Ayı Teddy’in Maceraları – Teddy’s Christmas

AYI TEDDY’NİN MACERALARI 1 MART’TA SİNEMALARDA !

ALF PRØYSEN’in “TEDDY’S CHRISTMAS” şarkısından uyarlanan AYI TEDDY’NİN MACERALARI filminin konusu ; Sirkte bulunan dart yarışmasında hediye olarak verilen AYI TEDDY’nin bir oyuncak değil canlı olduğu bilinmektedir. Yılbaşı hediyesi olarak AYI TEDDY’i elde etmeye çalışan çocukları aksiyon dolu bir film beklemektedir.

Ayı Teddy’nin Maceraları, zengin bir sahibin hayalini kuran Ayı Teddy’nin maceralarını konu ediyor. 8 yaşındaki Mariann, Norveç’teki kasabasında bir Noel pazarını ziyaret ederken aniden inanılmaz bir manzarayla karşılaşır. O, bir karnaval oyun standının en üst rafında bulunan sevimli bir peluş oyuncak ayının hareket ettiğini görmüştür. Canlı peluş hayvanla arasında bir bağ hisseden Mariann, onu ödül olarak kazanmaktan daha iyi bir Noel dileği düşünemez. Ancak Teddy’nin ise başka planları vardır. Teddy, ona dünyanın sunduğu her şeyi öğretebilecek zengin bir sahibin hayalini kurmaktadır. Mariann, Teddy’yi almaya gittiğinde onu birinin kazandığını öğrenir. Bu durum üzerine Mariann en yakın arkadaşı ile birlikte ayıyı bulmak için zorlu bir maceraya atılır. Teddy’yi kazanan kişi onu bir odunluğa götürdüğünde yeni en iyi arkadaşı kirpi Bolla, hayatta gerçekten neyin önemli olduğunu anlamasına yardımcı olur.

Yönetmen ANDREA ECKERBOM
Oyuncular: JOHN BRUNGOT – LENE KONGSVIK – JOHANSEN MARTE – KLERCK-NILSSEN – JAN GUNNAR – RØISE MARIANN HOLE VEGARD – STRAND EIDE
Senaryo LARS GUDMESTAD & HARALD ROSENLØW EEG
Casting INGRID LYKKE
Sanat Yönetmeni MERETE BOSTRØM
Besteci STEIN JOHAN GRIEG HALVORSEN & EYVIND ANDREAS SKEIE
vfx/Animasyon Yapımcıs FREDRIK FOTTLAND
Yapımcı THEA BENEDIKTE KARLSEN
Görüntü Yönetmeni KJELL VASSDAL
Ortak Yapımcı CATRIN GUNDERSEN & THERESE BØHN