri dönmez. Mahmut, bir çatıya yuva yapan güvercinini bulduğunda o evde yaşayan 8 yaşındaki İsmail’le tanışır. Bu tanışma o andan itibaren yaşayacağı hayatı etkileyecek en önemli dönüm noktalarından biri olur. Mahmut artık güvercinleri İsmail’in hayali için çalacak ve ona yardım edecektir.

7 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. 13 yaş altı izleyici kitlesi aile eşliğinde izleyebilir. Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.

“Güvercin Hırsızları” yazısını okumaya devam et

YUVA

YUVA

SİNOPSİS: Veysel’in ormanda sürdüğü münzevi hayatın sükuneti, yaşadığı arazinin satılmasıyla bozulur. Veysel’i ziyarete gelen Hasan, ağabeyini şehre dönmeye ikna etmeye çalışmaktadır. Araziyi tahliye etmedikleri için tehdit altında olan iki kardeşin yıllar sonra gerçekleşen yüzleşmesi, büyülü bir yuvanın -toprağın altında yepyeni bir dünyanın- keşfedilmesini sağlar.

YUVA doğayla bir bütün olabilmek adına şehirdeki hayatından, ailesinden ve geçmişinden vazgeçmiş bir adamın hikâyesini anlatıyor. İçindeki hayvansal kökenlerin arayışına yalnız başına çıkmış olan bir adamın hikâyesini. Peki böyle bir yolculukta insanlığımızın ne kadarını geride bırakabiliriz? Bizi bugünkü modern bireyler oluşumuza taşıyan evrimi ne kadar geri sarabiliriz? Belki de bugünkü varoluşumuzla ilkel özlerimiz düşündüğümüz kadar birbiriyle uyumsuz değildir.

“YUVA” yazısını okumaya devam et