Çift’lik Bank: Tosun Firarda

Çift’lik Bank: Tosun Firarda

Karakterlerimiz Cenk ve Tosun, geçirdikleri trafik kazasından sonra ayını hastanede oda arkadaşı olarak tanışırlar. Çok kurnaz olan Tosun kaza sonucu kollarının ve ellerinin işlevini kaybeder. Hastanede geçirdikleri 6 ay boyunca iyi arkadaş olan ikili, birlikte aynı eve taşınmaya karar verir. Ellerini kullanamayan Tosun, günlük hayatında Cenk’in bedenini kullanmaya başlar. Cenk ise saf, hazır cevap ve her şeye çabuk kanan bir karakterdir.

Cenk sürekli cep telefonuyla çiftlik oyunu oynamaktadır. Tosun, Cenk’in oynadığı çiftlik oyununu inceler ve bu oyunun ve bu oyunun ücretli versiyonunu yapabilişe çok büyük paralar kazanabileceğini düşünür. Bunu yapabilmek için Cenk’in saflığından faydalanacaktır. İşe Cenk’e bir teknoloji mağazasından bilgisayar çaldırarak başlar. Tosun’un yaptığı plan tutar ve insanlar bu oyuna ilgi gösterir. İkili banka hesaplarında ciddi meblağlar görmeye başlayınca, Tosun gerçek bir çiftlik açarak daha inandırıcı olup daha da fazla para kazanmak ister. Bu amaçla (iki kişinin kurduğu banka anlamına gelen) ÇİFTLİK BANK’ı kurarlar.

Düşüncelerini gerçekleştiren Cenk ve Tosun birçok insanı sahte vaatlerle dolandırırlar. Filmimiz bu süre zarfında, ikilinin başından geçen komik hikâyeleri anlatırken bu tarz dolandırıcı çetelerinin insanları kandırırken perde arkasında neler döndüğünü gösterecek ve bir yandan güldürürken bir yandan da düşündürecektir.

Yönetmen: İsmail Hakkı Koç
Oyuncular: Burak Alkaş, Fercan Bay, Murat Övüç, Kadir Gültekin, Alisha Rene, Tayfun Sav, Duygu Özlen, Gökhan Çelik, Yaşar Şengül, Vahdet Çakar, Emre Köroğlu, Saniye Demirbaş, Yılmaz Arıkan,
Senaryo: İsmail Hakkı Koç
Görüntü Yönetmeni: Önder Güral
Kurgu: Okan Sarul
Kamera: Kaan Pala
Müzik: Abdurrahman Şimşek
Ses: İsmail Alacan
Işık: Şahin Alışkan
Kast Direktörü: Ebru Küçükakar
Kostüm: Nur Şen
Genel Koordinatör: Seçkin Tunalı
Fotoğraf: Ufuk Tektaş
Tasarım: Murat Haberdar
Sanat Yönetmeni: Aysun Yücedemir
Süre: 90 dk.
Gösterim Tarihi: 16 Kasım 2018
Dağıtım: Özen Film
Yapım: Best Brothers Production

Filmin çekimleri Türkiye, KKTC Girne ve ABD Miami’de yapılıyor.