Bana Git De

BANA GİT DE
HAYATINI DEĞİŞTİRMEK İSTEYENLER İLLA BİR GÜN ÇEKİP GİDER!
“BİR GÜN ÇEKİP GİDECEĞİM” DİYENLERİN FİLMİ…
25KASIM’da Sinemalarda…
Tayanç Ayaydın, sorunlarını aşmak için İstanbul’dan Doğu’ya doğru yolculuk yapmak isteyen bir gitaristi, Atiye ise ünlü olmak için Doğu’dan kaçıp İstanbul’a gelmeyi hedefleyen bir şarkıcıyı oynuyor. Birinin Batı’dan Doğu’ya, Ötekinin Doğu’dan Batıya doğru yaptıkları yolculukta kader bu iki genci yan yana getiriyor. İki gencin heyecan dolu yakınlaşmasının arka fonunda Anadolu’nun özgün mekanları ve kadim müzikleri bir oya gibi işleniyor.
Seyyal Taner, Umut Oğuz, Birsen Dürülü, Rıza Sönmez, Kaan Yılmaz ve Kahtalı Hamido gibi ünlü isimler de yer alan filmin müziklerini ise Mehmet Erdem ve Özgür Akgül’e ait. Atiye’nin de şarkı söylediği filmde müzik adeta başrol oynuyor.
BANA GİT DE Filmi, Urfa, Mardin, Elazığ, Tunceli, Adıyaman ve İstanbul’da çekildi. Çeşitli aralıklara devam eden film bir yılda tamamlandı. Anadolu’yu baştanbaşa kat eden bu sürükleyici, sürükleyici olduğu kadar da heyecan yaratan filmin arka planında olağanüstü görüntüle ve müzikler yer aldı.
Senaryo ve yönetmenliğini Handan Öztürk’ün yaptığı BANA GİT DE filmi, herkesin içindeki o güçlü duyguya, hayatını değiştirmek için çekip gitme duygusuna hitap ediyor
http://banagitde.com/
CAST
ALİ TAYANÇ AYAYDIN
LEYAL ATİYE
ANNE (LEYAL) SEYYAL TANER
KUŞ ZEHRA BİRSEN DÜRÜLÜ
TOLGA UMUT OĞUZ
SEZAİ RIZA SÖNMEZ
MURAT RECEP KAAN YILMAZ
HÜDAİ KAHTALI HAMİDO
ELİF İNCİNUR DAŞDEMİR
Yapım Gala Ajans – Handan Öztürk
Yönetmen Handan Öztürk
Görüntü Yönetmeni Ulaş Zeybek
Müzik Mehmet Erdem – Özgür Akgül
Senaryo Handan Öztürk