Cesur Balık 2 – Reef 2: High Tide

“REEF 2 CESUR BALIK 2”

Mercan kayaları…
Denizin altındaki tropikal cennet.
Tabii ki köpekbalıkları olmasaydı! Troy, donanmanın araştırma tesisinden kaçarak mercan kayalıklarına döner. Kocaman kalpli küçük balık Pi’nin, Troy’u yenmesinin üzerindense tam bir yıl geçmiştir ve Troy için artık intikam alma zamanı gelmiştir. Şanslı gününde olan Pi’ye köpekbalığı ekibiyle saldıran Troy ve köpekbalığı ekibi gelgit nedeniyle mercan kayalıklarına ulaşamamıştır. İntikam ateşiyle gözü dönen Troy “deniz yükselince geri döneceğiz!” diye yemin etmiştir…
Bu arada Pi, mercan kayalıklarındaki balıkları umutsuzca eğitirken, kayalıklara garip bir yabancı çıkagelir. Ronny, aptal görünümlü fakat çok zeki olan bir balıktır. Aynı zamanda da Troy’un Pi’yi araştırması için gönderdiği gizli ajandır. Ronny için eğitimi sabote etmek yetersizdir. Köpekbalıkları ile yapılacak olan savaşta yer alacak balık sayısını da azaltmalıdır. Plan şudur: Balıklar bir gösteri hazırlayacak ve bu gösteri sayesinde insanların dikkatini çekeceklerdir ve böylece mercan kayalıklarının korunması için oradan uzaklaştırılacaklardır. Provalarına başlayan rengârenk balıkların az ilerisindeki mağaraya Pi köpekbalığı tuzağı kurmuştur. Reddedilen pembe kahramanımız için işler hiç de kolay olmayacaktır.
Arkadaşlarının yeni rol modeli Ronny ve hatta hocası bilge kaplumbağa bile mercan kayalıklarının kurtarılması için eski deniz efsanesinin çağırılması gerektiğini kabul etmiyordur. Ronny balıkları kandırıp Pi’nin köpekbalığı tuzağını yok ettirince, Pi’nin biricik aşkı Cordelia Troy tarafından kaçırılmıştır.
Olaylardan pişmanlık duyan Ronny, Pi’ye gerçek niyetini itiraf eder. Pi ise mercan kayalıkları balıklarına asla güvenmeyerek büyük bir yanlış yaptığını fark eder. “Herkes yardımcı olabilir – Nerissa bile!” diye düşünür. Pi ve Ronny Cordelia’yı kurtarmak için çok hızlı plan yaparlar. Bu esnada Narissa eski bir dostunu çağırmaya gider. Mercan kayalıklarındaki su yükselmiş ve artık şov zamanı gelmiştir! Pi’nin oğlu Junior babasının köpekbalığı tuzağını onarmıştır bile.
Şov hazırlıklarında öğrendikleri taktikler sayesinde, mercan kayalıkları halkı Nerissa dönene kadar köpek balıklarını oyalamayı başarmışlardır. Nerissa harika bir deniz ejderhasıyla dönmektedir! Deniz ejderhası sayesinde köpekbalıkları uçuşa geçmiştir. Troy Pi’nin tuzağına düşmüş ve araştırma yapan donanmaya geri gönderilmiştir. Ronny’yi yeni başkanları seçen mercan kayalıkları balıkları büyük bir başarı partisi verirler.

Vizyon Tarihi: 19 Nisan 2013
Yapım Yılı: 2012
Yönetmen: Mark A.Z. Dippe
Orijinal Seslendirme: Drake Bell, Andy Dick, Fran Drescher
Türkçe Seslendirme: Mazlum Kıper, Altuğ Yücel, Emin Yaraç, Sercan Gidişoğlu, Erdem Çalışkan
Tür: Animasyon
Ülke: ABD
Süre: 80 dk.
İthalat: Fida Film
Dağıtım: Tiglon

Fragmanı izlemek için: http://youtu.be/iOyPskZQVyg

Bir yanıt yazın