Dörtlü – Quartet

Konu: Emekli müzisyenlerin yaşadığı Beecham House’ta müthiş bir hareket vardır. Odaları kaplayan neşeli söylentilerin sebebi eve büyük bir yıldızın gelecek olmasıdır. Reginald (Tom Courtenay), Wilfred (Billy Connolly) ve Cecily (Pauline Collins) içinse bu söylentiler, dedikoduyu seven bu evin bir parçasıdır. Ancak gelen yıldızın, eski üyeleri Jean Horton (Maggie Smith) olması onlara küçük bir şok yaşatacaktır. Üstelik Reggie ile olaylı bir evlilik geçirmişlerdir. Zaman bütün yaraları tedavi edebilecek midir? Ve meşhur dörtlü, Beecham House’un ayakta kalmasını sağlayacak gala konserinden önce sorunlarını çözebilecek midir?”

Yönetmen :    Dustin Hoffman
Oyuncular :    Maggie Smith, Tom Courtenay, Billy Connolly, Pauline Collins, Michael Gambon, Sheridan Smith, Luke Newberry, David Ryall
Tür :    Dram , Komedi “Dörtlü – Quartet” yazısını okumaya devam et

Hizmetkar Albert Nobbs – Albert Nobbs

HİZMETKAR

ALBERT NOBBS

3 Dalda Oscar adaylığı bulunan, Uluslararası Toronto Film Festivaline ve Telluride Film Festivaline katılımından sonra, 31. İstanbul Film Festivali’nde ödüle layık görülen “Hizmetkar Albert Nobbs” 20 Temmuz’da sinema izleyicisi ile buluşuyor.

Ödüllü oyuncu Glenn Close bu filmde, sıradışı aşk üçgenine yakalanan bir kadını oynuyor. Film Albert’ın 19 yy. İrlanda’sında hayatta kalabilmek için 30 yıl boyunca erkek kıyafetleri içerisinde erkek gibi çalışıp, kendi yarattığı bu durumun içerisinde kayboluş hikayesini konu ediniyor.

Filme Mia Wasikowska (Helen), Aaron Johnson (Joe) ve Brendan Gleeson (Dr. Holloran) ile birlikte uluslararası tanınmış oyuncular; Jonathan Rhys Meyers, Janet McTeer, Brenda Fricker ve Pauline Collins eşlik ediyor.

İrlandalı yazar George Moore’un bu kısa hikaye uyarlamasından oluşan senaryosu Glenn Close, Man Booker Ödülü sahibi roman yazarı John Banville ve Gabriella Prekop’a ait olup, filmin yönetmen koltuğunda ise Rodrigo Garcia bulunuyor. “Hizmetkar Albert Nobbs – Albert Nobbs” yazısını okumaya devam et