Bridget Jones’un Günlüğü – Bridget Jones’s Diary

Bridget Jones’un Günlüğü – Bridget Jones’s Diary

Film Özeti: Bridget Jones yaşı, kilosu, romantik ilişkileri ve başka kusurlarıyla ilgili kendisiyle barışık olmayan ortalama bir insandır. Yeni yılda hayatını kontrol altına almaya karar verir ve bunun için sadece doğruları yazdığı bir günlük tutmaya başlar. Çekici ama bir o kadar da çapkın patronu Daniel, Bridget’a ilgi göstermeye başlar. Bridget da Daniel’dan hoşlansa da karakteri çok güven vermemektedir. Bununla birlikte, bir avukat olan Mark Darcy de Bridget’a açılır ve Bridget hem Daniel’ın hem de Darcy’nin gerçek yüzlerini görmeye başlar, hem de Darcy’ye olan gerçek hislerini keşfeder.

Otuzlarının başlarında, hâlâ bekâr ve fazla kilolarını vermeye çalışan Bridget Jones, yeni yılla birlikte artık hayatında bir şeyleri değiştirmeye karar verir; sigarayı bırakmayı, kilo vermeyi, hayatının erkeğini bulmayı aklına koyar ve bir günlük tutmaya başlar.

Kısa süre içinde patronu Daniel Cleaver ile flört etmeye başlayan Bridget; çok geçmeden kendisinin tam bir çapkın olduğunu fark eder. İşyerinde iş arkadaşlarından Lara ile yakalayınca, Daniel’dan ayrılır ve kendine yeni bir iş bulur. Bu süre zarfında Noelde tanıştığı Mark Darcy ile birkaç kez rastlaşır ve gittikçe ona karşı hisler beslemeye başlar. Fakat Daniel’dan kurtulması düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Bridget, kendini bir anda tamamen zıt karakterlere sahip iki erkek arasında bulur.

Erişebileceği en iyi adam yerine mükemmel adamın peşine düşen Bridget Jones’un bu yolculuğunun eğlence dolu hikâyesi, kadın zihninin işleyişine bir bakış sunuyor.

Orijinal adı Bridget Jones’s Diary

Yönetmen: Sharon Maguire
Oyuncular: Hugh Grant, Renée Zellweger, Colin Firth
Senarist Richard Curtis, Andrew Davies
Yapım Yılı: 2001
Müzik: Patrick Doyle
Görüntü yönetmeni: Stuart Dryburgh
Kurgu: Martin Walsh
Ülke: Birleşik Krallık, Fransa, ABD
Dil: İngilizce, Türkçe altyazılı
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Süre: 97 dk
Vizyon Tarihi: 14 Şubat 2024
Dağıtım: Miramax Films (ABD)
Universal Pictures (Uluslararası)