Cem Karaca’nın Gözyaşları

“Cem Karaca’nın Gözyaşları” Yeni Afiş Yayınlandı
MÜZİK TUTKUSU AFİŞTE

Sinemamızın usta isimlerinden Yüksel Aksu’nun yönettiği, başarılı oyuncu İsmail Hacıoğlu’nun başrolde yer aldığı “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filminin merak uyandıran yeni afişi yayınlandı.
26 Ocak Cuma günü vizyona girecek filmin afişinde sanatçının müziğe olan büyük tutkusu ön plana çıkarken, fonda yer alan plak görseli ise hayatına dokunup iz bırakan karakterlere vurgu yapıyor.

Fikri Harika ve Aytaç Medya’nın ortak yapımcılığında 26 Ocak Cuma günü vizyona girecek “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filminden yeni afiş yayınlandı. Müziğimizin efsane ismi Cem Karaca’nın hayatını beyazperdeye taşıyan film izleyicilere birbirinden güçlü karakterlerle dolu etkileyici bir biyografi sunarken müzik ve duygu dolu bir serüven vadediyor.

“Afişte müziğe olan tutkusunu öne çıkarttık”

Cem Karaca’nın hayatını küçük yaşlardan itibaren şekillendiren, ona hem doyumsuz mutluluklar hem derin üzüntüler yaşatan şarkı söyleme tutkusunu vurgulayan afiş, 70×100’den Emre Erdem imzası taşıyor.

Birçok film ve dizi afişinde imzası bulunan ödüllü tasarımcı Emre Erdem; “Filmin afişinde sanatçının müziğe olan tutkusunu ön plana çıkartmaya çalıştık. Fonda kullandığımız plak görseline de hayatında yeri olan karakterleri konumlandırdık. Milyonları büyüleyen şarkıları ve etkileyici yaşam öyküsü ile Cem Karaca ikonik bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Sinemalarda afişimizi görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Yaşarken olduğu gibi ölümünden sonra da şarkıları dillerden düşmeyen, yıllar önce aramızdan ayrılan efsanevi sanatçı Cem Karaca’nın hayatını anlatan filmde İsmail Hacıoğlu’nu Cem Karaca olarak izleyeceğiz. Yüksel Aksu’nun yönettiği, Emrah Karaca’nın danışmanlığını yaptığı filmin müzik direktörü ise Cem Öğet…

Sinema tarihimizde özel bir iz bırakmaya hazırlanan “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filminde deneyimli oyuncu Fikret Kuşkan baba Mehmet Karaca, sinema ve televizyon dünyasının yıldız isimlerinden Yasemin Yalçın ise anne Toto Karaca rolünde seyirciyle buluşacak.

Projede ayrıca, Melisa Aslı Pamuk, Buçe Buse Kahraman, Meral Çetinkaya, Melisa Döngel, Alper Saldıran, Kubilay Tunçer, Emre Özcan, Ali Talha Kırışgil gibi birbirinden değerli oyuncular da rol alıyor.

Yönetmen: Yüksel Aksu
Oyuncular: Fikret Kuşkan, İsmail Hacıoğlu, Yasemin Yalçın
Tür: Biyografi
Süre: 2 sa 3 dk
Vizyon Tarihi: 26 Ocak 2024