Büyülü Geceler – Magical Nights

BÜYÜLÜ GECELER – MAGICAL NIGHTS

Venedik Film Festivali dahil olmak üzere birçok festivalden ödüllerle ayrılan yönetmen Paolo Virzi’den sürprizlerle dolu bir komedi! İnsan Sermayesi, Gördüğüm En Güzel Kadın, Deli Dolu ve Karavan filmlerinin başarılı yönetmeni bu defa izleyicisini, İtalya’da Dünya Kupası’nın düzenlendiği 1990 yılının sıcak bir yaz akşamına götürüyor.

Konu: Efsane maçlara sahne olan ve İtalya’da yapılan1990 Dünya Kupası soluksuz devam ederken, polis bir gece nehirden çıkarttığı arabada ölü birini bulur ve soruşturma başlatır. O sırada sinema dünyasında ise farklı bir hareketlilik yaşanmaktadır.

Luciano, Antonino ve Eugenia adında birbiriyle anlaşamayan üç senarist önemli bir yarışmaya katılırlar. Üçü de yapımcı Saponaro’yla birlikte filmleri için yönetmen ve oyuncu kovalarlarken, Federico Fellini dahil İtalyan sinemasından birçok efsane ismiyle karşılaşırlar. Ancak yapımcının çevirdiği dolaplar yüzünden başlarına hiç beklenmedik olaylar gelir ve sonunda kendilerini karakolda bulurlar. Peki bu ölü bedenin sırrı çözülebilecek midir? Bu üç senaristten biri ya da hepsi bu olaya karışmış olabilir mi?

2018 Roma Film Festivali
2018 Valladolid Uluslararası Film Festivali

Orjinal Adı: Notti Magiche
Yönetmen: Paolo Virzi
Senaryo: Francesco Piccolo, Francesca Archibugi, Paolo Virzi
Görüntü Yönetmeni: Vladan Radovic
Kurgu: Sara Petracca, Jacopo Quadri
Müzik: Carlo Virzi
Yapım. İtalya
Yapım Yılı: 2018
Dil: İtalyanca
Tür: Komedi
Süre: 125 dk.
izyon Tarihai: 07 Haziran 2019
Dağıtım: FİLMARTI Film