Baskın 2 – The Raid 2

Baskın 2 / The Raid 2

Konu: Tahmin ettiğinden çok daha zorlu olan baskın operasyonuyla çeteyi çökerten Rama, yeraltı dünyasının çok daha büyük isimlerinin dikkatini çeker. Ailesi tehlike altındadır, karısını ve yeni doğmuş bebeğini korumanın tek bir yolu vardır. Yeraltı dünyasına casus olarak girecek ve yozlaşmış sistemin çürük halkalarını oluşturan en tepedeki politikacı ve polisleri açığa çıkarmak için aralarına sızacaktır. Ancak Rama bu gizli görev için başka bir kimlik altında hapishaneye düşerek çete liderinin oğlunun ekibine girebilmelidir. Sandığından çok daha tehlikeli olan bu operasyon için bütün hayatını riske atacak ve tek başına tüm yeraltı dünyasına karşı savaşacaktır.

Şimdiden kendi türündeki klasikler arasında yerini alan Baskın ilkinden çok daha büyük ve epik bir şekilde geri dönüyor. İlk gösterildiğinden bu yana izleyen herkesi şaşkına çeviren ve aksiyon sinemasında yeni bir zirve noktası olarak nitelenen Baskın 2 / The Raid 2 sinema tarihinin en iyi aksiyonlarından biri olarak gösteriliyor. Sony tarafından bir seriye dönüştürülen Baskın’ın üçüncü filminin çekileceği de şimdiden açıklandı.
“İlk filmden daha büyük… Ustaca, sarsıcı ve enerji dolu bir aksiyon-gerilim!”
The Hollywood Reporter – David Rooney
“The Raid 2 sinema tarihinin en iyi aksiyon filmlerinden biri.”
SlashFilm
“Yakın tarihin en büyük aksiyon filmlerinden birisi”
Indiewire
“The Raid 2, dürüst olmak gerekirse tarihin en epik aksiyon-dövüş filmi. Aksiyon sineması adına çıtayı en yüksek noktaya yerleştiriyor.”
Twitchfilm
“Terminator 2’den bu yana çekilen en iyi aksiyon devam filmi. Tüm zamanların en sağlam birkaç aksiyon sahnesine sahip.”
JoBlo’s Movie Emporium
“Yılın en iyi araba kovalamaca sahnesi için en iddialı aday bu filmde.”
Total Film
“The Raid 2 sinema tarihinin en iyi aksiyon filmlerinden biri. İzledikten sonra arkadaşlarınızla hangi sahnenin en iyi olduğunu
tartışacağınız bir film.”
Collider
DÜNYA PRÖMİYERİNİN ARDINDAN İLK TEPKİLER
BASKIN 2 – THE RAID 2
“Gareth Evans aksiyon filmlerinin Kara Şövalye’si olacak bir iş başarmış. İlk filmden çok daha büyük, iddialı ve epik. Tüm beklentileri aşıyor! The Raid 2 şimdi dünyaya yayılacak ve ortalığı kasıp kavuracak. Gareth Evans tarihin en iyi aksiyon yönetmenleri arasına adını yazdırdı. Yıllarca unutulmayacak, kutlanması gereken bir devam filmi.”
Firstshowing.net – Alex Billington
“Gareth Evans’ın 2011’deki aksiyonun devam filmi The Raid 2, kesinlikle görme ve duyma ayrıcalığına eriştiğimiz en usta işi, en heyecan verici ve kemikleri ezen aksiyon filmlerinden birisi!”
Film School Rejects – Rob Hunter
“İlk filmin menzilini daha epik, daha zengin ve daha değerli bir şey üretmek için genişletebilen ender devam filmlerinden. İlk filmden sadece daha büyük değil,daha da iyi!”
Screen International
“Bu filmden sonra Gareth Evans günümüz aksiyon sinemasında eşi olmayan bir yönetmendir!”
HitFix – Drew McWeeny
“Gareth Evans dünyanın en iyi aksiyon yönetmenlerinden biri olduğunu kanıtladı. Ayakta alkışlanmayı sonuna kadar hak ediyor.”
The Wrap – Jeff Sneider
“Derin bir nefes alın. The Raid 2 olağanüstü!”
@yo_damo (Damon Wise)
“The Raid 2 – karmaşa, çamur ve bir filmde gördüğümüz en yoğun, acayip ama aynı zamanda en koreografik aksiyon. Daha destansı, daha kompleks. Epik!”
@filmfest_ca (Jason Gorber)
“The Raid 2’deki mutfak sahnesi sanırım hayatım boyunca gördüğüm en iyi dövüş sahnesi.”
@keithcalder (Keith Calder)
“Cidden, Gareth Evans Amerikalı aksiyon yönetmenlerine ders vermeli. Onlara bu işin nasıl yapıldığını göstermeli. The Raid 2 bir aksiyon başyapıtı.”
@Ethan_Anderton (Ethan Anderton)
“The Raid 2 bugüne kadar yapılmış en iyi aksiyon filmlerinden birisi.
Hatta EN İYİSİ olabilir”
@GermainLussier (Germain Lussier)
“The Raid 2 bu gece Sundance’te prömiyerini yaptı ve çılgıncasına buzz yaratıyor. Pek çoğu gelmiş geçmiş en iyi aksiyon olduğunu söylüyor”
@bautts (Jonathan Bautts)

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157643369263035″]

Bir yanıt yazın