Atatürk

Atatürk filmi 3 Kasım’da vizyonda

Başrolünde Aras Bulut İynemli’nin oynadığı, merakla beklenen “Atatürk” filminin afişi yayınlandı. ATATÜRK 1. Film, 3 Kasım’da sinemalarda vizyona girecek.

Aras Bulut İynemli’nin Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırdığı merakla beklenen Atatürk 1881 – 1919 (1. Film), iki filmden oluşacak serinin ilk filmiyle vizyona giriyor. Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu film, Atatürk’ün yetim bir çocukken nasıl bir kahramana dönüştüğü, hangi özelliklerinin onu bir lider haline getirdiği gözler önüne seriyor.

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı, senaryosunu Necati Şahin’in kaleme aldığı, Atatürk rolünü Aras Bulut İynemli’nin, Zübeyde Hanım’ı Songül Öden, Enver Paşa’yı Sarp Akkaya, Madame Corinne’i Esra Bilgiç ve Ali Rıza Efendi’yi Mehmet Günsür’ün canlandırdığı ATATÜRK filminin sinema afişi ilk kez yayınlandı.

Türkiye ve dünyada eş zamanlı olarak vizyona girecek ve iki film olarak izleyiciyle buluşacak ATATÜRK’ün 1. Filmi 3 Kasım’da sinemalarda olacak.

Lanistar Medya adına Saner Ayar, Hakan Karamahmutoğlu ve Cengiz Çağatay’ın yapımcılığını üstlendiği filmde, Atatürk’ün Millî Mücadele’ye giden yolda kahramana dönüşerek hem kendisinin hem de ülkesinin kaderini değiştiren olağanüstü hayatının hikâyesi anlatılıyor.

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Oyuncular: Songül Öden, Sarp Akkaya, Aras Bulut İynemli
Tür: Biyografi
Süre. 2 sa 12 dk
Vizyon Tarihi: 03 Kasım 2023