Bilinmeze Doğru: Star Trek – Star Trek Into Darkness

BİLİNMEZE DOĞRU Star Trek 7 Haziran da vizyonda

Sinopsis
: J.J. Abrams’ın yönetmen koltuğunda oturduğu yılın en çok beklenen aksiyon macera filmi Bilinmeze Doğru Star Trek 7 Haziran’da vizyona giriyor.
Atılgan’ın mürettebatı eve geri çağrıldığında, kendi organizasyonları içinde durdurulamaz bir terör gücünün donanmayı ve temsil ettiği her şeyi parçaladığını, dünyamızı bir kriz içinde bıraktığını görürler. Bitirmesi gereken şahsi bir kavgası olan Kaptan Kirk, tek kişilik kitle imha silahını yakalamak için savaş alanına doğru özel bir arayış başlatır.

Kahramanlarımız yaşamla ölüm arasında destansı bir santraç oyununa sürüklenirken, aşka meydan okunacak, dostluklar parçalanacak ve  Kirk’ün geride bıraktığı tek ailesi olan müretebatı için fedakarlıklar yapması gerekecek.

Prodüksiyon Notları

Son Sınır . . . Genişletildi

Bu yaz yönetmen J.J. Abrams, Atılgan gemisinin genç subaylarının bugüne kadarki en destansı yolculuklarına çıktığı “Bilinmeze Doğru: Star Trek”i sunuyor. Abrams, sevilen seriyi yeniden başlatmak üzere 2009 yılının övgüler alan hit filminin eğlencesini, mizahını ve ruhunu yaratan ekiple tekrar bir araya geliyor. Bu ikinci yolculukta, aksiyonu yükseltmiş, duygusallığı artırmışlar ve durdurulamaz bir yok etme gücüyle Atılgan’ı tehlikeli bir ölüm kalım oyununa göndermişler. Atılgan’ın kadınlarının ve erkeklerinin inandıkları her şey tehlikeye girerken Kaptan Kirk’ün sahip olduğu tek aile olan mürettebatı için sevgiye meydan okunacak, dostluklar parçalanacak ve fedakarlıklar yapılması gerekecek.

Film Atılgan’ın çekişmeli bir galaktik kazanın ardından yeryüzüne dönmesiyle başlıyor. Geminin aceleci kaptanı hala barış ve keşif için yıldızlara doğru daha uzun bir yolculuğa çıkmak için can atmaktadır. Ama Mavi Gezegen’de işler yolunda değildir. Yok edici bir terör hareketi, korku veren bir gerçeğe ışık tutmuştur: Yıldız donanması içeriden saldırıya uğramıştır. Çatışma, bütün dünyayı bir krize sürükleyecektir. Kaptan Kirk, Atılgan’ı Klingon’ın anavatanından San Francisco Körfezi’ne uzanan benzersiz bir göreve çıkarır. Atılgan gemisinde içlerindeki düşman, yok etme konusunda şaşırtıcı bir yeteneğe sahiptir. Dostlar ve düşmanlar, intikam ve adalet, top yekun savaş ve birleşik bir geleceğin sonsuz potansiyeli arasındaki ince çizgide dolaştıracaktır.

Abrams’ın “Star Trek” filminde Atılgan’ı duygusal olarak hayata getiren ekip geri dönüyor;  Kaptan James T. Kirk rolünde Chris Pine, İkinci Kaptan Spock rolünde Zachary Quinto, Dr. Leonard “Bones” McCoy rolünde Karl Urban, Baş mühendis “Scotty” (Scott) rolünde Simon Pegg, Muhabere Subayı Uhura rolünde Zoe Saldana, Helmsman Hikaru Sulu rolünde John Choi, Pavel Chekov rolünde Anton Yelchin ve Amiral Christopher Pike rolünde Bruce Greenwood… Oyuncu kadrosuna, galaksiler arası gizemli terörist John Harrison rolüyle Benedict Cumberbatch, gemiye yeni katılan Carol Marcus rolüyle Alice Eve ve Atılgan’la çatışmaya giren Yıldız Gemisi Donanması Amirali rolüyle Peter Weller katılıyor.

Son derece yüksek çözünürlüklü IMAX®  kameralarıyla çekilen ve teknolojiyi zorlayan geniş detaylı 3D dönüşümüyle sunulan film, izleyicilerin Star Trek evrenine daha önce hiç görülmemiş kısa bir bakış sunuyor.

Fragman: http://youtu.be/PxatsFstXgU

Bir yanıt yazın