Başvuru: Kabul – Admission

ADMISSION (BAŞVURU: KABUL)

SİNOPSİS
Tina Fey (30 Rock) ile Paul Rudd’u (This is 40, Our Idiot Brother) beyazperdede buluşturan Admission (Başvuru: Kabul) filminin yönetmeni About A Boy ile Oscar adaylığı bulunan Little Fockers, American Pie gibi başarılı komedi filmleriyle tanıdığımız Paul Weitz (About A Boy, In Good Company).
Princeton Üniversitesi’nde kabul ofisi görevlisi olarak çalışan Portia Nathan (Tina Fey; 30 Rock) her ilkbahar, lise son sınıf öğrencilerinin başvurularını değelendirmektedir. Portia hayatını bu ofiste çalışarak, kitaplar içinde geçirmiştir. Ev hayatı da iş hayatıyla iç içedir. Yıllardır yine Princeton Üniversitesi’nde profesör olan Mark’la (Micheal Sheen; Kingdom of Heaven, Midnight in Paris) birlikte yaşamaktadır.
Kabul ofisinin dekanı yaklaşmakta olan emekliliğini duyurduğunda iki muhtemel aday vardır. Biri Portia diğeri ise Corinne’dir (Gloria Reuben; Lincoln). Portia bu süreç devam ederken, her yıl olduğu gibi okula seçilen öğrencileri toplamak üzere yola çıkar.
Seyahati sırasında geleneklerin dışında bir tarzı olan annesi Susannah (Lily Tomlin; I Heart Huckabees) ile görüşür. New Quest okulunu ziyarete gittiğinde de üniversiteden sınıf arkadaşı olan idealist öğretmen John Pressman’la (Paul Rudd) iletişime geçer. John, yetenekli öğrencisi Jeremiah’ın (Nat Wolf; New Year’s Eve) Portia’nın yıllar önce gizlice evlatlık verdiği oğlu olduğunu düşünmektedir ve Jeremiah, Princeton Üniversitesi’ne kabul edilmek üzeredir.
Bu noktada Portia’nın özel hayatında ve profesyonel hayatında değerlendirmeleri doğru yapıp, bir karar alması gerekecektir. Doğru yolu bulması için geçen bu süreçte ise kendine dair birçok şey keşfedecek, hayatın ne kadar keyifli olduğunu anlayacak ve kendini hayalini bile kuramayacağı bir romantizmi içinde bulacaktır.

TÜRKİYE VİZYON TARİHİ: 14.06.2013
İTHALATÇI: D YAPIM / DAĞITIMCI: UIP
FOCUS FEATURES sunar bir DEPTH OF FIELD yapımı bir PAUL WEITZ filmi TINA FEY PAUL RUDD MICHAEL SHEEN WALLACE SHAWN ve LILY TOMLIN kast KERRY BARDEN ve PAUL SCHNEE kostüm tasarımı AUDE BRONSON-HOWARD müzik süpervizörü LINDA COHEN orijinal müzik STEPHEN TRASK kurgu JOAN SOBEL, ACE yapım tasarım SARAH KNOWLES görüntü yönetmeni DECLAN QUINN, ASC uygulayıcı yapımcı CAROLINE BARON yapımcı PAUL WEITZ KERRY KOHANSKY-ROBERTS ANDREW MIANO JEAN HANFF KORELITZ’in romanından senaryo KAREN CRONER yönetmen PAUL WEITZ

Bir yanıt yazın