Baba Nerdesin Kayboldum

BABA NERDESİN KAYBOLDUM

Aşkın, uzun süredir çalıştığı sinema sektöründe hayallerini bulamamış, babasının ölümüyle memleketine geri dönmüştür. Kendisini, yıllar önce reddettiği hayatın tam ortasında bulmuştur. Herşey sabitlenmiş gibidir. Bir babanın gidişi midir yıkım? Hayalleri kaybolan bir nesil, değiştirmek istedikleri bir dünyada neden kendine bir yer arar? Alışılmış düzeni bozmamak için oynanan oyunlar, tekrarlanıp gider. Aşkın eski-yeni hayatıyla nasıl başa çıkabilir? Bir kadının sevgisi; zamanı geri almaya ve zihinsel çelişki içinde olan bir adama doğru çıkışı bulmaya yardımcı olur mu? Gerçeklerden niye utanılır, sakladığımız için mi? Aşkın; giderek daralan çemberin içinde, ailesi, dostu Ali ve onu değiştirmeyi kendisine görev edinmiş Oya arasında yeni bir hayat kurabilecek mi?

Kendine özgü bir sinemasal anlatım dili ile dikkatleri üzerine çeken Baba Nerdesin Kayboldum’un öykü yapısı, farklı karakterler üzerinden ilerliyor. Gündelik hayatta her zaman fark edilemeyen durumlar, filmin içinde beklenmedik bir finalle sonlanıyor.
Baran Akbulut , Yıldız Çağrı Atiksoy , Yiğit Kirazcı , Bestemsu Özdemir Tomris Çetinel, Murat Göksu, İbrahim Raci Öksüz, Özgür Dereli, Alpay Yurtseven, Fırat Turgut’un rol aldığı Baba Nerdesin Kayboldum filminin afişi yayınlandı.
Aşkın, uzun süredir çalıştığı sinema sektöründe hayallerini bulamamış, babasının ölümüyle memleketine geri dönmüştür. Kendisini, yıllar önce reddettiği hayatın tam ortasında bulmuştur. Her şey sabitlenmiş gibidir. Bir babanın gidişi midir yıkım? Hayalleri kaybolan bir nesil, değiştirmek istedikleri bir dünyada neden kendine bir yer arar? Alışılmış düzeni bozmamak için oynanan oyunlar, tekrarlanıp gider.

“Aşkın eski-yeni hayatıyla nasıl başa çıkabilir?,,

Bir kadının sevgisi; zamanı geri almaya ve zihinsel çelişki içinde olan bir adama doğru çıkışı bulmaya yardımcı olur mu? Gerçeklerden niye utanılır, sakladığımız için mi? Aşkın; giderek daralan çemberin içinde, ailesi, dostu Ali ve onu değiştirmeyi kendisine görev edinmiş Oya arasında yeni bir hayat kurabilecek mi?

Yönetmen: AHMET KARAMAN
Görüntü Yönetmeni: CEM CENEŞKE
Senaryo: AHMET KARAMAN
Kurgu: AZİZ İMAMOĞLU

Müzik: CEM KISMET
Sanat Yönetmeni: NİLÜFER EVİNGEN
Ses: TOLGA TUYGUR UYGUR
Ses Tasarım: FERGÜN URGANCIOĞLU
Yapımcı: AHMET KARAMAN
Oyuncular: BARAN AKBULUT, YILDIZ ÇAĞRI ATİKSOY, YİĞİT KİRAZCI, BESTEMSU ÖZDEMİR, TOMRİS ÇETİNEL, MURAT GÖKSU, İBRAHİM RACİ ÖKSÜZ, ÖZGÜR DERELİ
Tür: DRAMA

Süre: 117 DK.