Casus Kızlar – Totally Spies

CASUS KIZLAR 23 Ekim’de Sinemalarda…

HERŞEY NASIL BAŞLADI?

TV’deki 5 sezonluk başarısından sonra “Casus Kızlar” beyazperde’de

Türkiye dağıtımını TMC’nin üstlendiği “Casus Kızlar” televizyondaki beş sezonluk başarısının ardından beyazperde de… Televizyondaki başarısına imza atan ekip tarafından beyazperdeye uyarlanan filmin yapımcılığını Maraton Media üstlenirken yönetmenliğini Pascal Jardin yaptı. 5.6 Milyon Euro bütçeli filmin senaryosunu ise Mıchelle Lamoreaux ve Robert Lamoreaux kaleme aldı.

“Casus Kızlar”ın küresel tv başarısı

Fransız yapımı olan Casus Kızlar, tamamen uluslar arası bir kimliğe dönüşmüş ve kızlar için müthiş bir tv şovu haline gelmiştir. 120’den fazla ülkeye satılmış ve TFI, Cartoon Network, Jetix, Mediaset, Teletoon, Disney Chanel, GM Tv gibi en büyük kanallarda yayınlanmakta olan dizi Fransa, Avrupa’nın çoğu, Kanada ve Latin Amerika’da yüksek ratinglere sahip.Türkiye’de ise Digitürk’te yayınlanmaya devam eden Avrupa’nın en uzun yayınlanan animasyon dizisi olan Casus Kızlar sekiz yıldır yayında ve hala sevilerek izleniyor. Avrupa’da kızlar arası markada ilk üçte yer alan ‘’Casus Kızlar’’ bu başarı sayesinde Fransa’da uluslararası ihracat ödülüne hak kazandı.

FİLMİN KONUSU :

Sam, Clover ve Alex, Beverly Hills’li sıradan üç genç kızdır. WOOHP’a (Dünya İnsan Koruma Örgütü) uluslararası ajan olarak seçilince, tamamen şok olurlar. Ciddi eğitimlerden geçen kızlar, danışmanları Jerry tarafından ilk görevlerine yollanırlar: Beverly Hills’te yaşayan ünlü veteriner Peppy Wolfman’ın yerini belirlemek. Kızlar, Peppy’nin diğerleri gibi kaçırıldığını çabucak anlarlar. Ancak, kaçırılanların hepsinin bakışları “Mükemmelleştirici” adlı tuhaf bir makine aracılığıyla değiştirilmiştir!

Lisedeki olağan hayatlarıyla, gizli ajan kimlikleri arasında hokkabazlık yapan kızlar; tüm bu kayboluşların ardında Fabu adlı başarısız eski bir mankenin olduğunu fark ederler. Bu kişi aynı zamanda “Mükemmelleştirici” makinesini de icat etmiştir ve planı, uzay istasyonunda muhteşem bakışlara sahip insanlar yaratmaktır. Böylelikle kendini takdir etmeyen insanları ve dolayısıyla dünyayı yok etmek istemektedir.

Acaba zekice planları ve kızlara özgü casusluk aletleriyle Sam, Clover ve Alex dünyayı kurtarabilecek midir?

ALEX – ( Cansu Dere )
Sportif, cool ve neşeli olan Alex, kızlar arasında en dost canlısıdır. Tabii ki kötü adam olmadığın sürece! İşte o zaman siyah saçlı güzel için karate ile tekmeleme zamanı!!!

CANSU DERE: İlk kez animasyon seslendirdim. Benim için çok güzel bir tecrübe oldu. Çokta keyifliydi. Zorlukları var tabii ki sonuçta bunu meslek olarak icra eden sanatçılar ver. Ses tonunu çok iyi ayarlaman gerekiyor. Oyunculukta mimiklerinle dublajda sesinle oynuyorsun. Alex sportif ve dost canlısı bir karakter… Bu iki özelliği bile bana çok yakın… Bende dostluklara çok önem veren bir yapıya sahibim.

CLOVER –  ( Melisa Sözen )
En cool kıyafetlere ve yakışıklı oğlanların ilgisine sahip klas bir sarışın casus. Tam bir alışverişkolik olan Clover en çok ayakkabılara düşkün ve birde tabii ki kötülerle dövüşmeye…

MELİSA SÖZEN: İlk kez seslendirme yaptığımdan dolayı çok heyecanlıydım ve seslendirdiğim karakter fazlasıyla enerjik ve konuşkan olduğu için tatlı bir iç geçirme yaşadım. Özellikle dublajın en keyifli yanı  ise  farklı renklerde, tonlarda kullanmanıza olanak tanınması ve tabi ki bir animasyon filmi oluşu ama sesi ağıza oturtmak o zamanlamayı tutturmak gerçekten çok zordu.

SAM – ( Bergüzar Korel )
Uzun kızıl saçlarıyla güzellik, beyin ve kas gücünden oluşan Sam, dövüşürken küstahlık ve stili beraberce kullanır.

BERGÜZAR KOREL:
Bu ilk deneyimimdi. Sürekli kullandığım ses tonumun dışında farklı bir ses tonunu kullanmak, değişik sesler çıkarmak ve bunun da bir çizgi kahramanı olması çok keyifliydi Dövüş sahnelerinde çıkardığı garip sesleri seslendirmek benim için çok keyifliydi.
Tek benzer noktamız kitap okumak olsa gerek;)

Ayrıca filmde Casus Kızlar’ın bağlı bulunduğu ajan Jerry’i Nuri Gökaşan, kötü kalpli adam Fabu’yu ise Ziya Kürküt seslendiriyor. Fabu’yu orijinal filmde ünlü modacı Karl Lagerfield seslendirdi.

YAPIM:  Marathon Media
Seslendirenler: MELİSA SÖZEN, CANSU DERE, BERGÜZAR KOREL

Resimler:

Bir yanıt yazın