Işıkları Kapat – Dreaded Light

Işıkları Kapat – Dreaded Light

Işıkları Kapat, gün ışığı fobisi olan genç bir kızın hikayesini konu ediyor. Yaş bir dul adamın genç kız, gün ışığı fobisi geliştirir. Kızın hayatını alt üst eden bu durumun nedeni bir türlü anlaşılmaz. Spiritüalist bir merkez, kızın neden gün ışığı fobisi geliştirdiğini anlamasına yardım etmeyi kabul eder ve çalışmalara başlarlar.

Konu:

1- Kederli dul Duncan (Adam Robertson), odaların acı dolu anılarla dolu olduğu üst kata çıkmaktan kaçınmak için kanepede uyumakta ve ihtiyaçlarını bahçede görmektedir. Kendi şeytanlarıyla yüzleşmenin (ya da daha doğrusu yüzleşmemenin) yanı sıra, gün ışığından hoşlanmayan, eski vampir filmleriyle sağlıksız bir ilgisi olan, bir general kızı, sorunlu genç Michelle’in (Rachel Flynn) şeytanlarıyla da mücadele etmek zorundadır.

2- Sahneyi hazırladıktan sonra Dreaded Light, Duncan’a bir mesaj taşıdığını iddia eden maneviyatçı bir aracıyı (Kirsty Strain) tanıtır. Tepkisi aniden düşmanlık olur ama sonra -kaçınılmaz olarak- fikrini değiştirir ve ondan yardım ister. Birlikte Michelle’in tuhaf davranışının nedenini çözmeye çalışırlar.

3- Gerçek bir hikâyeden ilham alınan filmde spiritüalist bir ortamda yaşlı bir dul, adamın kızının neden gün ışığı fobisi geliştirdiğini anlamasına yardım etmeyi kabûl eder.

Yönetmen: Mark MacNicol
Oyuncular: Kirsty Strain, Rachel Flynn, Adam Robertson, Lorraine Hudson
Senaryo: Mark MacNicol
Yapım: Library Kingdom Co. Establishment
Yapımcı: Mark MacNicol , Iain Miller ,
Yapım Yılı: 2022
Format – Dil: 2D, Altyazılı, Bluray Seçeneği ile
Dil: İngilizce
Süre: 126 dakika
Tür: Korku
Gösterim Tarihi: 14 Haziran 2024
Dağıtımcı: Bircan Film
İthalat: Serkan Bircan

Fragman