“Dokunma / Hurdacının Kızı”

“DOKUNMA / HURDACININ KIZI”

Geçimini hurdacılıkla sağlayan ve fakir bir ailenin kızı olan Hediye, ilçe kaymakamının ona sunduğu imkanlarla okuyup başarılı bir öğretmen olur. Hediye İçine kapanık ve travmaları olan bir kadındır. Öğrencilerinden 9 yaşlarındaki Kader’in rahatsızlanması sonucu onu hastaneye kaldırmak zorunda kalır ve Kader’in kanser olduğu gerçeğiyle yüzleşir. Yapılan tetkiklerden sonra Kader’in iyileşebilmesi için tek çare ilik naklidir ve uygun donörün Hediye olduğu ortaya çıkar. Hediye gönüllü olarak donör olmayı kabul eder ama hayat bu ya; Hediye’nin hayatı aldığı bu kararla ikinci kez alt üst olur. Çünkü Kader, Hediye daha çocukken ona tecavüz eden Can’ın kızıdır. Hediye hayatının ikilemini yaşarken bir karar vermek zorun kalır. Ya kurban edildiği geçmişini bir kenara bırakacak ya da masum bir çocuğu kendi geçmişine kurban verecektir.
Yönetmen: Hüsnü Hakan Gürtop
Oyuncular: Erkan Petekkaya, Ferhat Göçer, Fatma Yılmaz, Abidin Yerebakan, Betül Şahin

Vizyon Tarihi: 16.09.2022
Süre: 89 Dakika
Tür: Dram

“Hayat koca bir sırdı. Ve bedeller
ödenmek için vaktine esir olan mahkumlardı…”

“Susanlar, susmak zorunda bırakılanlar… Cesaretiniz
umudunuza sadık kalsın!”

Bir Öğretmenin Yaşadığı gerçek bir hayat hikayesidir. Yıllardır hem Türkiye’de hem de dünyanın bir çok ülkesinde yaşanan çocuk taciz olaylarına dikkat çekmek ve bu olayların son bulması amacıyla beyaz perdeye yansıtılmış hüzünlü bir hikayesidir.

Çekimleri Mint 90’lar platoda , Kocaeli , Gebze , Darıca ve İstanbul da gerçekleşti. Usta yönetmen Hakan Gürtop tarafından yaklaşık 2 haftalık bir zamanda çekimleri tamamlandı. Filmde konuk oyuncu olarak FERHAR GÖÇER, METIN ŞENTÜRK,FARUK SOFUOĞLU ve usta oyuncu ERKAN PETEKKAYA da rol aldı.

Oyuncular: Abidin Yerebakan, Fatma Yılmaz , Betül Şahin , Belma Mamati, Zeynep Su Doğan, Ayşe Serra Doğan, Güray Yılmaz,

Sami Çelik, Murat Emre Üstün, Oğuz Han Burak Üstün, Gülsüm Baylık, Tamer Gül, Cenk Sarıkaya, Melih Kurtuluş

https://www.instagram.com/afriyapim/
https://www.instagram.com/hurdacininkizi/