Galaktik Tayfa

RAFADAN TAYFA’NIN YENİ SİNEMA FİLMİ GALAKTİK TAYFA 6 OCAK’TA SİNEMALARDA !

Rafadan Tayfa’nın 3. sinema filmi Galaktik Tayfa, 6 Ocak 2023’te sinema severlerle buluşacak. Filmde Rafadan Tayfa’nın çok sevilen karakterleri Hayri, Kamil, Sevim, Hale, Akın ve Mert’in dünyada mahsur kalmış uzaylı arkadaşlarını, yaşadığı gezegene ulaştırmaya çalışırken yaşadıkları maceralar anlatılıyor.

Tayfa’nın ilk sinema filmi “Rafadan Tayfa Dehliz Macerası” 2 milyonun üzerinde izleyiciyle buluşarak gişe rekoru kırmıştı. Serinin ikinci filmi “Rafadan Tayfa Göbeklitepe” ise 3.5 milyon seyirciye ulaşarak animasyon sinema tarihinde önemli bir kilometre taşı oldu. İSF Studios 3 yıldır üzerinde çalıştığı, serinin 3. Sinema filmi Galaktik Tayfa ile Göbeklitepe’ye ait izleyici rekorunu da kırmayı hedefliyor.

Rafadan Tayfa projelerinin yapımcısı ve yönetmeni İsmail Fidan, Galaktik Tayfa’nın Rafadan Tayfa’nın en eğlenceli ve en büyük hikayesi olduğunu söyleyerek kendilerine ait sinema rekorunu bir kez daha kırmayı hedeflediklerini söyledi. Rafadan Tayfa’nın yeni sinema filmi “Galaktik Tayfa” için 100 kişilik bir ekiple, yaklaşık 3 yılda hazırladıklarını ifade eden Fidan, “Animasyon filmleri, tüm dünyada en çok izlenen filmlerdir. Rafadan Tayfa da ülkemizde bu adımı başlatan yapım oldu. Yeni eklenen Karadenizli ve Trakyalı iki karakterimizle de filmimiz oldukça renkli bir hale geldi. Hayri karakterimiz Türkiye’nin en çok sevilen animasyon karakteridir. Galaktik Tayfa’da maceraya yeni bir uzaylı arkadaş ekleniyor. Hayri’nin kader arkadaşı olan bu karakterimiz izleyicilerimizin de yeni arkadaşı olacak” diye konuştu.

Rafadan Tayfa sinema serisinin ilk iki filminde olduğu gibi son filminin de şarkı sözleri ve bestelerinde kendi imzasının olduğunu söyleyen Fidan, şunları ifade etti:

“Filmin şarkıları ve soundtrackleri de eş zamanlı olarak arkadaşlarımızla buluşacak. Göbeklitepe filmimiz Türkiye’de kırdığı rekorların yanında çok benzer bir başarıyı Avrupa’da da yakaladı. Bu filmde umuyoruz ki çok daha büyük bir kitleye ulaşacağız. Çok daha fazla tanıtım yapma imkânımız olacak. Şu an Türkiye’de olan heyecandan belki daha fazlası Avrupa’da ve dünyanın birçok ülkesinde mevcut. O yüzden sadece ülkemizdeki sinemalar değil yabancı sinemalar da Göbeklitepe’ye olan ilgiyi gördükten sonra merakla Galaktik Tayfa’yı bekliyorlar. Bu bizim için çok önemli. Rafadan Tayfa Göbeklitepe’de 70’e yakın yurtiçinde, 5 tane de yurtdışında imzalı gösterim yaptık. Galaktik Tayfa’da ise 200’e yakın yurtiçinde, 40’a yakın yurtdışında imzalı gösterimler yapacağız. İzleyicilerimizin bize dokunmasını sağladığımız ve bizlerin de onlara dokunduğu bu etkinlikler hem filmin tanıtımı hem de insanların ilgisi açısından çok önemli. Dünyada bu etkinliklerin bu sayılarda yapılmasının başka bir örneği yok.”