Narsistle Aşk – Just The Two of Us

Narsistle Aşk – Just The Two of Us

Éric Reinhardt’ın aynı adlı romanından Valérie Donzelli ile Kürtaj (L’Événement) filminin yönetmeni Audrey Diwan tarafından sinemaya uyarlanan Narsistle Aşk, ilk kez Cannes Prömiyer bölümünde izleyici karşısına çıktı.

Konu: Blanche, Gregoire ile tanıştığında ideal eşini bulduğunu düşünür. Tutkuyla birbirlerine bağlanırlar, aynı eve çıkar, birlikte Blanche’ın ailesinden uzağa taşınırlar, artık yeni bir hayata başlamışlardır. Ama zaman geçtikçe Blanche kendini bu son derece sahiplenici ve tehlikeli adamın pençelerinde bulur. Gregoire’ın görünüşteki sakinliğinin altında hasta ruhlu, karanlık, her şeyi kontrol ettiğini düşünen bir canavar yatmaktadır.

“Narsistle Aşk – Just The Two of Us” yazısını okumaya devam et

Yüzleşme – By The Grace of God

Sinopsis: François Ozon’un Şubat ayında Berlin Film Festivali’nde ana yarışmada dünya prömiyerini yapan son filmi, Katolik ruhbanlarının pedofili vakalarına kurbanların açısından bakan şefkatli ve güçlü bir dram. Yüzleşme, günümüzde, üç yetişkin adamı izliyor: Alexandre, François ve Gilles. Çocukluklarında kendilerini taciz eden rahibin hâlâ çocuklarla çalıştığını ve kiliseden uyarı bile almadığını öğrenen bu üç yaralı ruh kendi anılarının da yüzeye çıkmasıyla “suskunluğun yükü”nden kurtulmaya karar veriyorlar. Gerçek bir vakadan esinlenen ve Ozon’un en iyi filmlerinden biri olarak övülen Yüzleşme, travma ve cesaret konularını titizlikle ve büyük bir hassasiyetle ele alıyor.

“Yüzleşme – By The Grace of God” yazısını okumaya devam et

Hayatın Kıyısında – By The Sea

  HAYATIN KIYISINDA      

Oscar ödüllü Angelina Jolie Pitt tarafından yazılan ve yönetilen Hayatın Kıyısında filmi, Angelina Jolie Pitt’in Universal Pictures’ın destansı Boyun Eğmez (Unbroken) filminden sonraki ikinci yönetmenlik denemesi. Dram filminin ustaları Brad Pitt ile Jolie Pitt’e Mélanie Laurent, Melvil Poupaud, Niels Arestrup ve Richard Bohringer gibi uluslararası yıldızlardan oluşan bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

Hayatın Kıyısında, 1970’lerin Fransa’sında sakin ve pitoresk bir sahil yerine gelen ve evlilikleri krizde olan Roland (Pitt) adlı Amerikalı bir yazarla karısı Vanessa’yı (Jolie Pitt) konu alıyor. “Hayatın Kıyısında – By The Sea” yazısını okumaya devam et

Karanlık Cennet – Black Heaven

MARS PRODÜKSİYON
BLACK HEAVEN – KARANLIK CENNET
17 ARALIK 2010 DA SİNEMALARDA

KONU
Güney Fransa’da yaz tatillerini geçiren Gaspard ve Marion biribirlerine delicesine aşıktırlar. Deniz kenarında buldukları cep telefonunu sahibine vermek istediklerinde, adamın gizemli bir kadınla  buluşacağını keşfederler. Adamı takip ettiklerinde onun gizemli kadınla (Audrey) birlikte intihara teşebbüs ettiğine şahit olurlar. Adam ölür ama kadını son anda kurtarmayı başarırlar. Audrey, Gaspard’ı Black Heaven adlı bilgisayar oyunuyla tanıştırır. Yarattığı karakterle oyunu oynamaya başlayan Gaspard için sanal dünya ile gerçek yaşam birbirine girmeye başlar. Gaspard yarattığı yeni kimlikle, kendini bu gizemli sanal dünyanın içinde, tehlikenin tam ortasında bulacaktır. “Karanlık Cennet – Black Heaven” yazısını okumaya devam et

Yuva – Le Refuge – The Refuge

“LE REFUGE / YUVA”

Ozon’un yeni filmi “LE REFUGE / YUVA”nın 02 Temmuz 2010’da vizyona giriyor.

Geçtiğimiz yıl RICKY filmi Berlin Film Festivali’nde  Altın Ayı’ya aday olan ve “8 Kadın/8 femmes”, “Havuz (Swimming Pool)”, “Angel” gibi filmleriyle tanınan yönetmen François Ozon, yeni filmi “Le Refuge – YUVA”da, birini kaybetme ve onsuz yapamama gibi temalar üzerinden ilerliyor.  Uzun süredir merak duyduğu hamile birini filminde oynatma heyecanıyla, ana karakterler Mousse ve Paul’un hikayesini anaç güdüleri de inceleyerek şekillendiriyor.

“Benim için YUVA bir iyileşme sürecinin hikayesidir; şiddetli ve acı dolu bir sürecin, fakat hikayenin anlatımı çok nazikçedir. Aynı zamanda kayıp ve “… olmadan yapamama” hikayesidir. Uyuşturucular olmadan. Aşkı kaybetme. Birini kaybetme.”  François Ozon “Yuva – Le Refuge – The Refuge” yazısını okumaya devam et