Aile Sırları – August: Osage County

AUGUST OSAGE COUNTRY
AİLE SIRLARI   

SİNOPSİS
Tracy Letts’in Pulitzer ve 5 Tony ödüllü oyunundan uyarlanan Aile Sırları, Weston ailesinin güçlü iradeli kadınlarının çapraşık, eğlenceli ve acıklı hikayesini anlatıyor. Yaşadıkları aile içi kriz, zaman içinde birbirlerinden uzaklaşan bu kadınları Oklohama’daki evlerinde, onları yetiştiren işlevsiz anneleriyle bir araya getirir. Ağustos ayında bir araya gelen ailenin büyük buluşması her birinin içinden çıkamadığı kendi sorunları ve birbirleri ile içinden çıkılmayan tartışmalarıyla bir kargaşaya dönüşecektir. İlaç bağımlısı anne Violet Weston (Merly Streep)’ın başta kızı Barbara (Julia Roberts) ile çatışmalarına, aldatılan diğer çocuklar ve onların çocukları ile olan sorunları da eklenince ortaya dramatik, trajik ve komik bir mücadele çıkacaktır. Yönetmenliğini John Wells’in yaptığı Aile Sırları özellikle yıldızlar geçidi gibi oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Filmde Merly Streep ve Julia Roberts’ın yanı sıra,  Ewan McGregor, Chris Cooper, Abigail Breslin, Benedict Cumberbatch, Juliette Lewis, Margo Martindale, Dermot Mulroney, Julianne Nicholson, Sam Shepard ve Misty Upham rol alıyor.

PRODÜKSİYON NOTLARI
Broadway’de ve uluslararası arenada uzun yıllardır sahnelenen ve çok başarılı olan August Osage Country’nin senaryosunu da, oyunun Pulitzer ödüllü oyun yazarı Tracy Letts azmış.

Yönetmen John Wells ve oyunun film haklarını elinde bulunduran Harvey Weinstein sohbet ederlerken ortaya çıkan film yapma fikri Letts’in de katılımıyla kısa sürede hayat bulmuş. Merly Streep ve Julia Roberts da kısa süre sonra projeye dahil olmuşlar.
Yönetmen John Wells “Bu filmin en önemli ve etkileyici yanı aile hakkında olması, zor ve
üzüntülü zamanlarda bile nasıl gülebildiğimiz, birbirimizi nasıl kırabildiğimiz ve birbirimize nasıl destek olduğumuzla ilgili. Çok insancıl ve güzel ve bazı anlarda çok da komik. Filmde herkes kendi ailesinden bir parça bulacak.” diyor. Filmin en dikkat çeken sahnesi senaryoda 19 sayfa kaplayan ve sadece bir yemek masasının etrafında geçen sahne. Filmde kullanılan ev ise stüdyo değil, Oklahoma Osage County’de gerçek bir ev. Yapım şirketi bu filmi çekmek için evi içindeki eşyalarla satın almış.
Bunları biliyor muydunuz?
Julia Roberts’a bu filmde rol almak ile ilgili düşünceleri sorulduğunda ağlayarak en sevdiği aktris olan Merly Streep ile ilk defa aynı filmde rol alacağı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu söylemiş. Tracy Letts sahne oyunundaki orijinal kadronun filmde de yer almasını istemiş, ama sonuç olarak hiçbiri filmde rol almamış. Steve rolü için Jim Carrey düşünülmüş.

Yönetmen: John Wells
Yapımcılar: George Cooloney, Grant Heslov
Türü: Komedi/Dram
Oyuncular: Merly Streep, Julia Roberts, Ewan McGregor, Chris Cooper, Abigail Breslin, Benedict Cumberbatch
Yapım Yılı / Süre: 2013 / 119’
İthalat / Dağıtım: Pinema
Vizyon Tarihi: 28.02.2014

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157641616852145″]

Bir yanıt yazın