Garfield – The Garfield Movie

Garfield yaratıcısından dikkat çeken açıklamalar: “Kediler tıpkı bizim gibi tembel, bencil ve aç!”

Karikatürist Jim Davis tarafından 1978 yılında yaratılan, pazartesi günlerinden nefret etmesi ve lazanyaya olan sevgisiyle akıllarda kalan uyuşuk kedi Garfield, 31 Mayıs’ta seyirciyle buluşuyor. Bu kez vahşi bir dış mekân macerası yaşayacak olan Garfield’in yaratıcısı Davis ve yapım ekibi vizyon öncesi tembel ve alaycı kedinin nasıl ortaya çıktığını ve yeni filmde seyirciyi nelerin beklediğini anlattı.

Dünya çapında ünlü, pazartesileri sevmeyen ama lazanyayı seven, tembel, şişman ve alaycı ev kedisi Garfield, yeni maceralarıyla beyazperdede seyirci ile buluşmak için gün sayıyor.

Garfield’in dağınık sokak kedisi babası Vic’in beklenmedik bir şekilde ortaya çıkışıyla yaşanacak maceraları konu alan filmi, Garfield’in ilk animasyon beyazperde macerasının da yönetmenliğini üstlenen Mark Dindal yönetiyor. Filmi yaratırken ve hikâyeyi komediye dönüştürürken Dindal ve yardımcı senarist Dave Reynolds yeniden bir araya geliyor. Filmin yapımcılığını daha önce Despicable Me ve Angry Birds filmlerini beyazperdeye taşıyan John Cohen’le , The Blind Side ve Dolphin Tale gibi tüm ailenin keyifle izleyebileceği filmlerde başarılı olan Andrew Kosove ve Broderick Johnson üstleniyor.

“Garfield – The Garfield Movie” yazısını okumaya devam et

The Marvels

THE MARVELS

Görevleri sebebiyle bir Kree devrimcisiyle bağlantılı anormal bir solucan deliğine gidince Carol Danvers, namıdiğer Captain Marvel’ın güçleri; Jersey City hayranı Kamala Khan, namıdiğer Ms. Marvel ve Carol’ın yeğeni olan S.A.B.E.R. astronotu Yüzbaşı Monica Rambeau ile karışır. Birlik olup evreni kurtarmak için birlikte çalışmayı öğrenmelidirler.

Captain Marvel, Ms. Marvel and Monica Rambeau return in Marvel Studios’ #TheMarvels

10 Kasım’da vizyona girecek olan filmde Carol Danvers yani Captain Marvel, despot Kree tarafından çalınan kimliğini geri kazanır ve Yüce Zeka’dan intikam alır. Ancak yaşanan beklenmedik bir olay sonucu Carol, dengesi bozulmuş bir dünyanın yükünü sırtlanır. Görevi gereği bir Kree devrimcisine bağlı anormal bir solucan deliğine gönderilmesi, hayatını tamamen değiştirecektir. Burada Carol’un güçleri, bir Jersey City hayranı olan Kamala Khan yani Ms. Marvel ve Carol’ın ayrı düştüğü yeğeni S. A. B. E. R astronotu olan Captain Monica Rambeau ile karışır. Bu sürpriz üçlü birlikte hareket ederek kainatı kurtarmaya çalışacaktır.

“The Marvels” yazısını okumaya devam et

Örümcek-Adam: Evden Uzakta – Spider-Man: Far From Home

5 Temmuz’da 2D, 3D, IMAX 3D, Türkçe Altyazı ve Türkçe Dublaj Seçenekleriyle Sinemalarda!

“Örümcek-Adam™: Evden Uzakta”da, Tom Holland, “Avengers: Endgame”deki olayların ardından sonsuza dek değişmiş bir dünyada yeni tehditlere karşı durmak için harekete geçmesi gereken mahallemizin arkadaş canlısı Süper Kahraman’ı olarak geri dönüyor. Film Örümcek-Adam evrenini genişletirken, Peter Parker’ı kendi çöplüğü olan Queens-New York’tan ve güvenli limanından çıkartıp, aslında bir okul gezisi olması gereken –ama kahramanımızın en zorlu ve en destansı macerasına dönüşen bir– Avrupa turuna götürüyor.

“Örümcek-Adam: Evden Uzakta – Spider-Man: Far From Home” yazısını okumaya devam et

Captain Marvel

CAPTAIN MARVEL
MARVEL STÜDYOLARI

1990’lı yıllarda geçen, Marvel Stüdyoları filmi “Captain Marvel” evrenin en güçlü kahramanlarından biri haline gelen Carol Danvers’ın yolculuğunu anlatan, daha önce Marvel Sinematik Evreni tarihinde görülmemiş yepyeni bir macera. İki uzay ırkı arasındaki bir savaş dünyaya kadar ulaşırken, Danvers küçük bir müttefik grubunu ve kendisini girdabın ortasında bulur.

Filmin oyuncuları Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Djimon Hounsou, Lee Pace, Lashana Lynch, Gemma Chan, Rune Temte, Algenis Perez Soto, Mckenna Grace, Annette Bening, Clark Gregg ve Jude Law.

“Captain Marvel” yazısını okumaya devam et

G L A S S

M. Night Shyamalan, iki orijinal yapıtı – 2000 yılından Ölümsüz (Unbreakable) ve 2016 yılından Parçalanmış (Split) hikayelerini – yepyeni bir gerilimde bir araya getiriyor: Glass
Ölümsüz filminde rol alan Bruce Wills, David Dunn rolünde, Samuel L. Jackson ise takma adı olan Bay Glass olarak geri dönüyor. James McAvoy, Parçalanmış filmindeki Kevin Wendell Crumb rolü ve içinde barındırdığı farklı karakterleriyle rolüne devam ederken, Canavar ile karşılaşıp hayatta kalan tek kişi Casey’i canlandıran Anya Taylor-Joy da filmde rol alıyor.

Parçalanmış’ın devamı niteliğinde olan Glass’ta Dunn, Crumb’ın Canavar kimliğinin izini sürmektedir. Bu esnada iki adam için de önemli sırları taşıyan Price’ın gölgesi ortaya çıkar.

“G L A S S” yazısını okumaya devam et