Azazil: Düğüm

“AZAZİL” DÜĞÜM, secde etmeyi kabul etmeyen ilk şeytan

29 AĞUSTOSTA SİNEMALARDA

Senaryosu  Özgür Bakar ve Alper Kıvılcım tarafından kaleme alınan ve Ammar filmi ile korku sinemasına özellikle görsel efekt anlamında bir çok yenilik getiren Özgür Bakar’ın yönetmenliğini yaptığı AZAZİL:DÜĞÜM, 29 Ağustos 2014 tarihinde sinemalarda …

Film bir ilki gerçekleştirerek cin ve şeytan vakalarına bilim adamlarının bakış açılarını, doktor-hoca ikilemlerini ve birlikteliklerini de perdeye taşıyor.
Metafizik ve bio-enerji uzmanı olan Salih Hoca (Salih Memişoğlu), insanların bu gerçekler hakkında bilgilenmesi ve bu tür vakalarla daha bilinçli mücadele etmeleri amacıyla, yaşadığı olayları sinema aracılığıyla daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.

AZAZİL:DÜĞÜM, FİLMİNİN KONUSU
Sinem, anne ve babası vefat ettikten sonra ailesinden kalan evde teyzesi ve eniştesi ile yaşamaktadır. Üniversiteden sevgilisi Akın ile mutlu bir ilişkisi vardır. Bir gün Akın’la arabada giderlerken bir köpeğe çarparak ölümüne yol açarlar. O günden itibaren Sinem için kabus dolu anlar arka arkaya yaşanır. Filmin durmayan temposu ve gerilimi seyirciyi müthiş bir korku seyri yaşatırken, metafizik ve paranormal olaylar üzerine başka bir bakış açısı getiriyor. Filmin oyuncu kadrosunda genç ve yetenekli oyuncular Cansu Diktaş, Tolga Akman, Nurten İnan ve Zafer Altun’a Antalya Şehir Tiyatroları ustalarından Murat Ercanlı eşlik ediyor.Filmin süresi 90 dk.dır.

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen : Özgür BAKAR
Oyuncular: Murat ERCANLI Tolga AKMAN Cansu DİKTAŞ Zafer ALTUN Nurten İNAN Tamay KILINÇ Burak SARIMOLA Yunus Emre KILINÇ
Yapımcı : Burak MEMİŞOĞLU
Senaryo : Özgür BAKAR Alper KIVILCIM
Gerilim ,  Korku

Bir yanıt yazın