Aşk Engel Tanımaz

Aşk Engel Tanımaz

Konu: Küçük yaştan tekerlekli sandalyeye mahkûm olmuş bir genç kız Hürrem, öğretmenliğe atanamamış genç bir öğretmen Ömer, her ne kadar birisi tekerlekli sandalyede diğeri de sokaklarda çöp toplayarak hayatını kazansa da aralarında bir dostluk oluşur.

Ömer spor hareketleri yaptırarak Hürrem’i tekrar yürütebileceğini düşünür, doktorlar iyileşme ihtimali yüzde bir dese de, Ömer öğretmen, iyileşme ihtimali binde bir bile olsa denemeye değer der ve genç kızı spor sahasında çalıştırmaya başlar.

Ne kızın tekerlekli sandalye de olması, ne öğretmen Ömer’in sokaklarda çöp toplayarak ayakta kalmaya çalışması aşklarına engel olmaz. Birbirlerine âşık olurlar.

Sokak çöpçülüğünden mafya işlerine bulaşarak köşeyi dönmüş Hürrem’in babası bu aşka karşıdır ve onların çalışmasını durdurmak ister, ama onlar çalışmalarını sürdürürler.

Ve ‘Olmaz olmaz deme, olmaz olmaz’ Rus atasözünü doğrulayarak Hürrem iyileşip koltuk değnekleri ile yürümeye başlayınca, babasının zengin dostlarından Hürrem’e talip çıksa da, Hürrem hâlâ sokaklarda çöp toplayan amcası ile konuşup Ömer’le kaçar. Hürrem’in babası rıza bey peşlerine adam takıp aramaya çalışsa da bulamazlar.

Ömer, Hürrem’i babaannesine götürür, amaçları bir yıl boyunca ders çalışıp tekrar imtihanlara girip, daha yüksek not alıp öğretmenliğe atanmak olsa da, babaannesi insan adam olmak için okur uşağım diyerek, sandığından altın bileziklerini çıkartır, bankada biriktirdiği nakit parayı da vererek ticarete atılmasını söyleyerek onları fikirlerinden caydırıp ticarete atılmalarını sağlar.

Evlenmişlerdir. Bir kızları olmuştur, işleri büyütmüşledir ama rıza izlerini bulmuştur, adamlarını gönderir Ömer’i vurdurur, hastaneye kaldırılır Ömer. Hürrem Ömer’e kan verir, Ömer iyileşir ama Hürrem’in kan değerleri kötüdür, ilerlemiş kanserdir.

Hürrem ölür, baba Rıza mezarlıkta kızının mezarı başındadır. Kızını evden kovduğu zamanki Hürrem’in konuşmaları çınlar kulağında cenaze kalabalığı mezarlıktan uzaklaşmıştır bir silah sesi duyulur, Hürrem’in babası rızanın intihar ettiğini anlarız…

Yönetmen: Nurettin Özel
Oyuncular: Ömer Aslan, Kardelen Saray, Tevfik Cemal İnceoğlu, Banu Bakikuşağı Çabar, Emin Özbek, Hakkı Balcı
Süre: 96 Dakika
Tür: Dram
Yapım: Taşkent Film
Senaryo: Nurettin Özel
Gösterim Tarihi: 10 Haziran 2022
Dağıtım: Skypic Film