Ben ve Sen – Io e Te – Me & You

BEN VE SEN
(IO E TE – ME AND YOU)

Konu: 14 yaşındaki Lorenzo, okuldan nefret eden, dünyanın sonuna dair tuhaf fikirleri olan, ailesiyle arası bozuk bir gençtir. Ailesine kayak tatiline gideceğini söyleyerek bir hafta boyunca kafa dinlemeyi hayal edip kendi evlerinin bodrum katına gizlenen Lorenzo’nun planları kendinden hayli büyük yaştaki üvey kız kardeşinin yanına gelişiyle bozulur. Olivia güzeldir, dengesizdir, keştir, Lorenzo’dan bile tuhaftır. O bir hafta boyunca Lorenzo ve Olivia arkadaştan, kardeşten daha öte bağlar kurar, keder saçan bir dünyaya karşı yan yana durmayı öğrenirler.

“Last Tango In Paris – Paris’te Son Tango”, “Novecento – 1900”, “La Luna – Ay”, “The Last Emperor – Son İmparator”, “The Sheltering Sky – Çölde Çay” gibi unutulmaz filmlerin usta yönetmeni Bernardo Bertolcucci, “Dreamers – Düşler, Tutkular, Suçlar”dan tam 7 yıl sonra ve “Me And You – Io E Te” ile sinemaya geri dönüyor.

Gösterim Tarihi: 17 Mayıs 2013
Dağıtım: M3 Film
İthalat: Bir Film
Yönetmen: Bernardo Bertolucci
Senaryo: Niccolò Ammaniti, Umberto Contarello, Francesca Marciano, Bernardo Bertolucci (Niccolò Ammaniti’ın aynı adlı romanından uyarlama)
Görüntü Yönetmeni: Fabio Cianchetti
Kurgu: Jacopo Quadri
Müzik: Franco Piersanti
Yapımcı: Mario Gianani, Lorenzo Mieli
Yapım Yılı: 2012
Ülke: İtalya
Süre: 96’
Oyuncular: Tea Falco, Jacopo Olmo Antinori, Sonia Bergamasco

Fragman Linki: http://www.youtube.com/watch?v=nwP4nK-J5Oc

Bir yanıt yazın