Sünnet Çocuğu

Sünnet Çocuğu

cSnopsis: Sami altmış yaşlarında, hayatının neredeyse tamamını yüksek adrenalin ile geçirmiş biridir. Eski bir film prodüktörü olan Sami, at yarışı ve her türlü kumara olan tutkusundan dikiş tutturamamış, gelip geçici aşklarla da çalkantılı yaşamı sürüp gitmektedir. Son uzatmalı sevgilisi otuz yaşlarındaki Meloştur. Meloş’u ünlü bir film yıldızı yapma vaadi ile kandıran Sami, onun bu beklentilerini karşılayamadığı için sürekli tartışma haline girmelerini rağmen aralarında güçlü bir sevgi bağı oluşmuştur. Meloş, uçuk kaçık bir kadındır ve herhangi bir diziye kapak atıp şöhret uolacağı günü sabırsızlıkla beklemektedir. At yarışı tutkunu Sami, bu ilgisini taçlandırarak koşan bir atı da sahiplenmiştir. Ancak Necmiye adını koyduğu atı, yarış kazanma becerisine sahip bir koşucu değildir. Sürekli kaybetmektedir.

“Sünnet Çocuğu” yazısını okumaya devam et

Kaygısız Baş: Başımız Gezer Sağda Solda

KAYGISIZ BAŞ 13 MAYIS’TA SİNEMALARDA

Snopsis: Film, İstanbul’daki işinden kovulup memleketi Kapadokya’ya dönmesi sonrası gelişen olayları konu ediniyor.

Murat, Kapadokya’nın eşsiz coğrafyasını paylaşan, başarısız ve yaşamlarında dikiş tutturamamış insanların, birbirlerinin yaşamlarına tutunarak yaşadığı, ahalisinin sayısız kaygı taşıdığı bir kasabaya, yani memleketine, İstanbul’daki işinden kovulması sonucu ani bir kararla döner. Kuzenleri Bedri ve Fehmi ise, işledikleri bir suçtan kaçmaya çalışırlarken, yeni bir iş kurmak isteyen Murat ile yolları kesişir. İşte bu kasaba ve ortalıkta dolaşan Kaygısız Baş, Bedri ve Fehmi’nin kaçmasına engel, Murat’ın yeni bir iş kurmasına destek olacaktır.

“Kaygısız Baş: Başımız Gezer Sağda Solda” yazısını okumaya devam et

Kaygısız Baş

KAYGISIZ BAŞ 17 ARALIK’TA SİNEMALARDA

Snopsis: Murat, Kapadokya’nın eşsiz coğrafyasını paylaşan, başarısız ve yaşamlarında dikiş tutturamamış insanların, birbirlerinin yaşamlarına tutunarak yaşadığı, ahalisinin sayısız kaygı taşıdığı bir kasabaya, yani memleketine, İstanbul’daki işinden kovulması sonucu ani bir kararla döner. Kuzenleri Bedri ve Fehmi ise, işledikleri bir suçtan kaçmaya çalışırlarken, yeni bir iş kurmak isteyen Murat ile yolları kesişir. İşte bu kasaba ve ortalıkta dolaşan Kaygısız Baş, Bedri ve Fehmi’nin kaçmasına engel, Murat’ın yeni bir iş kurmasına destek olacaktır.

Yönetmen: İSKENDER BİNGÖL & TAHA ULUKAYA
Oyuncular: BURAK SATIBOL, TURGAY TANKULU, FERDİ AKARNUR, ERMAN CİHAN, MEHMET ÇEPİÇ, BÜLENT ERGÜN
Tür: KOMEDI
Süre: 90 DAKİKA
Vizyon Tarihi: 17 Aralık 2021
Yapım: Begen film yapim a.ş
Dağıtım: Özen

“Kaygısız Baş” yazısını okumaya devam et

Son Cellat

Son Cellat, 12 Eylül sonrası askeri cunta yönetimi sırasında, savcı Yusuf ile arabacı Yusuf’un, dönemin eylemci gençlerinin de tutuklu bulunduğu hapishanede gelişen dostluklarını anlatıyor. Bu, onların dostlukla başlayan ve ibretlik bir acıya dönüşen yaşamlarından bir kesitin öyküsü…

Savcı Yusuf (Atilla Saral), devrimci-eylemci oğlu Emre (Haill Kızbaş) ile sürekli bir çatışma halindedir. Baba ile oğlu arasında kalan anne Pervin (Jülide Kural) ise, ne kadar çabalasa da ikisi arasındaki gerilime engel olmaıyordur. Bir gün, anne-babanın korktuğu başlarına gelir ve oğullarını bir çatışmada kaybederler.

Bu acı, anne-babanın da yollarını ayırmalarına neden olur. Yusuf, oğluna sergilediği katı tavırlar nedeniyle suçluluk duygusuna kapılmış, ağır bir travma geçiriyordur. Geçirdiği duygusal değişimle, evde bulduğu oğluna ait “özgürlük” afişlerini sokaklara asmaya çıkar. Ancak oğlunun arkadaşları ile giriştiği bu eylem sırasında yakalanır ve bu çatışmada gerçekleşen bir asker ölümü de Yusuf’un üzerine kalır. Yusuf, artık idamla yargılanan bir mahkumdur. “Son Cellat” yazısını okumaya devam et