Yargıç Dredd – Dredd

TMC FİLM SUNAR

DREDD / YARGIÇ DREDD

Özet: Gelecekte bir zamandayız. Amerika artık radyoaktif bir çöplüğe dönmüştür. Hayat, sadece ülkenin doğu sahili boyunca uzayıp devasa bir kentte geçmektedir: Bir Numaralı Büyükşehir. Gözalabildiğine uzanan bu kent kalıntısında, her an birer suçluya dönüşebilecek 400 milyonu aşkın insan yaşamaktadır.

Artık ülkede ne devlet kalmıştır, ne de hükümet… Polis ve yargı üyeleri kendi aralarında güçlü ve etkin bir sistem kurmuştur ve bu system, kendine özgü bir yasa koruyucu grubu yaratmıştır: Suçluyu yakaladığı anda hem yargılayan hem de infaz eden bu kişiler, daha küçük yaştan örgüte alınıp yoldan çıkarılması mümkün olmayan, çelik gibi iradelere sahip Yargıçlar olarak yetiştirilir. Yasayı korumak diye özetlenebilecek görevlerini yerine getirirken, tek bir yargıç, jüri ve infaz memuru tanırlar: O da kendileri!

Bu Yargıçlardan biri olan Yargıç Dredd efsanevi bir kişiliktir. Kendini sadece ve sadece yasanın uygulanmasına adamış, neredeyse iki metre boyundaki bu zırhlı Yargıç asla yolundan döndürülemez. Bu kentte dakika başına oniki ciddi suç işlenmektedir. Bu da, günde onyedibin suç demektir. Yargıçlar, bunun sadece yüzde altısına yanıt verebilmektedir. “Yargıç Dredd – Dredd” yazısını okumaya devam et