Ateşli Aynasızlar – The Heat

ATEŞLİ AYNASIZLAR / THE HEAT 9 AĞUSTOS’TA SİNEMALARDA!

Dünya üzerinde yan yana bile gelmemesi gereken iki kişi aynı görevde çalışmak, hatta takım olmak zorunda kalırlarsa?
ATEŞLİ AYNASIZLAR filminin yönetmenliğini Bridesmaids (Nedimeler) filminin de yönetmeni olan Emmy® adayı Paul Feig üstlenmiş. Başrollerinde Oscar® ödüllü Sandra Bullock ve daha önceden Oscar® adaylığı bulunan Melissa McCarthy yer alıyor. Bullock ve McCarthy komedi ve kadın denince akla gelen ilk iki isim olmuş ve bu film onları bir araya getirmiş!
FBI Ajanı Sarah Ashburn (Sandra Bullock) ve Boston polisi Shannon Mullins (Melissa McCarthy) asla bir araya gelmemesi gereken insanlardır. Fakat bir uyuşturucu baronunu yakalamak için aynı görevde yer almak zorunda kalırlar. Ve macera başlar…

Sarah Ashburn bir uyuşturucu baronunu yakalamak için ve sonunda terfi almak amacıyla! – New York’tan Boston’a gider. Fakat Shannon Mullins FBI’ın kendi bölgesine karışmasını istemediği için, olayların çözülmesi ve terfi hiç de Sarah’nın tahmin ettiği kadar kolay olmayacaktır. Ashburn, çok yetenekli, zeki, hırslı ve dahiyane gözlem yeteneğine sahip olduğunu düşünen, her zaman odadaki en zeki insan olduğuna inanan ve bunu herkesin bilmesini isteyen bir ajandır. Sosyal çevresi, ailesi ya da bir arkadaşı olmayan Ashburn işi konusunda haddinden fazla takıntılıdır. Bu arada Mullins’in de başının tek belası Ashburn değil… Kendi erkek kardeşini (Michael Rapaport) uyuşturucu satıcılığından hapse gönderince, tüm birim ve ailesi tarafından oklar üzerine çevrilir. Ailesi Mullins’in ihanetini kabullenemez ve onu bir numaralı düşmanları ilan ederler. Kardeşinin başını beladan korumak için onu hapse attıran Mullins bir de ailesine kendisini açıklamakla boğuşmaktadır.
“Ashburn’ün FBI ajanı olarak sağladığı başarı, işine olan sevgisi ve çevresiyle sıfır ilişki içinde olmasıyla orantılı. FBI’da saygı duyulan fakat hiçbir zaman takım arkadaşı olamayan soğuk bir kadın. Ağzını her açtığında çevresindeki insanlar üzerinde kasırga etkisi yaratıyor.” diyor Sandra Bullock.

Melissa McCarthy canlandırdığı Mullins karakteri için “Havlayan köpek ısırmaz sözü Mullins için söylenmiş. Boston sokaklarında büyüyen Mullins suçun nereden geleceğini kestirebilecek kadar zeki. Farklı bir tarzı olan polis ve kesinlikle Ashburn yang’se Mullins onun yin’idir.” diyor.

Yönetmen Paul Feig: “Ashburn insanların beynine girmeye çalışırken, Mullins beyinlerini ezmeyi tercih ediyor. Tabii ki buna şaşırmıyorum, çünkü Ashburn büyük bir davayı çözüp terfi alma derdindeyken, Mullins Ashburn’un bölgesinden gitmesi için her şeyi yapmaya hazır. Ashburn ise yeni ortağı ve baş belası Mullins’in sokakları ezbere bildiğini ve bu durumun ona fayda sağlayabileceğini anlıyor. Tamamen birbirine ters bu iki karakter çekimlerde bile bizi kahkahalara boğdu. İzleyenler de bu zıtlığa çok gülecek.” diyor.
“Şaka gibi geliyor fakat ATEŞLİ AYNASIZLAR gerçekten bir aşk hikayesine döndü. Mullins ve Ashburn birbirlerinden nefret eden iki insanken, geçmişlerini unutup birlikte çalışmaktan son derece keyif alır hale geliyorlar. Zamanla birbirlerini tamamlayan bile başlıyorlar!” diyor.
McCarthy.
Macera, nefret ve kahkaha dolu anların sonrasında, efsane ikili birbirlerinde hiç kimsenin tahmin dahi edemeyeceği ortak noktalar bulurlar. “Ateşli Aynasızlar” izleyenleri “kahkahaya ve aksiyona” davet ediyor.
Vizyon Tarihi: 09.08.2013
Yönetmen: Paul Feig
Oyuncular: Sandra BUllock, Melissa McCarthy, Demian Bichir, Marlon Wayans
Görüntü Yönetmeni: Robert D. Yeoman
Senaryo: Katie Dippold
Müzik: Michael Andrews
Süre: 117 dk
İthalat: 20th Century Fox
Dağıtım: Tiglon

Fragmanı izlemek için: bit.ly/15ItPq3

Bir yanıt yazın