Aşk Ağlatır

Bir duygu filmi
“AŞK AĞLATIR”

Yılın en iddialı filmlerinden “ Aşk Ağlatır “ 25 Ekim’de vizyona giriyor.

Senaryo yazarlığını ve Yönetmenliğini Mehmet Taşdiken’in yaptığı, Ceyda Ateş, Melih Selçuk, Itır Esen, Yılmaz Gruda, Yağmur Tanrısevsin, Mert Yavuzcan, Ege Aydan gibi başarılı isimlerin yer aldığı “Aşk Ağlatır “yoğun duyguların işlendiği  bir film,hüzünlü bir aşk hikayesi…     Romantik bir dram
Hastalıklar, acılar, gözyaşları, hatta ihanetler içinde, sıra dışı bir insanlık dersi, ibretlik, unutulmayacak bir hikaye.

Büyük yazar  Dostoyevsky’nin “Ezilenler “ isimli romanından günümüz İstanbul’una bir uyarlama.

Mehmet Taşdiken “Aşk Ağlatır “filminin çekimlerine 2013 yılı Mayıs ayında başladı. Çekimler beş haftalık bir sürede İstanbul’un çeşitli semtlerinde gerçekleştirildi.

Film için birçok harabe halindeki mekan yeniden yapıldı ve düzenlendi.Filmin müziklerini ise başarılı müzisyen Saki Çimen yaptı.

Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde filmin fragmanı sosyal medyada paylaşıldı.. fragman kısa sürede yoğun ilgili gördü ve izleyenlerden olumlu yorumlar aldı.

Filminin konusu

Olay, Atıf’ın ( Melih Selçuk) çevresindeki iki kızın dramatik hikayesidir. Atıf ve Lale ( Ceyda Ateş) neredeyse birlikte büyümüş ve birbirlerini seven iki gençtir. Lale, Barış’ı ( Mert Yavuzcan)  tanıdıktan sonra ona aşık olur ve bunu bir gün Atıf’a itiraf eder.Atıf yıkılır. Ama Lale’nin bu ilişkisi uzun sürmez sonunda o da terkedilir. Atıf bütün olanlara rağmen, çevresi karşı çıktığı halde Lale’yi yalnız bırakmaz.Görüşmeyi sürdürürler. Atıf kimsenin yapmayacağı şeyleri yapar. Lale’ye en zor durumlarında yardımcı olur.Kendisini terketti diye ona düşman olmaz.Kırık,kırgın kalbiyle büyük bir insanlık dersi verir. Bu arada mahalleden 12 yaşında küçük hasta bir kız,Atıf’a aşık olur.Lale’yi de kıskanmaya başlar.Kötü, düşük insanların yanında yalnız yaşayan bu kimsesiz çocuğu Atıf yanına alır. Melis  çok hastadır.Sonra büyük dram başlar.

Künye

Yapım: Afitaş & At Yapım
Yapımcılar: Mehmet Taşdiken- Atalay Taşdiken
Senarist – Yönetmen: Mehmet Taşdiken
Görüntü Yönetmeni: Murat Kılıç
Oyuncular: Melih Selçuk, Ceyda Ateş, Aslıhan Kapanşahin, Yılmaz Gruda, Ege Aydan, Levent Öktem, Mert Yavuzcan, Itır Esen, Kerem Fırtına, Yağmur Tanrısevsin

Bir yanıt yazın