Aç Kalpler – Hungry Hearts

AÇ KALPLER / HUNGRY HEARTS

ÖZET: Venedik Film Festivali’nde hem En İyi Erkek Oyuncu hem de En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan yapım, birbirlerine ilk görüşte aşık olan bir çiftin sıra dışı hikayesini anlatıyor. Jude (Adam Driver) ve Mina (Alba Rohrwacher), New York’ta tesadüf eseri tanışıp beraber olmaya başlarlar.

Jude’un hareketli kişiliğini Mina sakinliğiyle tamamlayınca, kusursuz ilişkileri evliliğe kadar gider. Ancak bu kusursuz denge, bebeklerinin dünyaya gelmesinin ardından bozulur ve çiftin aslında ebeveynlik konusunda birbirlerinden çok farklı düşündükleri ortaya çıkar. Mina vegan beslenme ve arınmayı bir saplantı haline getirmiştir ve ağır bir diyet yapmaktadır. Üstelik bu diyeti bebeğine de uygulamaya çalışmaktadır.

Bebeğin büyüme sorunlarıyla karşı karşıya kaldığını gören Jude, duruma müdahale etmeye çalışır ancak bu bir ölüm kalım savaşına dönüşecektir.

Filmin başrollerinde yeni Star Wars serisinde de rol alacak olan, Inside Llewyn Davis, Frances Ha ve Girls dizisinden tanıdığımız yükselen yıldız Adam Driver ve performansıyla bol övgü toplayan Alba Rohrwacher bulunuyor.

Vizyon Tarihi: 7 Ağustos 2015
Yönetmen: Saverio Costanzo
Oyuncular: Adam Driver, Alba Rohrwacher, Roberta Maxwell
Yapımcı: Mario Gianani, Lorenzo Mieli
Senaryo: Marco Franzoso, Saverio Costanzo
Görüntü Yönetmeni: Fabio Cianchetti
Kurgu: Francesca Calvelli
Müzik: Nicola Piovani
Yapım Yılı: 2014
Ülke: İtalya
Süre: 109 dk.