Batman v Superman: Adaletin Şafağı – Batman v Superman: Dawn of Justice

BATMAN V SUPERMAN
ADALETİN ŞAFAĞI

25 Mart’ta, 3D, IMAX 3D, Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı Seçenekleriyle Sinemalarda.
Zack Snyder beyaz perdede ilk kez bir araya gelen Oscar ödüllü Ben Affleck’in (“Argo”) Batman/Bruce Wayne’i, Henry Cavill’in ise Superman/Clark Kent’i canlandırdığı “Batman v Superman: Adaletin Şafağı”nı sunar.
Tanrı benzeri Süper Kahraman’ın eylemlerinin kontrolden çıktığından korkan, Gotham City’nin kendi müthiş ve güçlü adalet savaşçısı Batman, Metropolis’in en saygın modern çağ kurtarıcısı Superman’in karşısına geçince, tüm dünya gerçekte nasıl bir kahramana ihtiyaç duyulduğu konusunda ikiye bölünür. Batman ile Superman birbiriyle savaşırken, çabucak yeni bir tehdit baş gösterir ve insanlığı hiç olmadığı kadar büyük bir tehlikeye sokar.
Zack Snyder’ın yönettiği filmin diğer önemli oyuncuları şöyle: Sırasıyla Lois Lane, Lex Luthor, Martha Kent ve Perry White rollerinde Oscar adayları Amy Adams (“American Hustle”), Jesse Eisenberg (“The Social Network”), Diane Lane (“Unfaithful”)  ve Laurence Fishburne (“What’s Love Got to Do with It”); yine sırasıyla, Alfred ve Senatör Finch rollerinde Oscar’lı oyuncular Jeremy Irons (“Reversal of Fortune”) ve Holly Hunter (“The Piano”); oyuncu kadrosunda, ayrıca, Wonder Woman/Diana Prince çifte rolünü üstlenen Gal Gadot yer alıyor.
Chris Terrio ve David S. Goyer filmin senaryosunu DC Comics karakterleri Batman ve Superman’e dayanarak kaleme aldılar. Batman çizgi karakterini Bob Kane ve Bill Finger; Superman çizgi karakterini ise Jerry Siegel ve Joe Shuster yaratmıştır.
Filmin yapımcılığını Charles Roven ve Deborah Snyder, yönetici yapımcılığını ise Wesley Coller, Geoff Johns ve David S. Goyer gerçekleştirdi.
Snyder’ın kamera arkası yaratıcı ekibi görüntü yönetmeni Larry Fong (“300”, “Watchmen”), yapım tasarımcısı Patrick Tatopoulos (“300: Rise of an Empire”), “Man of Steel” ekibinde de yer almış olan kurgu ustası David Brenner, kostüm tasarımcısı Michael Wilkinson, görsel efektler amiri John “DJ” DesJardin ve Oscar ödüllü besteci Hans Zimmer’dan (“The Lion King”) oluşuyor. Zimmer besteci Junkie XL (“Mad Max: Fury Road”) ile birlikte çalıştı.
Warner Bros. Pictures, bir Atlas Entertainment/Cruel ve Unusual yapımı olan Zack Snyder filmi, “Batman v Superman: Adaletin Şafağı”nı sunar. Filmin dünya çapında IMAX, Dolby Cinema, 3D ve 2D sinema salonlarına dağıtımını bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures gerçekleştirecek.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=kZWrL2_0Flw[/embedyt]