Bekarlığa Feda

Konu:
1- Mete, Çağlar ve Burak çok yakın arkadaştırlar. Birkaç yıl önce Burak evlenmiş. Şimdi sıra Çağlar’dadır. Çağlar Gamze’yi deliler gibi sevmektedir. Ancak Gamze’nin babası Timur Bey, Çağlar’ı bir türlü kızına layık görmemektedir. Timur bey kızı ile Çağlar’ın arasını bozmak için uğraşsa da başarılı olamamıştır. Ancak son kozunu daha oynamıştır. Üç kafadar için büyük bir plan yapar. Düğünden bir gün önce kendisinin de katılacağı bir bekarlığa veda partisi organize eder ve sümsük bulduğu Çağlar’ın başına açacağı belayla kızını ondan kurtarmak ister. Ancak ortalık öyle bir karışır ki, plan bambaşka bir hale döner.

2- Yakın arkadaş olan Mete, Çağlar ve Burak arasında ilk evlenen Burak olur. Artık sıra Çağlar’a gelir. Deliler gibi sevdiği kız arkadaşı Gamze ile evlenmek isteyen Çağlar’ın önünde ise büyük bir engel vardır. Gamze’nin babası Timur, kızının Çağlar ile evlenmesini istemez. Timur, kızını Çağlar’dan ayırmak için türlü numaralar yapsa da onları ayırmayı başaramaz. Ama Timur pes etmemeye kararlıdır ve bu sefer büyük bir plan yapar. Kızının düğününden bir gün önce bekarlığa veda partisi organize eden Timur, burada Çağlar’ın başına büyük bir bela açmayı planlar. Timur bu sefer kızını Çağlar’dan ayırmayı başaracağını düşünür. Ancak beklenmeyen gelişince, plan bambaşka bir hale dönerek ortamda büyük bir karışıklığa neden olur.

Gösterim Tarihi: 04 Ocak 2019
Dağıtım: Derin Film
Yapım: Metronom Film
Yapımcı: Oğuz Sözen, Özgür Tari
Tür: Romantik, komedi
Yönetmen: Ali Doğançay, Cem Sürücü
Senaryo: Ali Doğançay
Oyuncular: Ali Burak Ceylan (Damadın arkadaşı Mete), Melis Tüzüngüç (Timur’un asistanı İpek). Yağmur Ün (Çağlar’ın sevgilisi Gamze). Nurseli İdiz (Gelinin annesi Ayten), Eda Erol (Burak’ın eşi Müge), Gürkan Deniz Akhanlı, Buse Orçun, Volkan Cal (Damadın arkadaşı Burak), Ayşe Tunaboylu (Damadın annesi Nuray), Mahmut Gökgöz (Gelinin babası Timur), Nami Ali Esatgil, Eren Pekgöz (Damat Çağlar), Mami Ali Esatgil, Kayhan Yıldızoğlu, Melis Melike Değirmenci, Mustafa Vuran, Miraç Sevsay, Emre Coşkun, Aslı Bankoğlu, Damla Yüce, Erol Taşçı, Ararat Mor, Yurdaer Tosun, Melih Turmuş, Gökhan Yılmaz, Ergün Ertetik, Hafız Sengir