Bloodshot: Durdurulamaz Güç – Bloodshot

Yapım Bilgileri: BLOODSHOT adlı çok satan çizgi romana dayanan “Bloodshot: Durdurulamaz Güç”te, kısa süre önce görev sırasında öldürülen elit asker Ray Garrison (Vin Diesel) RST isimli şirket tarafından bir süper kahraman olarak hayata döndürülür ve kendisine Bloodshot adı verilir. Damarlarında nano teknoloji ürünü bir ordu taşıyan Bloodshot durdurulamaz bir güçtür –şirketin o güne dek yarattığı en güçlü savaşçıdır– ve anında iyileşebilmektedir. Fakat RST şirketi Bloodshot’ın bedeninde güncelleme yaparken Ray’in zihni ve hatıralarıyla da oynamaktadır. Geçmiş hayatını hatırlamaya başlayan Ray, neyin gerçek neyin sahte olduğundan emin olmasa da, kontrolünü geri kazanmaya kararlıdır.

Columbia Pictures; Bona Film Group Co. Ltd. ve Annabell Pictures & The Hideaway Entertainment işbirliğiyle, bir Original Film-Valiant Entertainment ortak yapımı olan “Bloodshot: Durdurulamaz Güç”ü sunar. Başrollerini Vin Diesel, Eiza Gonzalez, Sam Heughan, Toby Kebbell ve Guy Pearce’ın üstlendiği filmi David S. F. Wilson yönetti. Valiant çizgi romanına dayanan “Bloodshot: Durdurulamaz Güç”ün senaryosu Jeff Wadlow ve Eric Heisserer’a, hikayesi de yine Jeff Wadlow’a ait. Filmin yapımcılığını Neal H. Moritz, Toby Jaffe, Dinesh Shamdasani ve Vin Diesel; yönetici yapımcılığını ise Dan Mintz, Louis G. Friedman, YU Dong, Jeffrey Chan, Rita LeBlanc, Buddy Patrick ve Matthew Vaughn gerçekleştirdiler. “Bloodshot: Durdurulamaz Güç”ün görüntü yönetimi Jacques Jouffret’nin, yapım tasarımı Tom Brown’ın, kurgusu ACE’den Jim May’in, kostüm tasarımı Kimberly A. Tillman’ın, müziği ise Steve Jablonsky’nin imzasını taşıyor. BLOODSHOT; Valiant Entertainment LLC’nin tescilli markasıdır.

YAPIM HAKKINDA: Sadece kötü adamları haklamaya çalışmanın ötesinde, kendi zihnine güvenip güvenemeyeceğini çözmeye çalışan bir süper kahraman mı? Ağır bir malzeme bu; ve de Vin Diesel’i projeye çeken şeyin ta kendisi.

“Fast and Furious”, “xXx” ve “The Chronicles of Riddick” gibi serilerde unutulmaz karakterlere hayat vermiş olan Diesel –“The Iron Giant” ve “Guardians of the Galaxy”deki dublaj katkısını da atlamamak gerek–, beyaz perdedeki ilk süper kahraman rolüne pençesini geçirmeye hazırdı. Aktör “Bloodshot: Durdurulamaz Güç”le daha öncekiler kadar unutulmaz bir karakter yaratma fırsatını kaçırmak istemedi.

Üstüne üstlük, Valiant Comics çizgi roman serilerinin en sevilen karakterini canlandırmak insanın karşısına hayatta bir kez çıkacak bir fırsattı. Seksen bir milyondan fazla okuyucusu olan Valiant kitapları tür, üslup ve demografik profil olarak çok geniş bir karakter yelpazesine sahiptir. Olağanüstü durumlardaki olağan insanlar olan süper kahramanlar sunmasıyla ünlü Valiant Comics serilerinde, söz konusu kahramanlar çağdaş toplumu, siyaseti ve modern dünyanın çeşitliliğini yansıtan karmaşık karakterlerdir.

Bu anlamda, Diesel’ın canlandırdığı Bloodshot karakteri eşsizdir çünkü çarpıcı ve izlemesi eğlenceli güçlere sahip olsa da, esas önemli olan kahramanın iç dünyasıdır. Filmin başrol oyuncusu ve yapımcılarından biri olan Diesel bu konuda şunları aktarıyor: “Zihnini başkaları kontrol ediyor. Bloodshot kanındaki nanitler (nano boyutlu robot ya da aygıtlar) sayesinde benzersiz yeteneklere sahip, sıkı bir asker. Ama bu karakteri büyüleyici kılan şey hepimizi motive eden bir şey tarafından, unutamadığı aşkı tarafından motive edilmesi. Karakterin trajik olan yönü ise o aşkın ihanet amaçlı kullanılması”.