Pinokyo – Pinocchio

Pinokyo – Pinocchio

Özet: “Hayat Güzeldir” ile Oscar’ı kucaklayan usta oyuncu Roberto Benigni’nin başrolde yer aldığı PINOCCHIO, dünyanın en ünlü masalını belki de bugüne kadarki en görkemli yorumuyla beyazperdeye taşıyor. Merhametli ve iyi kalpli marangoz Geppetto’nun ellerinde can bulan ahşap kukla Pinokyo, dış dünyayı merak etmektedir ve huzur içinde yaşadığı evinden bir gün kaçar. Kanlı canlı bir insan olmak için yanıp tutuşan Pinokyo’nun karşılaştığı bir peri, ona dileğinin gerçekleşmesi için bir cesaret sınavından geçmesi gerektiğini söyler. Bunun üzerine Pinokyo, yeni dostlar edinip hayatı tanıyacağı sürprizlerle dolu bir maceraya atılır. Roberto Benigni’ye Marine Vacth ve Federico Ielapi’nin eşlik ettiği bu göz alıcı filmin yönetmen koltuğunda ise, 2 kez BAFTA adayı olan bol ödüllü Matteo Garrone oturuyor.

Yönetmen: Matteo Garrone
Senaryo: Matteo Garrone, Massimo Ceccherini, Carlo Collodi (roman)
Oyuncular: Roberto Benigni, Federico Ielapi, Rocco Papaleo

“Pinokyo – Pinocchio” yazısını okumaya devam et

Beni Yargılama – Nessuno Mi Puo Giudicare

Beni Yargılama
(Nessuno Mi Puo Giudicare)

BENİ YARGILAMA-NESSUNO MI PUO GIUDICARE 24 AĞUSTOS’TA SİNEMALARDA…

Alice Roma’nın kuzeyinde muhteşem villasında oğlu ve 3 hizmetçisiyle zengin ve mutlu bir hayat yaşamaktadır.
Tek işi hizmetçilerine emirler yağdırmak ve partiler düzenlemektir.Beklenmeyen bir kazada kocası ölünce kendisini beş kuruşsuz, evsiz barksız çocuğuyla sokakta bulur.
Hayatı kabusa dönmüştür. Kendilerini geçindiremedikleri için sosyaL hizmetler çocuğunu elinden alacaktır…

Alice dünyanın en eski işini yapmaya karar verir, fakat başına gelecekleri asla tahmin edememiştir. “Beni Yargılama – Nessuno Mi Puo Giudicare” yazısını okumaya devam et