Azap

ONLAR KARANLIĞIN İÇİNDE, ISSIZLIĞIN ORTASINDADIRLAR!
AZAP!

AZAP YAKINDA 11 ARALIK’TA SİNEMALARDA

Türk korku sinemasına yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Azap, herkesin bildiği ama dile getirmekten bile çekindiği bir inanışı sinema perdesine çıkartıyor; Cin Düğünü.

Kimilerine göre hurafe, safsata kimilerine göre ise bir daha hatırlamak bile istemedikleri bir tecrübe anlamına gelen cin düğünü! Bugüne kadar hep onlar geldi, ya birisi onların dünyasına gelin giderse…Azap, bize bu dünyanın kapılarını açıyor.

Genç bir öğretmen olan Ayşin, ataması yapılan köyle ilgili internet araştırmasında; geçmişte cinlerle yaşananlara ait korkunç haberleri görür. Arkadaşlarının Ayşin’e düzenlediği veda partisinde, bu konuyla ilgili çıkan tartışma inatlaşmaya döner ve fincanla cin çağırma seansı ile içinden çıkılmaz, gerilimli ve korku dolu anlar yaşanır. Köye ancak gece ulaşan Ayşin, tedirgin ve gizemli anlarla dolu kısa bir yolculuk sonrasında, Fatma Ana’ya misafir olur.

Ayşin, Fatma Ana’dan köyün bir düğün hazırlığı içerisinde olduğunu öğrenir. İlk gece uykuya yattıktan sonra her uyandığında yine geceyi yaşayan Ayşin, ne olduğunu anlayamadığı ve gerçeklikten ayıramayacak kadar inandırıcı olan korkunç ve gerilimli karabasanlar, hayallerle dolu üç gece geçirir. Köyden kaçmaya çalışan Ayşin, düğün hazırlığının hayatının Azap’ı için yapıldığını anlayacaktır.

İkinci uzun metraj yönetmenliğini yapan Dilek Keser ve Ulaş Güneş Kacargil’in çektiği ve yapımcılığını Selim Ünel’in gerçekleştirdiği Azap, MC Film Dağıtım dağıtımıyla 11 ARALIK’ta vizyonda.

Yönetmen: Dilek Keser&Ulaş Güneş Kacargil
Senaryo: Dilek Keser&Ulaş Güneş Kacargil
Görüntü Yönetmeni: İlker Berke
Müzik: Saki Çimen
FX Efekt CGI: Abdullah Ercan
FX Make Up Artist: Arzu Yurter
Oyuncular: İrem Deniz, Ayşe Selen, Dilşah Demir, Ayşin Yeşim Çapanoğlu, Sonya Dicle Akbaş
Yapımcı: Selim Ünel
Ortak Yapımcılar: Didem Baylan, Arda Mehter
Tür: Korku/Gerilim
Yapım Yılı: 2015
Yapım Şirketi: Don Kişot Yapım
Dağıtımcı: MC Film Dağıtım

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=QweArDObeEo[/embedyt]